• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Főnix-kultusz gyülekezője

Vmadar

Felderítő
Sziasztok.

Már rég voltam itt a fórumon mert meguntam a folyamatos kritizálást, de a mostani eventet sajnos nem tudom szó nélkül hagyni. Az egy dolog, hogy már mint korábban sokszor említettem, nincsenek olyan nagyszerű nyeremények mint például a gömbtuskó volt. A nyerhető építmények 100-ban semmire sem jók... ha valaki utánaszámol látja, hogy jobb ha letesz egy lakóépületet és egy a szintjének megfelelő kultúrát. Ráadásul már gyorsítók sincsenek benne amikkel ha megnyomod és visszakapod talán 0-ban végig tudod csinálni az eventet.
Nem beszélve arról, hogy miután a fejlesztők rájöttek, hogy mekkora bakit követtek el az előző event tűzfőnixével (+50% sebzés) ugyanúgy mint a régi nagy kulturális épületekből, többé soha nem adtak még csak hasonlót sem.
Lesz még ennél lejjebb, vagy elértül a legalját?
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Akkor most, hogy igy kitargyaltuk a temat... ujra felteszem a kerdest. Meddig lesz elerheto a konverzios recept a barkacsbolt polcan?
@Syntex, ki tudod deriteni a tervezoktol?

Elore is koszi!
Ha jól emlékszem a Bétán játékon belül jött a felhívás erre vonatkozóan, hogy meddig lesz elérhető a konvertálás lehetősége. Figyelmeztették a játékosokat, hogy "Most vagy soha!" Remélem éles szerveren is így lesz és ezt nem csak álmodtam. :D
 

Szano

Tag
Holnaptól nekem is :( Nagyon takarékoskodok az esszenciákkal az elejétől kezdve, mert tudtam, hogy ez lesz. :(
 

Tejinashi

Erős harcos
Nekem már múlt hét péntektől, viszont nem költöm az eszenciákat ész nélkül, így van még több, mint 4000 db és már ötös szinten van az új főnix. Remélem sikerül tízesre felhúzni...
 

Rikari

Veterán
Nekem már múlt hét péntektől, viszont nem költöm az eszenciákat ész nélkül, így van még több, mint 4000 db és már ötös szinten van az új főnix. Remélem sikerül tízesre felhúzni...
Drukkolok neked, hogy a pörgetésnél szerezz még égesszenciás pakkokat is, így biztos lesz a 10-es Főnix. ;)
 

VednofQ

Felderítő
Az eventnél jónak tartom, hogy a régebbi főnixes épületek is fejleszthetők. Választható, hogy az aktuális v. a régebbihez gyűjt valaki fejlesztőket, így akár az újak is, akiknek nincs régebbi főnix v. régebbi főnixereklye, tudnak egy jövőbeli régebbi főnixhez hozzávalókat készíteni és raktározni.

Viszont azt nagyon lehangolónak tartom, hogy egy 1 hónapos eventnél, 2 feladatsorral, még azok sem tudják 10-esre húzni a főnyereményt, akik minden feladatot teljesítenek. (Azzal együtt, hogy volt előzetes feladatlista, voltak előzetes kalkulációk, lehetett gondolni, lehet gyémánttal is, stb.)
Mindezt úgy, hogy azt rendben levőnek tartom, hogy van aki 5 nap alatt végigmegy a feladatsoron, kisebb, fejlődő játékosnak nagyobb erőfeszítés, vagy van aki nem tudja teljesen végigcsinálni, és így kevesebb fejlesztőt szerez.

Azt sem tartom jónak, hogy mivel eleve nem lehet maxra fejleszteni, gyakorlatilag a Testvériségi Kalandban kell hogy szerezzünk majd még további fejlesztőket az előző 1 hónapos event épületének további fejlesztéseihez v. régi főnixereklyéhez. Illetve lényegében ez a főnyereménye a Kalandnak.
A Testvériségi Kaland szerintem egy nagy megmozdulás egy csapatnál. Szükséges hozzá nagyobb szervezés, nagy mennyiségű gyártás, és időnként szinte szó szerint éjt-nappallá téve csinálja végig az utakat a csapat. Ezért a Kalandnak, mint egy önálló, nagyobb eseménynek szerintem egy önálló, nagyobb főnyereményének kellene lennie. Illetve olyan nyereményeinek, amik jobban illeszkednek ahhoz, hogy egy csapat több napon keresztül, akár heroikus küzdelemben teljesíti az állomásokat és eljut a célig.

Azt megértem, hogy a játékban jelentősége van a gyémánt használatnak. Viszont a többség részéről inkább gondolom ezt észszerű kiegészítésnek, mint fő játékmozgatónak. Így egy csak gyémánttal teljesíthető főnyereményes 1 hónapos event, feltételezem, kevesebb embernek hoz nagyobb örömet. Illetve fordítva, ha valaki gyémánttal megszerezte az eventes főnyereményt, milyen motivációja lesz a Testvériségi Kalandhoz? Már minden fejlesztőt megszerzett, a Kaland egyéb nyereményei, ahhoz képest, hogy mennyit kell hozzá belepakolni az utakon, mennyire fogják érdekelni?
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok
Köszönjük szépen a sok-sok visszajelzést a Főnix eventről.Minden hozzászólás fontos, ami Elvenar játékvilágát fejleszti ,színesíti tovább.:)
További jó játékot kívánunk.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4617

Vendég
Sziasztok! Nekem sajnos egyáltalán nem jött be ez az event. Hetek óta kész vagyok a küldetésekkel, gyakorlatilag a karantén alatt nem tudott plusz élménnyel lekötni a játék. Miért nem lehetett végtelenített küldetéssort berakni? Mindent egybevetve is csak 6 főnixereklyét tudtam gyűjteni, így a főépületet sem fogom kirakni. Azért köszönet mindenkinek, akinek munkája volt benne!
 

DeletedUser4917

Vendég
Még annyi , hogy végtelen feladatsor jobb lett volna vagy máshogy látjátok ?
Jobb nyereményekért szívesen tejelünk , de akkor legyen bejelentve mit lehet szerezni , ezt továbbítsd , akkor szívesen gyémántozunk .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tejinashi

Erős harcos
Sziasztok! Nekem sajnos egyáltalán nem jött be ez az event. Hetek óta kész vagyok a küldetésekkel, gyakorlatilag a karantén alatt nem tudott plusz élménnyel lekötni a játék. Miért nem lehetett végtelenített küldetéssort berakni? Mindent egybevetve is csak 6 főnixereklyét tudtam gyűjteni, így a főépületet sem fogom kirakni. Azért köszönet mindenkinek, akinek munkája volt benne!
Nem tudom, hogy csináltad, nekem is 6. szinten áll a főnix, viszont van még 3480 bigyóm, pedig nem használtam gyémántot, igaz, event elején (talán a játékban másodszor) vettem egy duplázót, ami a felszedett bigyókat duplázza. Az eventből még van néhány nap, minden nap egy napi küldetés, plusz a felszedhető bigyók, tehát szerintem majdnem 3600 bigyót tudok még összességében elkölteni... Szerintem ennyiből össze lehet hozni négy főnix ereklyét...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
A tűztorony és lávatojás szép emeli a kultot ami több aranyat és több alapanyagtermelést produkál ráadásul egyik aranyat a másik alapanyagot ad , jó épületek .
A varázsakadémiában nem ártana ilyenkor az eszenciáknak a legnagyobb százalék esélyt adni ezt is vegye figyelembe inno , szerintem ez mások érdeke is .
 

bere007

Veterán
Nem tudom, hogy csináltad, nekem is 6. szinten áll a főnix, viszont van még 3480 bigyóm, pedig nem használtam gyémántot, igaz, event elején (talán a játékban másodszor) vettem egy duplázót, ami a felszedett bigyókat duplázza. Az eventből még van néhány nap, minden nap egy napi küldetés, plusz a felszedhető bigyók, tehát szerintem majdnem 3600 bigyót tudok még összességében elkölteni... Szerintem ennyiből össze lehet hozni négy főnix ereklyét...

Pontosan ez a baj ezzel a rendszerrel, mármint az egyik nagy baj... Jelen esetben mindketten becsülettel végigvitték a feladatokat, megkapták érte a jutalmakat. És mégis az van, hogy az egyiknek 10 ereklye simán meglesz a másiknak meg csak 6 jött össze. Miközben csak annyi eltérés volt, hogy az egyiknek szerencséje volt, a másiknak meg balszerencséje. Ennyit számít az, hogy a láda nyitásoknál kinek mekkora szerencséje van. Ezzel eléggé el lehet venni a kedvét annak, aki keveset tud szerezni ugyan annyi munkáért cserébe és már majdnem hülyének érzi magát, hogy másnak meg 2x annyi lett és nem érti, hogy mit ronthatott el. Pedig semmivel sem rosszabb, semmit sem rontott el, csak az elvenari random generátor beintett neki. Ez ellen kellene csinálni valamit inkább. Például a feladatokért szerezhető bigyók számát meg kellene növelni és a ládákból meg kivenni azokat és így a szerencse tényezőt legalább a fődíjnál ki lehetne venni. A sima nyereményekből még így is nagy eltérés lehet, de legalább a fődíjra egyforma eséllyel indulnának a játékosok. Így aki meg akarja szerezni, de nem tudja, az csak magát hibáztathatja és nem a rendszert. Bár ez az épület nem hinném, hogy sokunknak megéri, főleg akik a fa végén, vagy vége felé járnak, azok mind egyhangúan azt mondták, hogy nem (legalábbis akikkel szóba jött ez). De akinek meg kellene és a balszerencséje miatt nem tudja megszerezni, annak ez nagy pofon.
 

bere007

Veterán
A varázsakadémiában nem ártana ilyenkor az eszenciáknak a legnagyobb százalék esélyt adni ezt is vegye figyelembe inno , szerintem ez mások érdeke is .

Akár hiszed akár nem, de már az event kezdetének első, vagy második napján betelt a sáv. Azóta nem gyűjtöttem be onnét, persze a barkácsolás megy (kíváncsi leszek, hogy most egyszerre hány begyűjtésem lesz). Én jobban tudok díjazni 500 gyémántot, 50tp-t, meg egyéb finomságokat, mint 150 bigyót egy olyan eventhez, amin nincsen normális nagy nyeremény, hanem csak a kis cullangók. Persze azok is hasznosak tudnak lenni, de azért egy kis értékbeli eltérés van köztük.
 

Tejinashi

Erős harcos
Pontosan ez a baj ezzel a rendszerrel, mármint az egyik nagy baj... Jelen esetben mindketten becsülettel végigvitték a feladatokat, megkapták érte a jutalmakat. És mégis az van, hogy az egyiknek 10 ereklye simán meglesz a másiknak meg csak 6 jött össze. Miközben csak annyi eltérés volt, hogy az egyiknek szerencséje volt, a másiknak meg balszerencséje. Ennyit számít az, hogy a láda nyitásoknál kinek mekkora szerencséje van. Ezzel eléggé el lehet venni a kedvét annak, aki keveset tud szerezni ugyan annyi munkáért cserébe és már majdnem hülyének érzi magát, hogy másnak meg 2x annyi lett és nem érti, hogy mit ronthatott el. Pedig semmivel sem rosszabb, semmit sem rontott el, csak az elvenari random generátor beintett neki. Ez ellen kellene csinálni valamit inkább. Például a feladatokért szerezhető bigyók számát meg kellene növelni és a ládákból meg kivenni azokat és így a szerencse tényezőt legalább a fődíjnál ki lehetne venni. A sima nyereményekből még így is nagy eltérés lehet, de legalább a fődíjra egyforma eséllyel indulnának a játékosok. Így aki meg akarja szerezni, de nem tudja, az csak magát hibáztathatja és nem a rendszert. Bár ez az épület nem hinném, hogy sokunknak megéri, főleg akik a fa végén, vagy vége felé járnak, azok mind egyhangúan azt mondták, hogy nem (legalábbis akikkel szóba jött ez). De akinek meg kellene és a balszerencséje miatt nem tudja megszerezni, annak ez nagy pofon.
Nagyon fontos az, hogy mit akarsz megszerezni és a három láda közül melyiket nyitod. Ha valaki meg akarja szerezni a fődíjat, akkor okosan kell nyitni. Az pedig, hogy duplázóm van, annak a lehetősége mindenki előtt ott volt, bárki megvehette néhány száz forintért, ez nem szerencse kérdése.
 

bere007

Veterán
Nagyon fontos az, hogy mit akarsz megszerezni és a három láda közül melyiket nyitod. Ha valaki meg akarja szerezni a fődíjat, akkor okosan kell nyitni. Az pedig, hogy duplázóm van, annak a lehetősége mindenki előtt ott volt, bárki megvehette néhány száz forintért, ez nem szerencse kérdése.

A duplázó az természetesen opcionális, tehát az nem szerencse kérdése. A nyitásoknál meg hidd el, hogy javarészt a szerencse dönt. Mivel a legtöbb ládában van +bigyó, ezért nyithatod bármelyiket, ha azt adja, simán pluszba vagy. Még a nagyon rettegett 39 pontos ládában is ott van az 50es bigyó és ha azt dobja, akkor már pluszba vagy és még haladtál is. Persze lehet nézni úgy is, hogy na most akkor nagyon okosan nyitok és mellette szerencsém van és tényleg összejön és akkor azt betudjuk az okosságnak.
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Nem tudom, hogy csináltad, nekem is 6. szinten áll a főnix, viszont van még 3800 bigyóm, pedig nem használtam gyémántot, igaz, event elején (talán a játékban másodszor) vettem egy duplázót, ami a felszedett bigyókat duplázza. Az eventből még van néhány nap, minden nap egy napi küldetés, plusz a felszedhető bigyók, tehát szerintem majdnem 4000 bigyót tudok még összességében elkölteni... Szerintem ennyiből össze lehet hozni négy főnix ereklyét...

Kicsi városomban tegnap összejött a 9-es szint. A nagyban tűzfőnixet fejlesztettem inkább. Ott összejött három régi ereklye és tudtam barkácsolni még 3 régi ereklyét. 1 új ereklyém van, de másikra nincs esélyem. A kaland ideje alatt, talán meg lesz a párja és ha lehet még barkácsolni akkor talán tudok egyet húzni a főnixen. Támogatom bere007 ötletét, hogy a szerencse faktort ki kellene venni a "bigyók" tekintetében és vagy emelni a megszerezhető "bigyók" számát, vagy csökkenteni a ládák nyitásához szükséges "bigyók" számát.
 
Sziasztok, én a régebbi tüzfőnixemet szerettem volna maxra felhizni, sajnos nem fog sikerülni, mivel kb 15 kattintás kellene még az eventbe, ahhoz hogy még kapjam az utolsó jelvényt, de ezt már nem kapom meg.... Kicsit adhattál volna tovább a feladatsor
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok, én a régebbi tüzfőnixemet szerettem volna maxra felhizni, sajnos nem fog sikerülni, mivel kb 15 kattintás kellene még az eventbe, ahhoz hogy még kapjam az utolsó jelvényt, de ezt már nem kapom meg.... Kicsit adhattál volna tovább a feladatsor
Szerintem is több feladat , végtelenített feladatsor jobb lenne .
 
Fent