• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

A fajokról bővebben - Erdei Elfek

DeletedUser1637

Vendég
Kérésre nyitottam ezt a topikot! Ide kerüljenek az Erdei Elfek fajjal kapcsolatos kérdések, válaszok, hasznos információk, szigorúan off nélkül, hogy legyen értelme a külön topiknak, és bárkinek bármikor visszakereshető legyen a tartalom! :)
 

Erica

Veterán
sziasztok !
az lenne a kérdésem hogy szomorú fűzből hány db-t érdemes letenni hogy a manna veszteségekkel együtt elég manna legyen mindenre ?
Szia Csincsin
Legalább 10 jó ha van.Kellenek a Manák,főleg majd a Varázsló korban.Én kb 700 ezer Manát gyüjtöttem addigra,és szuperül elindultam,a fontos épületeket majd nem mindet egy csapásra ki tudtam váltani.Ergo-minél több füzet tudsz letenni annál jobb!!!Viszont-legalább legyen egy Erdei elfek élőhelyed is,mivel kérni fogja majd egy feladat!Kevesebb kultúr pontot ad,viszont megspékeli nem kevés lakossal,és a Mana is több.Nálam főleg ez van lerakva,nem Szomorú fűz.Sok sikert!!
Erica
 

DeletedUser256

Vendég
Szia Csincsin
Legalább 10 jó ha van.Kellenek a Manák,főleg majd a Varázsló korban.Én kb 700 ezer Manát gyüjtöttem addigra,és szuperül elindultam,a fontos épületeket majd nem mindet egy csapásra ki tudtam váltani.Ergo-minél több füzet tudsz letenni annál jobb!!!Viszont-legalább legyen egy Erdei elfek élőhelyed is,mivel kérni fogja majd egy feladat!Kevesebb kultúr pontot ad,viszont megspékeli nem kevés lakossal,és a Mana is több.Nálam főleg ez van lerakva,nem Szomorú fűz.Sok sikert!!
Erica
Én is köszönöm, pár hét múlva én is ott leszek :)
 

liliputy

Veterán
Sziasztok! Azt meg tudja mondani valaki, hogy az erdei elfek fejezetben a fejlett felderítők kikutatására hány tp kell a láda kinyitása után? Minden kutatásnál látszik, csak ennél az egynél nem. Eddig nem is volt érdekes, de most az eventes épület miatt jó lenne tudni.
 

DeletedUser

Vendég
Egy tesóm tapasztalata alapján mondom, hogy a Főépületet 22-esre kérő küldi után fognak jönni majd a manakönnyek termelését kérők, tehát mielőtt felhúzzátok maxra az elfes termelőket, érdemes a Főépet felhúzni 22-esre, hogy ne kelljen felesleges könnyeket ontani. :)
 

DeletedUser1432

Vendég
Azt szeretném megkérdezni, miként emlékeztek, mennyi ideig tart az erdei elf korszak nagyságrendileg?
Mindenki az orkokra panaszkodik, mennyire hosszú volt, de nekem más érték jön ki.
Összedobtam egy meglehetősen összetett excelt, amely igyekszik mindent számításba venni és az eddig eltelt 1,5 héthez képest is még ilyen időket mutat:

manatermelés 55 31 nap (15 db fűzzel) (ki van már kutatva 1 városbővítés és a márványfeldolgozó)
gyártósorok termelése 55 nap (6 db 1-es szintű termeléssel)
gyártósorok termelése 38 nap (6 db 2-es szintű termeléssel)
gyártósorok termelése 29 nap (6 db 3-as szintű termeléssel)
gyártósorok termelése 24 nap (6 db 4-es szintű termeléssel)

Feldolgozók termelési ideje napban (4 db-al számolva fajtánként)
márvány-acél-deszka​
1-es gyártósornál (nincs fejlesztve): 30-31-19
2-es szintű gyártósornál: 31-33-20
3-as gyártósornál: 35-36-22
4-es gyártósornál: 42-45-26

Lehetséges ez emlékeitek szerint, avagy számítási hibát/hibákat kell keresnem?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1432

Vendég
Hát ha 15 fűzzel másfél 7 után még 55 nap van hátra..... az lehet inkább gyorsabb lesz.
Na 1 hiba megvan, a mana termelés képletében 24 helyett 14 óra volt elütve, javítva
Köszönöm
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
Bár csak a számokat látom, de lenne észrevételem. Bele van kalkulálva a mana 10%-os bomlása? És lesz feladat, ami 6-6-4 gyárat kér, tehát a 4-4-4 gyárral való számolás nem jó. Valamint ezeknek az építéséhez mana könny kell, amihez ismét kell mana. A gyártósorhoz is kell mana a gyártáshoz és kell a feldolgozóhely terméke a gyártósor építéséhez/fejlesztéséhez. Ezen kívül a darázs pluszt ad a termelésnek, meg ilyenek... Nekiálltam ennek én is, aztán abbahagytam... Ahova csak tudtam fűzfákat, a kis helyekre meg kisfákat tettem, aztán arra figyelek, estére kicentizzem a begyűjtést, hogy minél kevesebbet bukjak a bomlás miatt. :D

szerk. meg mindettőt gyártósornak írtad, elég rajta kiigazodni :D
 

DeletedUser1432

Vendég
A bomlás bele van kalkulálva a legrosszabb esettel
Az építés könnye bele van számolva, a könny manája is
A gyártósori mana is, a feldolgozó termék is. A techfába cca 800e mana kell még, a gyártásokhoz kb 850e
A darázs nincs :D
 
Fent