• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Új vendégfaj - Boszorkányok

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

unseen

Veterán
Sziasztok! :)


Macipiri Vagyok, és egy új Vendégfaj, a Boszorkányok ötletemhez kérnék támogatást!

Mivel személyesen nem adhatom be az ötletem, ezért megkértem mágustársamat (unseen), hogy adja be a nevemben. Az eddig beadott ötleteim, szép számmal visszaköszönnek a játékban (Félszerzetek, Elementálok), bízom benne, hogy ez a mostani is elnyeri a tetszéseteket! :)

Egy kis felvezető:
A mesék világának fontos szereplői a Boszorkányok, nincs is olyan nemzet, akiknél ne fordulnának elő valamilyen formában az adott folklórkörben. Sőt, van olyan náció (olaszok), ahol nemzeti ünnep is az Ő napjuk január 6-a, Befana (Nálunk Vízkereszt). http://kitekinto.hu/kultura/2009/01/05/befana__vizkereszt_olaszorszagban

Azt gondolom, hogy egy Fantasy játékban – már csak ismertségük okán is – igen is helyet és külön fejezetet kell adjunk Nekik! :)

Elképzelésem szerint a Boszorkányok egy Teliholdas éjszakán érkeznének meg seprűiken lovagolva Elvenár földjére, hogy megtanítsák az itt élőknek a Mágia magasabb formáit, mint a Fehér és Fekete Mágia.

Portáljuk egy óriási Kristálygömb lenne (természetesen szintenként növekvő méretben), és ha egy elvenari beletekint, megláthatja a benne gomolygó füstfelhő mögött a Boszikat, akik bebocsátásra várnak.

Csupán egyfajta termelőjük lenne, ami lehetne egy Varázskondér, melyben a bájitalok, varázsfőzetek rotyognak (varangyok pislognak ki belőle, egyik oldalán hálóban keresztes pók, másik oldalához felpúpozott hátú fekete macska dörgölőzik, felette denevérek repkednek). Ugyanazok az alapanyagok (pl. Arany, Eszköz, Mana, Isteni Mag, stb.) kellenének hozzájuk, viszont ez 4 féle terméket (Varázsitalt) állítana elő. A négy közül melyiket?!? Nos, itt lenne egy kis innováció a játékban az eddigiekhez képest. Úgy képzeltem el, hogy betakarításkor lenne egy felugró ablak a négyfajta termékkel 4 kondérban (2 Fehér és 2 Fekete Mágia főzettel), és középen lenne egy hatalmas Inga (szintén a Boszikhoz köthető eszköz), amely mozogna a 4 kondér felett, majd véletlenszerűen megállna egyiken. Minden termékre 25%-os esély lenne. Viszont, hogy ne csupán a „vakszerencsén” múljon, hogy tudunk–e haladni a techfán, lenne egy kisebb faji épület, a Varázsital bolt, ahol átváltható lenne a megtermelt termékünk a három másikra, némi felár ellenében, ahogy pl. most a Kufárnál is átválthatóak az egyes áruféleségek másikra, így aki a „haladósabb” játék híve, az sem fog fennakadni azért, mert éppen nem volt szerencséje. A 4 féle faji termék (Varázsital) megfelelő arányú kombinációjából lehetne előállítani a Boszorkányok maradandó termékét (mint pl. a Mana, vagy az Isteni Magok voltak a korábbi fajoknál).

A faji termelőkön lehessen használni az időcsökkentő Áldásokat is! :)

Az Áldásokat (Arany-, Eszköznövelő, Időcsökkentő) egyébként be lehetne építeni a Bajnoksági fordulók jutalmai közé is, hogy ne csak Ereklye, TP, Bűbájok legyenek a nyeremények, hanem ezek a hasznos Áldások is, melyek jelenleg csak Eventekből, vagy Kalandokból megszerezhetőek, ezért mennyiségük erősen limitált!

A Boszorkányok Lakóépületeiben is lenne egy kis innováció. Fejlesztésük rögtön a techfa elején helyezkedne el. Úgy képzeltem el, hogy a fejlesztés fülre kattintva az ablakban kétféle stílusú Lakóházat lehetne kiválasztani. Egy Fehér Mágia Lakóépületet (ez több Aranyba kerülne, és kevesebb Eszközbe); vagy egy Fekete Mágia Lakóépületet (amelyre való fejlesztés több Eszközbe, de kevesebb Aranyba kerülne). Lakosságot ugyanannyit adnának, grafikájuk csupán a színvilágukban térne el (sötétebb, világosabb). Hogy miért lenne jelentősége, hogy mely stílusú épületet választjuk?!? Nos, minden felfejlesztett Lakóépület növelné a faji termelők által előállított Varázsitalokra az esélyt. Az alap 25%-os esély aszerint változna (nőne, csökkenne), hogy mely stílusra felfejlesztett Lakóházunkból van több. Ha a Fekete Mágia stílusúból van több, akkor azon Varázsitalok előállítási esélye nőne, vagy fordítva, ha Fehér Mágia Lakóépületünkből van több, akkor azon Varázsitalok előállítási esélye nőne.

