• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Új portál vs. régi portál

DeletedUser3909

Vendég
Sziasztok!
Nagy nehezen a 15. játékfejezet végére értem. Közben végig megcsináltam az összes vendégküldetést. Az utolsó feladat: add el az aktuális portált vagy bármely régebbi portált 200 gyémántért cserébe. Persze kaptam az ajánlaton és gyorsan eladtam :( Ennek következménye lett , hogy az egyik még ki nem kutatott városbővítést így most már nem tudom befejezni mert a 15. fejezet vendég termékekhez már nem tudok hozzájutni, a portál profit felhasználás segítségével.
Gondoltam újra megépítem a portált egészen a 4. szintig fejlesztve. Elkezdtem, és jelenleg már a 4. szint fejlesztése folyik. Természetesen csak a 4. szint kapacitása elég a városbővítés kutatás teljesítéséhez. Közben a városbővítés kutatáshoz szükséges jelentős mennyiségű! megtermelt és beszerzett érző áruk mennyisége folyamatosan bomlik :(….
Természetesen szorgalmasan tovább töltögettem fel TP-vel az új fejezet első kutatási pontját és végül be is fejeztem..... innentől kezdve van a gond !!! Mert !!!:
Hiába van egy meglévő 3. szintes portálom útban a 4. szint felé, a portál profit csak az új termékeket hajlandó megadni!!!! Ha nincsen vendég portál akkor miért nem a meglévő portál termékeit adja a profit ???? Minden a kutatásba befektetett TP kárba vész ??? Miért engedélyezi a játék ez esetben a korábbi fejezetek még ki nem kutatott kutatásainak a továbbifeltöltését (pl. TP-vel) ??? Eddig minden a játékban fellelhető kutatást szorgalmasan teljesítettem... első alkalom , hogy a következő fejezet első pontját úgy teljesítem , hogy vannak még ki nem kutatott előző fejezeti kutatások. Tulajdonképpen mire való a portálprofit ha nem a meglévő portálhoz adja a terméket ???
Ez szerintem egy nagy hiba a játékban, melyet el lehetne kerülni egy meglévő megfelelő figyelmeztetés segítségével. Felvetésemre kérnék egy észszerű magyarázatot.
A segítséget előre köszönöm !
...és persze az Erő legyen Velünk ☺
obi
p.s.
gondolná az ember, hogy ilyen szituációba kerül egy 15. játékfejezetet befejező játékos ?... nos e témában már másvalaki is kérdezett https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/portál-profit.3068/ és egy ugyancsak tapasztalt topjátékos sem tudta rá a választ, mert egyszerűen erre a helyzetre nem létezik egy megfelelő figyelmeztetés
 

Vicacica1

Erős harcos
és egy ugyancsak tapasztalt topjátékos sem tudta rá a választ, mert egyszerűen erre a helyzetre nem létezik egy megfelelő figyelmeztetés

Tudta...Mint kiderült a régebbi portálokba nem tölt be a portálprofit,csak az aktuális portálba...Szerintem ez a normális,miért lenne ez hiba..?
 

DeletedUser3909

Vendég
Hát nem tudta ☺ "it csak feltételezést tudok megosztani veled. építsd meg a portálját az előző kornak akkor szerintem abba is adni fog de amugy passz" azért a válasz legyen releváns ☺
 

Vicacica1

Erős harcos
sajnos az nem működik...Írta bandi1815
akkor a válasz nem :) nem ad a korábbi korokhoz ...Válaszólt RED1...

Ha már felteszel egy linket amire hivatkozol legalább olvasd végig...És egyből "releváns"lesz a válasz is...
 

Putyika

Veterán
Tulajdonképpen mire való a portálprofit ha nem a meglévő portálhoz adja a terméket ???
Arra, hogy az éppen aktuális vendégnéphez adja a terméket!
Ez szerintem egy nagy hiba a játékban, melyet el lehetne kerülni egy meglévő megfelelő figyelmeztetés segítségével.
Ha a raktárban ráviszed az egeret a portál profitra, akkor pontosan kiírja, hogy mit fog adni!
 

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!
Érdekes is lenne .... lerakom az Erdei tisztást (kb. fél éve végeztem a fajjal) és feltöltöm a portál profittal! Mert pl. a fajhoz tartozó utat akarok építeni.
Van olyan, aki szerint ennek van értelme? ... vagy pont ennek lenne? :rolleyes:

Szerintem is elég egyértelmű: az adott/aktuális kor vendégfajának áruit tölti a portáljukba.
 

DeletedUser4917

Vendég
Ha nincsen vendég portál akkor miért nem a meglévő portál termékeit adja a profit ????
Szia !
Azért mert fajt váltottál , nyílván kikutattad az új faj legelső technológiáját (szenátus ) , tehát megépítheted .
Abban a pillanatban , hogy egy újabb faj technológiai kutatását kipipálod onnantól a régi faj örökre megszünik a városod utcáin sétálgatni ( persze ez nem teljesen igaz így , mert most is törpök meg tündérek rójják az utaidat ) és ez azt is jelenti , hogy átvált a portál profit , hiszen egy letűnt fajnak minek ( ez már csak neked kéne ) , sajna így oldották meg a játék készítői .
Persze logikus a kérdés , hogy miért nem az adott portált tölti meg ? Hiszen egy korábbi faj épületeit lerakva is termelhetsz .
Erről a játék készítői gondoskodtak ( mint pl ahogy a Ponyvaregény c. film elején látjuk ahogy gondoskodik a két lelkiismeretes úriember arról a néhány becsületes jóemberől )
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bandi1815

Újonc
Sziasztok!
Érdekes is lenne .... lerakom az Erdei tisztást (kb. fél éve végeztem a fajjal) és feltöltöm a portál profittal! Mert pl. a fajhoz tartozó utat akarok építeni.
Van olyan, aki szerint ennek van értelme? ... vagy pont ennek lenne? :rolleyes:

Szerintem is elég egyértelmű: az adott/aktuális kor vendégfajának áruit tölti a portáljukba.
Az az értelme, hogy nem mindenki kutatta ki az összes technológiát a régebbi fajoknál, és utólag ha mégis szeretné, sokkal egyszerűbb lenne portál profittal megcsinálni, mint újra felhúzni az összes faji épületet.
 

Vicacica1

Erős harcos
Az az értelme, hogy nem mindenki kutatta ki az összes technológiát a régebbi fajoknál

Áruld már el hogyan tudsz szintet lépni ha nem kutatod ki a technológiákat..? Kettő kivételével amiből néhány vakvágányon van /osztagméret növelés,városbővítés/az összes kell,nem hiszem hogy van ember aki kihagyná a városbővítést...Akinek meg ott maradt néhány osztagméret növelés amit utólag már nem lehet megoldani hát az így járt...
 

bere007

Veterán
nem hiszem hogy van ember aki kihagyná a városbővítést...

Pedig leírta, hogy ez történt.

Az utolsó feladat: add el az aktuális portált vagy bármely régebbi portált 200 gyémántért cserébe. Persze kaptam az ajánlaton és gyorsan eladtam :( Ennek következménye lett , hogy az egyik még ki nem kutatott városbővítést így most már nem tudom befejezni mert a 15. fejezet vendég termékekhez már nem tudok hozzájutni, a portál profit felhasználás segítségével.
 

bandi1815

Újonc
Áruld már el hogyan tudsz szintet lépni ha nem kutatod ki a technológiákat..? Kettő kivételével amiből néhány vakvágányon van /osztagméret növelés,városbővítés/az összes kell,nem hiszem hogy van ember aki kihagyná a városbővítést...Akinek meg ott maradt néhány osztagméret növelés amit utólag már nem lehet megoldani hát az így járt...
Nem értem miért kell ilyen ellenségesnek lenni, senki nem mondott semmi rosszat, csak leírtuk, hogy vannak olyan helyzetek, amikor jó lenne, ha nem csak az aktuális fajra működne a portál profit. Neked nem lenne belőle hátrányod, ha lehetne használni régebbi fajokra is, valakinek viszont megspórolna egy csomó időt.
Mindegy, többek között ezért sem szoktam írni a fórumra.
 

Vicacica1

Erős harcos
Nem értem miért kell ilyen ellenségesnek lenni, senki nem mondott semmi rosszat, csak leírtuk, hogy vannak olyan helyzetek, amikor jó lenne, ha nem csak az aktuális fajra működne a portál profit

Én sem értem mi ebben az ellenségeskedés...Én is csak leírtam a véleményem,mégpedig hogy nem látom értelmét...
 
Fent