• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Üzenet vagy jelzés a Szomszédok felé is.

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    15
  • A szavazás lezárult .

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Elvenar (aktív) Elfjei és Emberei szorgos hangyaként dolgoznak nap mint nap. Azonban előfordulhat, hogy a magánéletükben adódnak nehézségek illetve, hogy szeretnének ők is pihenni. Ebben az esetben a Testvérek jelzik egymás felé egy üzenet keretén belül, hogy X ideig nem tudnak lenni/vagy nem lesznek. Igen, Testvériségen belül. Na de mi a helyzet (azokkal) a szomszédokkal, akik szintén nap mint nap meglátogatnak minket, és segítik a városunkat? Nekik hogyan üzenjünk?

Én jelenleg ezt --> Ötlet.jpg a megoldást alkalmazom. Mint látható, nagy nehézséggel kiírtam, hogy pár napig nem leszek. Azonban a karakterkorlátozás miatt nem volt egyszerű dolgom. (ennek a helynek egyébként Segítségnyújtáskor veszem hasznát, mert ide írom ki, hogy milyen formában kérem a segítséget)

Nem tudom hogyan lehetne kivitelezni, de szívesen látnék egy olyan megoldást (vagy fejlesztést), ahol üzenhetünk/jelezhetjük a Szomszédoknak is, hogy ekkor és eddig nem leszünk elérhetőek. Ez nem csak a nyári szabadságokra vonatkozik, amikor elutaztunk otthonról nyaralni, hanem egyéb jellegű magánéleti dolgokra is. :)

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Üdv,
Mihaszna
 

Wiccara

Veterán
Mint látható, nagy nehézséggel kiírtam, hogy pár napig nem leszek
Szia :)

Jó dolog, hogy ápolod a jószomszédi viszonyt, és jelzed, hogy néha locsolják meg nálad is a füvet.... de miért kell túlbonyolítani..?
Nem látom értelmét a dátum kiírásának, egy egyszerű " Szabira mentem" bőven elég, mert akkor írod ki, amikor mész,és törlöd, ha már visszajöttél.
Bizton állíthatom, toleránsak Elvenar lakói, nem fogják a dátumot lesni ;)

Nem tudom hogyan lehetne kivitelezni,
pedig erről kéne szóljon az ötlet :p

Ellenben a városnév renoméja jelentősen csökkent, mióta üzenőfalnak használjuk, erre volt hasonló ötlet a segítségkérés kapcsán emlékeim szerint.
Összességében esőmentes, kellemes időtöltést kívánok a szabadságodhoz! ;)

W.
 

Deleted User - 204368

Vendég
igazából egy kérdés marad nyitva számomra. miért akarnám én jelezni a 25. szomszédomnak akivel életemben egy szót nem váltottam h nem leszek 1 hétig?? tudni fogja h nem azért nem látogatok nála mert lusta vagyok hanem mert nyaralok? nem értem.... Wiccara meg farzsebből előhúzott egy jó 5letet erre. vagy marad az enyém nem írom ki hanem 1 hét múlva újra kezdem a látogatását és folytatódik a lánc
 

Rikari

Veterán
Nem szeretném a városnév helyén feltűntetni a magánéletem alakulását. Azt sem tartom jónak, hogy ott jelezzük a pacsik kérését, miután máshol nem tudjuk ezt megtenni a hozzánk látogatónak. Remélem ez majd változik Viccara ötlete alapján. Amennyiben jelölni lehet a kérést és kikerül a városnévből, akkor sok ellenérzést, kellemetlen szóváltást is kiválthatnánk vele. Gondolok itt arra, vagy azokra, akik rámorrintanak a másikra, hogy figyelmetlen volt, mert nem oda pacsizott, ahová ő azt kiírta a városneve helyére.
A városnév az legyen csak városnév, ha már van ilyen funkció, akkor azt a rendeltetésének megfelőlen használjuk. Ami nem ide tartozik arra más megoldás kell. Az hogy nem vagyok a játékban egy ideig, maximum a rám számító testvériségemre tartozik senki másra. A városnévnek nem "szendvicsemberként" kellene szolgálnia a játékban, hanem "koronaként" annak amit felépítettél, ami a te világod Elvenarban.
 

MesterAlma13

Erős harcos
mert nem oda pacsizott, ahová ő azt kiírta a városneve helyére.
tök jó észrevétel, mivel amikor minden nap végigpacsizom a térképet, nem fogom mindenkinél elolvasni mit szeretne, mert az rengeteg időbe telne - én is kiírtam mit kérek, de nem érdekel hogy azt adják e vagy sem, mert tudom, ez lehetetlen kérés

lényeg a lényeg, én mindenkit végig-pacsizok a térképen reggel, függetlenül attól hogy visszakapom e vagy sem, mert ezt az én érdekem - de figyeli azt valaki a túloldalon hogy ő kapott e vagy sem, mivel ez meg már az ő érdeke hisz ő kap érte aranyat + egyes esetekben alapanyagot is
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla.
Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

MesterAlma13

Erős harcos
Nem tudom hogyan lehetne kivitelezni, de szívesen látnék egy olyan megoldást (vagy fejlesztést), ahol üzenhetünk/jelezhetjük a Szomszédoknak is, hogy ekkor és eddig nem leszünk elérhetőek. Ez nem csak a nyári szabadságokra vonatkozik, amikor elutaztunk otthonról nyaralni, hanem egyéb jellegű magánéleti dolgokra is. :)
közben eszembe jutott, hogy ez jó lehet sok minden másra is, pl. ha több helyen jelenne meg ez az üzi, így képben lennék mindig, hogy kivel mi van
illetve ezt lehetne automatikával is összekötni, hogy aki nem lépett be pl. 1 hónapja, azt kapna egy Inaktív státuszt és szöveget meg szöveget, így nem kellene átmenni mindig az Elvenstat oldalára - szóval én támogatom, hisz nemcsak a szomszédok felé lehetne ezzel üzenni,
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Határozott igen, és leadtam a szavazatomat is. Örülök pár hozzászólásnak is. A városnév mutassa csak azt hogy én milyen személyiséggel és eszmével vagyok itt. A testvérisegekben úgyis megbeszélik a tagok az esetleges távolléteket. A másik része az hogy sokan még a helyüket keresik Elvenarban, hogy elég méltóak legyenek csatlakozni és jó közösségbe. A pacsizás amúgy is nagy gond, a szűrések ellenére is. Nálam se lenne ennyi épület ha tudnám biztosítani a kultúrát. De legalább szép. :)Anno írtam hogy szerencsére sok nagy és erős játékos gondol a kicsikre is egy pacsi formájában. Ez az igazi segítség. Aki aktív és segíteni akar, az fog is. Ez a tapasztalatom. De a magánélet, munka és család, mindenki privát szférája és nem is szabad közhírré tenni. Esetleg egy városprofilt tudnék elképzelni. Ha a város nevére kattintunk, akkor gördülne le, és mindenki oda írhatná amit a szomszédságnak szán. Természetesen kultúrált formában. :) Az ötlet különösen hasznos és megfelelően kidolgozva nagy segítség lenne. Nem kéne se az elvenstatra se máshova futkosni, hogy ki akítv és ki nem. Egymágban több funkciót is elláthat. Remélem megkapja a támogatást.
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok!
Szerintem a testvériség tudja,a szomszédság meg vagy észreveszi vagy nem.Aki pedig rendszeresen vásárol tőled,vagy te tőle,annak a világtérképen tudsz írni,(ha akarsz).Hozzáállás kérdése az egész.
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok!
Szerintem a testvériség tudja,a szomszédság meg vagy észreveszi vagy nem.Aki pedig rendszeresen vásárol tőled,vagy te tőle,annak a világtérképen tudsz írni,(ha akarsz).Hozzáállás kérdése az egész.
Szia !
Ebben tökéletesen igazad van ! :) Az alapötletben rengeteg a lehetőség. Tény hogy a városnév a játékos egyénét mutassa. A testvériségek tényleg tudják. Ahogy a barátok és szomszédok is. De egyben arra is jó hogy picit jobban megtudjuk ki az aktív és az inakív. Ha a piacot hoztad szóba ott is hasznos. Sokan vannak "üzleti" viszonyban. Sőt barátok is. Azt is lehet látni kit kell elkerülni, akinek a kufár 0.06-ra értékeli az ajánlatát.
Viszont ha többen mennek szabadságra, ide-oda és egy időre megszakad a napi szintű pacsi vagy piac, Akkor tudjanak azért egymásról.
Ha 20-25 ember nem lép be egy ideig akik nagyon aktívak, azt azért észrevenni. Vannak testvériségek akik rendszeresen egymással versengenek. De a főmágusok szerintem mindenre figyelnek. Ha az örök versenytárstól hiányzik 1-2 ember, az taktikai előnnyel is járhat.
Ez a magánvéleményem persze, de ennyi minden rejlik az alapötletben. :)
 

Laci0212

Erős harcos
Szia !
Ebben tökéletesen igazad van ! :) Az alapötletben rengeteg a lehetőség. Tény hogy a városnév a játékos egyénét mutassa. A testvériségek tényleg tudják. Ahogy a barátok és szomszédok is. De egyben arra is jó hogy picit jobban megtudjuk ki az aktív és az inakív. Ha a piacot hoztad szóba ott is hasznos. Sokan vannak "üzleti" viszonyban. Sőt barátok is. Azt is lehet látni kit kell elkerülni, akinek a kufár 0.06-ra értékeli az ajánlatát.
Viszont ha többen mennek szabadságra, ide-oda és egy időre megszakad a napi szintű pacsi vagy piac, Akkor tudjanak azért egymásról.
Ha 20-25 ember nem lép be egy ideig akik nagyon aktívak, azt azért észrevenni. Vannak testvériségek akik rendszeresen egymással versengenek. De a főmágusok szerintem mindenre figyelnek. Ha az örök versenytárstól hiányzik 1-2 ember, az taktikai előnnyel is járhat.
Ez a magánvéleményem persze, de ennyi minden rejlik az alapötletben. :)
Igaz,mert sok a (mindent nekem) játékos,megnyomja a pacsit,mert neki is kell,de nem kultúrára, hanem ahogy esik úgy puffan,ezek ne tudjanak az életemről semmit,de ők a kereskedőben is lehetetlent kérnek.
Nálunk 2*-os kereskedés van mindenkivel szemben.
A szomszédi segítség viszont szerintem is nagyon fontos, és hasznos dolog.
 

DeletedUser5848

Vendég
Igaz,mert sok a (mindent nekem) játékos,megnyomja a pacsit,mert neki is kell,de nem kultúrára, hanem ahogy esik úgy puffan,ezek ne tudjanak az életemről semmit,de ők a kereskedőben is lehetetlent kérnek.
Nálunk 2*-os kereskedés van mindenkivel szemben.
A szomszédi segítség viszont szerintem is nagyon fontos, és hasznos dolog.
Szerencsére a nagy többség mindig nagyon segítőkész és korrekt. Tartson össze Elvenar minden lakója. :)
Ahogy egy posztban taglalva lett több oka is lehet az ennyire inkorrekt ajánlatoknak. Eléggé túltaglaltam a topikot. Bocsánat érte.
Mihaszna ötlete az alap, hogy tudjunk egymásról. Mint egy család. S ez nagyon fontos egy ilyen nagyszerű közösségben. :)
 

Laci0212

Erős harcos
Szerencsére a nagy többség mindig nagyon segítőkész és korrekt. Tartson össze Elvenar minden lakója. :)
Ahogy egy posztban taglalva lett több oka is lehet az ennyire inkorrekt ajánlatoknak. Eléggé túltaglaltam a topikot. Bocsánat érte.
Mihaszna ötlete az alap, hogy tudjunk egymásról. Mint egy család. S ez nagyon fontos egy ilyen nagyszerű közösségben. :)
 

ElfSusa

Erős harcos
Sziasztok!
Csatlakozom Wiccara véleményéhez. Szerintem ha mindenáron szeretnéd tájékoztatni a szomszédaidat a pacsizás elmaradásának miértjéről, kiírod, hogy szabin vagyok. Minél többféle funkciót tesznek be a játékba, annál nagyobb a lehetőség a hibára, akadásra, és annak senki sem örül úgy gondolom
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent