• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

A főépületen az egész város

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser670

Vendég
v1.10.11-(a823cc6) (2016-07-20 12:26)
Szeretném a szomszédaimat meglátogatni, segíteni, de az egész város a főépületre van bezsúfolva.
3-ból 2-nél. Kilépni csak úgy tudok, hogy katt a testvériségre, mert akkor kapom meg lent az ikonokat.
Frissítek, újra belépek, akkor ott tudok segíteni akinél próbáltam. A többinél ugyan ez! Belép-város a főépületen-testvériség megtekintése-lent világtérkép-újra próba másnál- ugyan az - frissítés - előző szomszédnál tudok segíteni, többinél nem ....
 

DeletedUser247

Vendég
Jó reggelt!
...ez nekem is, köszike!...viszont a bajnokságnál,mintha ma kezdtem volna, a tegnapi eredmény nincs meg....és a segítségnyújtásnál a kincses felírat nem jelenik meg, éppen hogy van egy villanás és kész...nálatok ezek rendben vannak?
 

DeletedUser1168

Vendég
Jó reggelt!
...ez nekem is, köszike!...viszont a bajnokságnál,mintha ma kezdtem volna, a tegnapi eredmény nincs meg....és a segítségnyújtásnál a kincses felírat nem jelenik meg, éppen hogy van egy villanás és kész...nálatok ezek rendben vannak?
Nekem tökéletesen működik a bajnokság. A tegnapi eredményeim mind megvoltak reggel.
 

Xenia

Veterán
Működik, tanúsítom, köszönjük @sanimi ! :)
Én is most szembesültem a hibával, hogy egy helyre rak mindent a szomszédok városában. A zummolós dologos nálam és működik, de curva macerás több mint 200 szomszédnál.
Valamit nagyon elb:mad:ctak (sajnos már nem ez az első eset, amikor valami frissítés jön).:mad::mad::mad::mad::mad:

Jó reggelt!
...ez nekem is, köszike!...viszont a bajnokságnál,mintha ma kezdtem volna, a tegnapi eredmény nincs meg....és a segítségnyújtásnál a kincses felírat nem jelenik meg, éppen hogy van egy villanás és kész...nálatok ezek rendben vannak?
Nálam a bajnokság ok, de a kincses felirat az csak egy szemvillantásra ugrik fel.
Először azt hittem, hogy nincs is, de véletlenül észrevettem a 12. testvéremnél és utána nagyon figyeltem.

Talán nem ártana ezt a zummolós dolgot is ugyan úgy megjelenteni, mint amikor a hétvégén hiba volt a kaszárnyában.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser804

Vendég
Úgy tűnik a főépületes grafikai hiba elő sem jön amennyiben végig bezoomolva látogatod körbe a szomszédokat.

Szerkesztés:
Sajnos korán örültem, így is előjött csak jóval később.
 

DeletedUser

Vendég
Én is most szembesültem a hibával, hogy egy helyre rak mindent a szomszédok városában. A zummolós dologos nálam és működik, de curva macerás több mint 200 szomszédnál.
Valamit nagyon elb:mad:ctak (sajnos már nem ez az első eset, amikor valami frissítés jön).:mad::mad::mad::mad::mad:

A hiba így 9 nap elteltével is jelen van. Nem kapkodják el a javítást vagy a hivatalos reagálást.....
 

Xenia

Veterán
A hiba így 9 nap elteltével is jelen van. Nem kapkodják el a javítást vagy a hivatalos reagálást.....
A jó munkához idő kell.
Sziasztok!

Ahogy én észrevettem, sajnos a hibákat legkorábban a következő frissítéskor (ami 2 hét) javítják ki :oops:.
Van olyan hiba is, amire hosszú-hosszú hetekig várnunk kell :(. Erre mondom én, hogy ez nem egy játékos barát/játékos megtartó játék :( , pedig tényleg nem is annyira rossz.
Egyedül ezek a hibák, amik minden frissítéssel jönnek, ezek dühítenek. Nem kicsit, nagyon.
Én szórakozni járok ide és nem bosszankodni, de az elmúlt egy évben már nagyon sokat dühöngtem a hibák miatt. Nehezen tudom elhinni, hogy ha jelezve van a hiba, miért kell heteket várnunk a javítására.
 

Vanek

Veterán
Sziasztok!

Ahogy én észrevettem, sajnos a hibákat legkorábban a következő frissítéskor (ami 2 hét) javítják ki :oops:.
Van olyan hiba is, amire hosszú-hosszú hetekig várnunk kell :(. Erre mondom én, hogy ez nem egy játékos barát/játékos megtartó játék :( , pedig tényleg nem is annyira rossz.
Egyedül ezek a hibák, amik minden frissítéssel jönnek, ezek dühítenek. Nem kicsit, nagyon.
Én szórakozni járok ide és nem bosszankodni, de az elmúlt egy évben már nagyon sokat dühöngtem a hibák miatt. Nehezen tudom elhinni, hogy ha jelezve van a hiba, miért kell heteket várnunk a javítására.

A végén kezdem: sok tényező befolyásolja ezt. Az, hogy mennyi idő alatt jut el a fejlesztőkig (hiszen hogy itt le lett írva, még nem jelenti azt, hogy a fejlesztők már tudnak is róla), hogy mennyi ember lesz rá ezt kijavítani (ahogy én látom, itt jelenleg az újabb funkciók bővítése van prioritási listán, nem a hibák minél előbbi javítása), mennyi idő, míg megtalálják a hiba tényleges okát, és ki is tudják javítani (a sok változó közül nem mindig egyszerű megtalálni, hogy mit hol rontottak el). Ez után még egy rövid belső teszt, majd vagy mehet a bétára továbbtesztelni (pár hét plusz), vagy jöhet az élesre (aminek voltak már visszaütő hatásai, hiszen jöttek már teszteletlen hotfix-xel más gondok is).
Ami viszont tényleg gond: a bétán megjelennek az újabb és újabb verziók, de a feljövő hibák egy részét nem javítják, és ezekkel az ismert hibákkal rakják fel az éles szerverekre. Ez az, ami elriasztja a játékosokat, nem a 2-3 heti javítás (hiszen ha csak havonta jönne ki új verzió, de azok legalább nagyobb bugok nélkül jelennének meg, akkor szerintem sokan elnéznék a 'lassúságot' a minőségért cserébe). Vagy csinálnák azt, ami a FoE-nél bevált: napi frissítés (hotfixek, plusz funkciók lépésenként, ...) van a bétán, és bár ott (pont ezért) rendszerint be-becsúsznak akár nagyobb bugok is; de a végső verzió, ami az éles szerverre kimegy, már általában nagyobb hibák nélküli.
 

Xenia

Veterán
Kedves Vanek!

Azt mind megértem, amit leírtál. Azt nem értem, hogy már több mint egy éve a bétán jelzitek ha hiba van valamivel, akkor mi a fr@ncnak erőlködnek, hogy hibásan hozzák be az éles szerverre az újításokat?
Én inkább egy jól működő játékkal szeretnék játszani, mint a folyamatos újításokkal, ami hibásan működik és nem ritkán.

A másik: azért nincs idejük kijavítani a hibákat, mert a bővítések élveznek elsőbbséget? Ez az, amit én nehezen tudok megérteni.
 

DeletedUser3

Vendég
A hiba ismert, a következő verzióban várhatóan javításra kerül.
Általában 2 hetente kapunk javítást, ha korábban, az kritikus rendszerhiba javítás. Azért csak 2hetente van tervezett frissítés, mert ennyi idő kell, hogy a hibák nagy része előjöjjön, és legyen esély legalább ezeket listázni, és a nagyobbakat javítani. Egy ilyen prioritási listán egy olyan grafikai bug, amire van kiskapu (zoom be és ki) nem élvez nagy prioritást, így ha a bétán észre is veszik, nem lesz ugyanabban a verzióban javítva. Oka: más, akár súlyosabb hibákat is okozhat egy-egy ilyen javítás, a sietős munka pedig kevesebb átnézéssel jár...

Az, hogy itt miért nem lett egy ideje hiba "átvéve": Sajnos a supportból csak nekem van hozzáférésem a hibajegyekhez, nekem pedig egyéb elfoglaltságaim voltak, így ezek itteni adminisztrációjára már nem volt időm. (Ettől függetlenül a hibák nagy része már más szerverekről is jelentésre került, javításuk folyamatban.)
 

Xenia

Veterán
A hiba ismert, a következő verzióban várhatóan javításra kerül.
Általában 2 hetente kapunk javítást, ha korábban, az kritikus rendszerhiba javítás. Azért csak 2hetente van tervezett frissítés, mert ennyi idő kell, hogy a hibák nagy része előjöjjön, és legyen esély legalább ezeket listázni, és a nagyobbakat javítani. Egy ilyen prioritási listán egy olyan grafikai bug, amire van kiskapu (zoom be és ki) nem élvez nagy prioritást, így ha a bétán észre is veszik, nem lesz ugyanabban a verzióban javítva. Oka: más, akár súlyosabb hibákat is okozhat egy-egy ilyen javítás, a sietős munka pedig kevesebb átnézéssel jár...

Az, hogy itt miért nem lett egy ideje hiba "átvéve": Sajnos a supportból csak nekem van hozzáférésem a hibajegyekhez, nekem pedig egyéb elfoglaltságaim voltak, így ezek itteni adminisztrációjára már nem volt időm. (Ettől függetlenül a hibák nagy része már más szerverekről is jelentésre került, javításuk folyamatban.)
Kedves Hoshi!

Köszönöm a "felhomályosítást" a témákban :) csak ezzel a "zoom be és ki"-vel van egy icipici gond. Miért nem lehetett minden játékos tudomására hozni, mint korábban, amikor a kaszárnyában volt hiba. Ezt nem volt szabad megosztani velünk hivatalosan, vagy mint írtad, neked más elfoglaltságod volt és más nem jogosult az ilyen dolgokat tudatni a játékosokkal? Pl. én rá nem jöttem addig, amíg nem olvastam a fórumon.
 

Corvo

Veterán
Kedves Hoshi!

Köszönöm a "felhomályosítást" a témákban :) csak ezzel a "zoom be és ki"-vel van egy icipici gond. Miért nem lehetett minden játékos tudomására hozni, mint korábban, amikor a kaszárnyában volt hiba. Ezt nem volt szabad megosztani velünk hivatalosan, vagy mint írtad, neked más elfoglaltságod volt és más nem jogosult az ilyen dolgokat tudatni a játékosokkal? Pl. én rá nem jöttem addig, amíg nem olvastam a fórumon.
Ott nyersanyagot vesztettél.:)
 

DeletedUser3

Vendég
Ahogy Corvo írta, a kaszárya hibájánál nyersanyagveszteség miatt lett kiírva a hiba. Itt mindössze egy grafikai hibáról van szó, és aki ezt jelezte, annak leírtuk a supporton is a "megoldást".
Ha minden ilyen hibáról lenne a játékban egy értesítő, akkor másból nem is állna az egész. ;)
Szerk.:
Arról nem is beszélve, hogy attól függetlenül, hogy a bejelentés látható volt a játékban, még mindig többen jelezték, hogy nem jó a játék, és hogy javítsuk meg, lehetőleg máris és azonnal...
 

DeletedUser1205

Vendég
Kedves Hoshi!

Köszönöm a "felhomályosítást" a témákban :) csak ezzel a "zoom be és ki"-vel van egy icipici gond. Miért nem lehetett minden játékos tudomására hozni, mint korábban, amikor a kaszárnyában volt hiba. Ezt nem volt szabad megosztani velünk hivatalosan, vagy mint írtad, neked más elfoglaltságod volt és más nem jogosult az ilyen dolgokat tudatni a játékosokkal? Pl. én rá nem jöttem addig, amíg nem olvastam a fórumon.

Én az ilyen városokban ahol egy kupacban van az egész, az "E" billentyű lenyomása után klikkelek a képernyő közepére, ahol kb. lenne a főépület és így is megkapom a látogatásért járó aranyat.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent