• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

A fajokról bővebben - Törpök

polgarmaercell

Erős harcos
Nekem majdnem a vègéig elég volt 5 gránitbánya és 3 rézöntőde. A fejezet uccsó pár technológiánál tartottam, amikor 12-re emeltem a gránitbányáim számát, tényleg kellett annyi.
 

Calyr

Veterán
Láttad volna mi volt régebben. ;) A Gránitbányákat és a Rézöntödéket a Törpök fajspecifikus árujával lehetett csak fejleszteni. Ma már elég hozzá Arany és Alapanyag.
Ráadásul a rézöntödét nem érte meg maxra húzni, mert olyan lassan termelte vissza a fejlesztéshez elhasznált gránitot, hogy csak kitoltad vele vagy két héttel a faj befejezési idejét. Nekem annak idején szent meggyőződésem volt, hogy ez szándékosan beépített lassítás volt a játékban, és aki nem számolt, az magával tolt ki. :)
(így, hogy megváltoztatták, már nyilván egyértelmű, hogy hiba volt)
 

Mihaszna

Veterán
+ tegyük hozzá, hogy a rákövetkező fajok épületeinek elhelyezését is meg kellett tervezni a Teleport bűbáj nem létezése miatt :) :D Nem volt olyan, hogy elteszem ezt + azt, hogy ,,majd ha végzek, leteszem újra". Vagy törölted (eladtad), vagy vele együtt éltél szűkösebb környezetben. :) Szép idők voltak. :)
 

Rikari

Veterán
+ tegyük hozzá, hogy a rákövetkező fajok épületeinek elhelyezését is meg kellett tervezni a Teleport bűbáj nem létezése miatt :) :D Nem volt olyan, hogy elteszem ezt + azt, hogy ,,majd ha végzek, leteszem újra". Vagy törölted (eladtad), vagy vele együtt éltél szűkösebb környezetben. :) Szép idők voltak. :)
Ne is mond..., mennyi sakkozás és fogfájós épületeladás volt akkor. Azt sem tudtam melyik ujjamat harapjam meg, amikor kellett a terület, és útban volt valami, ami viszont hasznosnak bizonyult és kedveltem is. Felszívtam magam és megváltam tőle örökre, mert akkor nem volt visszaút. Átmentünk totális áldozatvállalókba, csak hogy haladjunk a fajokkal. Sokkal nehezebb volt így várost építeni és fejleszteni, mert nagyobb volt a tétje egy faj kikutatásának, mint most. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a sok rendezkedési könnyítéssel minden jobb lett, mert ellensúlyozásként másban erősítettek rá. Amíg egy kart felengedtek, egy másikat lenyomtak. :)
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ezt most nem értem. A törpök árui régebben a többi fejezethez is kellettek, vagy csak szért kellett kiszámolni a helyet, mert nem érte meg fejleszteni. (Megjegyzem s wikin jó kis törp technológia szimbólumokat láttam. Nem értem miért cserélték le.)
 

Mihaszna

Veterán
Ezt most nem értem. A törpök árui régebben a többi fejezethez is kellettek, vagy csak szért kellett kiszámolni a helyet, mert nem érte meg fejleszteni.

Nem. Minden fajnak megvannak a sajátos épületei és nyersanyagai - ezeket hívjuk Vendég nyersanyagnak, a PP-vel ezeket lehet visszatölteni. Az, hogy mit éri meg fejleszteni és mit nem, az most már szubjektívvé vált, vagyis mindenki maga dönti el, hogy a könnyebb, gyorsabb utat válassza az előrehaladáshoz - ehhez kell ugye sok szabad terület, vagy pedig komótosan halad előre - ehhez annyi szabad terület kell, amennyi épülete van az adott fajnak, vagyis (például) mindenből csak 1-1-et tesz le. Egyedül a Portál épület az, amit minden vendégfaj esetében kötelező fejleszteni a maxra (4-esre), mert a Techfa végén olyan mennyiségben kér anyagokat, hogy ahhoz már kell a 4-es Portál, hogy tudj elegendő mennyiségű anyagot tárolni/termelni.

Rikari arra szeretett volna rávilágítani, hogy a régebbi Eventes épületek sokkal többet értek, mint a mostaniak. Nem volt ismétlés, hogy "jövőre ugyanitt, ugyan ebben az eventben". Vagy kihasználtad az akkori lehetőséget/pillanatot, vagy elköszöntél tőle, elúszott (örökre) ;) Még mai napig is látok olyan Eventes relikviákat néhány városban, amik türközik, hogy olyanod neked már nemigen lesz ebben az életben. :) Ha akkor tudom, hogy majd lesz KR meg TB (Teleport Bűbáj), akkor 1000%, hogy nem válok meg 1-2 olyan dologtól, ami nagyon közel állt hozzám. :(


(Google fordítóval érdemes használni, aki nem tud magyarul) https://idavis-elvenar.com/buildings.html : jobb oldalon a Szűrés és Generálás sorban a Téli szett-től egészen a Hóbagolyig-ig megtekinthető, hogy miket kellett feladni sok játékosnak illetve, hogy mi az, ami már biztos nem lesz rajta a mostani játékosok tabelláján ;)
 
Fent