Maga a techfa is haladhatna két ágon, felül a Fehér Mágia fejlesztései, alul a Fekete Mágia fejlesztései.

A Lakóházakhoz kapcsolódóan, a Boszik hoznának magukkal egy új, a Varázsakadémiában előállítható Bűbájt is, amely a Lakóházakra hatna. A lebájolt Lakóházak Aranytermelése megnőne, ami azon játékosoknak lehetne segítség, akik a „periférián” helyezkednek el, kevés aktív szomszéddal, viszont a techfán az egyes Technológiák feloldása Nekik is ugyannyi (az előrehaladás mértékével egyre növekvő, több millió) Aranyba kerül, melyet a szomszédok helyén található Aranybányák nem fedeznek.

A Boszik harcászati szempontból, az egyes Mágikus egységek fejlődését hoznák magukkal.

Kultúrák:
A Boszorkányok kulturális épületei mellé – innovatív módon – bekerülnének a korábbi mini-eventek díjai, mint Gyémántért megvásárolható item-ek. Gondolok itt a korábbi Halloween-es Eventek jutalmaira például. Hogy miért lenne ez jó?!? Nos, akik csak most kezdik a játékot, vagy akkoriban, amikor ezek az Eventek mentek, még túl „kicsik” voltak, nem tudták befejezni, vagy azok a „nagyok”, akik menet közben eladni kényszerültek ezeket a csodaszép kulturális épületeket, azoknak lehetőségük nyílna így megszerezni őket! Jelenleg a játék nem nyújt erre lehetőséget, és akik később kezdték, így hátrányba kerülnek, csak sóváran bámulhatják másoknál, erre jelentene megoldást a felvetésem.

Csodák:
  1. Jósda: Egy „boszis” stílusú, kissé omladozó épület lenne, felette denevérek repkednének, a zsupptetőn fekete macska mászkálna, az ajtó mellett tenyér formájú tábla hirdetné, hogy itt bizony mindennel foglalkoznak, amely a jóslással összefügg: kártya, tenyér, kristálygömb, kávézacc, ingajóslás, stb..
    A csoda maga az új-; Boszorkány típusú maradandó terméket termelné, valamint a TP Bűbájra hatna, annak hatóidejét növelné meg szintenként növekvő mértékben.

  2. Mézeskalács házikó: Kinézetre a „klasszikus” mézeskalács házikó lenne, amely mellett egy Elf, és egy Ember kisgyermek eszegetné a házfalról letört darabkákat.
    A csoda maga a Zsoldostábor, és a Kiképzőpálya Mágikus egységeit termelné felváltva (első szedés egyik, második szedés másik fajta egységet), szintenként növekvő mennyiségben, valamint ezen egységek sebzését növelné meg.
Ennyi lenne az ötletem így, „dióhéjban”, kérlek, véleményezzétek, ha lehet, támogassátok! :)

Legyen szép napotok, és Seprűre fel, éljenek a Boszik! :)

Üdvözlettel: Macipiri
 

DeletedUser1842

Vendég
Látom alaposan kidolgoztad. :) Kreatív. Esemény formájában a boszik már egyszer tiszteletüket tették Elvenaron így nem lehetetlen, hogy ténylegesen lesz belőle valami, bár annak a fényében, hogy a fejlesztők behozták a mágusokat az erdei elfek után kicsi az esélye. Az is lehet, hogy még több boszis esemény lesz a közeljövőben. Mivel, ahogy írtad sok nép kultúrájában szerepelnek biztos, hogy vagy így, vagy úgy, de nem marad Elvenar boszorkányok nélkül. ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Szerintem ez egy érdekes, izgalmas, jó ötlet. Remekül ábrázoltad az épületeket, amelyek megelevenedtek a képzeletemben. Tetszenek az újítások is, pl. a kétféle színű lakóházak is egy kicsit színesítenék a városokat, nem lenne annyira egyhangú, főként, hogy többféleképpen pakolnák a játékosok. A csodák ötlete is tetszik. Izgalmas, ez rá a legjobb szó, szerintem, és az ötlet remek, támogatom. :)
 

liliputy

Veterán
Nagyon jó ötlet, egyetértek @Djyahel véleményével is a lakóépületekkel kapcsolatban, tényleg klassz lenne, ha nem lenne ilyen egyhangú.
Támogatom!!!!
 

DeletedUser3

Vendég
Meg kell hogy mondjam, elég szép ötlet. :)
Pár észrevételt leírnék azért :)
Önmagában egy ekkora méretű ötlet bevezetésére elég kicsi a lehetőség. Ennek csupán annyi az oka, hogy a gamedesignerek a játék vendégfajait jó előre kitalálták, a grafikákat leírták a grafikusoknak, a játékmechanizmust a fejlesztőknek, stb. Sok előkészülettel jár, így nem ritka, hogy akár egy évvel előre is tudják, milyen vendég fog érkezni.
Ezzel együtt az sem elhanyagolható tényező, hogy a Boszorkányok tényleg léteznek Elvenar világában, ahogy azt a Walpurgis-éj eseményben láthattuk, így ez mindenképpen egypozitív dolog.

Az egyféle termelő szerintem jó ötlet, és biztos vagyok benne, hogy sokan örülnének neki, nem sokféle épülettel kirakózni. Viszont ennek is lehet hátránya, valószínű, hogy egy ilyen megközelítés azzal járna, hogy sokat kell belőle építeni (orkok gombafarmja...). Ezt a gamedesignerek majd eldöntik.

Úgy képzeltem el, hogy betakarításkor lenne egy felugró ablak a négyfajta termékkel 4 kondérban (2 Fehér és 2 Fekete Mágia főzettel), és középen lenne egy hatalmas Inga (szintén a Boszikhoz köthető eszköz), amely mozogna a 4 kondér felett, majd véletlenszerűen megállna egyiken.
Ez biztos, hogy jól nézne ki, viszont kb. a harmadik betakarítás után unná meg mindenki, nemhogy egy egész fejezeten keresztül ezt kelljen nézegetni minden betakarításnál... Az elképzelés jó, viszont szerintem a játékélmény rovására menne. Arról nem is beszélve, hogy így a "kattins&húzd" begyűjtés itt nem működne. Ettől függetlenül a véletlen termelés érdekes lehet, a kívánságkút mintájára adhat, változó eséllyel termékeket.

A Boszorkányok Lakóépületeiben is lenne egy kis innováció. Fejlesztésük rögtön a techfa elején helyezkedne el. Úgy képzeltem el, hogy a fejlesztés fülre kattintva az ablakban kétféle stílusú Lakóházat lehetne kiválasztani. Egy Fehér Mágia Lakóépületet (ez több Aranyba kerülne, és kevesebb Eszközbe); vagy egy Fekete Mágia Lakóépületet (amelyre való fejlesztés több Eszközbe, de kevesebb Aranyba kerülne). Lakosságot ugyanannyit adnának, grafikájuk csupán a színvilágukban térne el (sötétebb, világosabb).
Az elképzelés jó, viszont itt is vannak technikai problémák: Nem olyan könnyű megoldani, hogy lehessen választani egy fejlesztésnél két külön változatból.
Erre egy egoldás lehetne, hogy egy fejlesztéssel az egyik változatra fejlesztjük az épületet, és ennek továbbfejlesztésével a másikra. Itt meg lehetne oldani, hogy már egy fejlesztéssel is két szinttel több lakost adjon, tehát az új fejlesztés ténlyeg csak a vendégtermelést befolyásolja, viszont ezzel is lehet probléma: nagyon sokan azonnal a legmagasabb szintre fejlesztenek, így elbukhatják a termelésbónuszt ennél a megoldásnál...
Ezt lehet kontrollálni külön technológiával, illetve azzal, hogy a fa elején inkább az egyik, a végén inkább a másik fajta bájital kelljen.

A Boszorkányok kulturális épületei mellé – innovatív módon – bekerülnének a korábbi mini-eventek díjai, mint Gyémántért megvásárolható item-ek. Gondolok itt a korábbi Halloween-es Eventek jutalmaira például. Hogy miért lenne ez jó?!? Nos, akik csak most kezdik a játékot, vagy akkoriban, amikor ezek az Eventek mentek, még túl „kicsik” voltak, nem tudták befejezni, vagy azok a „nagyok”, akik menet közben eladni kényszerültek ezeket a csodaszép kulturális épületeket, azoknak lehetőségük nyílna így megszerezni őket! Jelenleg a játék nem nyújt erre lehetőséget, és akik később kezdték, így hátrányba kerülnek, csak sóváran bámulhatják másoknál, erre jelentene megoldást a felvetésem.
Ezt szerintem nem így kellene behozni, hiszen akik csak most kezdik, úgysem érik el az új fejezeteket olyan gyorsan. A visszatérő eventeknél újra jöhetnek a korábbi díjak, ez az új játékosoknak könnyebb megoldás.

A csodák ötlete sem rossz.

Jól összeszedett ötlet, és alapvetően tetszik, a megjegyzéseim inkább arra terjednek ki, hogy így valószínűbb bármiféle pozitív visszajelzés a gamedesignerek felől.
 

unseen

Veterán
Pár észrevételt leírnék azért :)

Kedves Mindenki, akinek tetszett az ötlet, és kedves Hoshi! :)
Nem bánom, ha akár 1 évet is kell várni a bevezetésre, ha utána bekerül a játékba! :)

A tapasztalataim egyébként azt mutatják, hogy gyorsabban is bekerülhet egy ötlet, pl.:
Ebben a topikban 2015.12.19.-én, és 20.-án írtam le az ötleteimet. Hoshi, te 2016.01.05.-én továbbítottad őket, és 2016.05.25.-én már bevezetésre is került az egyik (szomszédoláskor kapott Kincses ládika) az 1.6-os verzióban! Az csak 4 hónap és 20 nap volt! :)

Köszönöm szépen a meglátásokat is! :)

A húzással történő betakarítást meg lehetne hagyni, ha a betakarított árunk rögtön bekerülne a Kristálygömbbe (Portál), és azon belül jönne az Inga, hogy kiderüljön, mit is gyártottunk összességében (a most learatott termelésünkkel) az elmúlt 3-6-9-12 órában. Tehát akkor módosítom: nem termelőnként jönne fel ez az ablak, hanem a betakarítást követően a Portálon belül jönne az Inga a 4 Kondérral.

A Lakóépületekkel kapcsolatos módosításaidat elfogadom, legyen akkor a Te verziód szerint! :)

Korábbi mini-eventek díjainak Gyémántért történő megvásárlási lehetőségéhez:
Vannak olyan eventes jutalmak, melyek azóta sem bukkantak fel, Tökfilkós Halloweenes, Valentin napi eventek díjai, stb..

A Kalandokban zömében a nagy eventek díjai köszöntek vissza eddig, a kicsiké még sajnos nem igazán.

Szép estét Mindenkinek! :)

Üdvözlettel: Macipiri
 

Wiccara

Veterán
Kedves Macipiri!

Már nagyon vártam, hogy végre "megbeszélésre" hozza át Hoshi az ötletedet, az új rendszer szerint!
Úgy gondolom, a nevem kötelez :)
Gratulálok az alapos kidolgozáshoz! Nagyon tetszik, ahogy külön hangsúlyt kap a fehér és a fekete mágia.
A portált szinte láttam magam előtt, ahogy leírtad!
Bűbáj terén el tudnék képzelni a katonák életerejét és/vagy sebezhetetlenségét fokozó bájitalt, csata előtt felrázva fogyasztandó.

Örülök az ötletednek, és le a boszikalappal a mindenre kiterjedő és átfogó beadvány előtt!;)


Üdv.,
W.
 

DeletedUser3

Vendég
A tapasztalataim egyébként azt mutatják, hogy gyorsabban is bekerülhet egy ötlet, pl.:
Ebben a topikban 2015.12.19.-én, és 20.-án írtam le az ötleteimet. Hoshi, te 2016.01.05.-én továbbítottad őket, és 2016.05.25.-én már bevezetésre is került az egyik (szomszédoláskor kapott Kincses ládika) az 1.6-os verzióban! Az csak 4 hónap és 20 nap volt! :)
Ott lehet, hogy nekem már volt valami háttérinformációm arról, mi jön majd a játékba, de ugye azt nem mondhattam hogy jön, csak azt, hogy továbbítva lett. ;)
 

gilingalang

Veterán
Jöjjenek a banyák, támogatom! Annyi kiegészítéssel, hogy lehetnének boszis pónik a dizájnban, mert a macskákat már lefoglalták az amunik. Na jó, még a kecskék is játszanának a mendemondák szerint, de inkább mégis legyenek pónik légyszilégyszilégyszi... fehér unikornisos és fekete pegazusos, hogy illeszkedjünk Macipiri korszakalkotó terveihez. <3 szív ♥
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent