• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Új értesítéstípusok az Applikációban és weboldalon

MesterAlma13

Erős harcos
Jó lenne, ha többféle értesítést lehetne ki és bekapcsolni, illetve igény szerint akár hangot is állítani hozzájuk. Mindez azért, hogy főként a okostelón és tableten jól tudjuk jobban szabályozni a belépéseinket, viszont ehhez jól szabályozható értesítési szintek kellenek a számunkra fontos „eseményekről”.

Tehát, ki illetve be lehessen kapcsolni az egyes értesítés típusokat, illetve ha be van kapcsolva, akkor opcionálisan lehessen mellé valami kis kellemes hangjelzést is beállítani:
- Lakóépület adója elérte a beszedhető szintet (ezt pl. kikapcsolnám teljesen, mert majd meglesz)
- Időzár feloldódott (pl. letelt az idő és mehetek a következő bajnoki körre, letelt az idő az egyik Végtelenség tornya kapunál, stb.)
- Minden termelés kész – pl. it beállítanék valami kis kellemes hangüzenetet is ha lehetne
- Betelt a tudáspont sáv (jelenleg van rá, de nem szabályozható: Szereztél 10 tudáspontot)
- Minden árutermelések elkészült (ez sem lenne rossz külön szabályozni)
- A beállított sereg kiképzések befejeződtek
- Varázsakadémián a barkácsolás befejeződött
- Varázsakadémián egy bűbáj elkészült
- Varázsakadémián az összes termelés befejeződött

persze nem kell ennyire szétrészletezni, de ha elindulna egy ilyen fejlesztés, utána lehetne azt finomhangolni

akinek tetszik az ötlet, kérem támogassa, illetve tegye hozzá vegye el amit jónak lát
részemről nagyon örülnék egy ilyen lehetőségnek
 

MesterAlma13

Erős harcos
további opció lehetne ha alaki szeretne Chat ütemezettről értesítést, mint ahogy azt egy másik bejegyzésben említették:
Szavazás Chat-beli üzenetek hangjelzése


de nyilván az egyszerűsítés kedvéért ezeket lehetne 4-5 kategóriába tenni
lényeg hogy pl. ne kapja arról értesítést, ha a lakóépületben az aranyat fel lehet szedni - de volt hogy ezt jól jött, így igény szerint lehetne ezeket ki-be kapcsolni
kategóriák lehetnének
Varázsakadémia eseményeinek értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
Lakóépület eseményeinek értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
Műhely eseményeinek értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
Építkezés eseményeinek értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
Árutermelő épületek eseményeinek értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
Felderítők eseményeinek értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
Chat vagy E-Mail értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
TP vonal értesítései KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE
Egyéb események értesítései (ide tartozna minden más, pl. támogatást kaptunk, Ősi csoda termelése felszedhető, stb.) KÉPERNYŐN SZÖVEG: KI/BE - HANG: KI/BE


lenne több lehetőség, de nem extrém sok, viszont így lehetne már finomhangolni
 

MesterAlma13

Erős harcos
mindegyiknél azonos opciók lennének:
BELSŐ ÉRTESÍTÉSI VONALON MEGJELENÉS: KI/BE
MOBIL KÉPERNYŐN MEGJELENÉS: KI/BE
HANG: KI/BE

Varázsakadémia eseményeinek értesítései
Lakóépület eseményeinek értesítései
Műhely eseményeinek értesítései
Építkezés eseményeinek értesítései
Árutermelő épületek eseményeinek
Felderítők eseményeinek értesítései
Chat vagy E-Mail értesítései
Egyéb termelő épületek értesítései (Ősi csodák, pl Arany Szakadék, vagy Épületegyütteseké: pl. Holdkőtár szett, stb.)
TP vonal értesítései (pl. betelt, vagy lett több könyv, mert a felderítő végzett, és a Hideg tüzes főnix adott)
Egyéb események értesítései (ide tartozna minden más, pl. támogatást kaptunk, Ősi csoda termelése felszedhető, stb.)
(+ egy új ez a javaslat alapján: Sok az értesítés (piac).)
Kereskedő/piac értesítések
 

Moana28

Felderítő
Szia:) Én is sokat vagyok tabon, szívesen kapnék értesítést pl. a Végtelen toronytól, ha letelt a várakozási idő,ha a felderítő végzett a tartománnyal, ha a barkácsolás befejeződött, ha a bajnokit lehet nyomni tovább, mert letelt a várakozási idő:) Személy szerint ezeket tartanám a legfontosabbnak, ha lenne ilyen opció, akkor élnék a lehetőséggel:)
TÁMOGATOM!
 

DeletedUser4381

Vendég
A hangok és zene alapértelmezetten ki vannak kapcsolva, nem hiányzik nem is kell.
3-9 óránként belépek a játékba beszedem az aranyat, nem kell rá felesleges értesítés vagy annak kikapcsolására lehetőség. Ha normálisan bajnokizol pontosan tudod mikor jár le az idő és mikor kell újra belépni, ha meg nem, akkor igazából meg nincs jelentősége, mert nem csinálod meg a 6 kört így 2-5 kör bármikor belefér. 10Tp-s értesítési sáv betelésére való értesítés? Ha 10 óránként kell értesítés arról, hogy betelt a csík akkor szinte nem is játszom csak nézegetem a városom képét és nem ismerem az inspiráló meditációt. Én nemrég kezdtem a játékot, de 100 db rakin, így folyamatos a 20 TP-s csík. Árut 3-9 óránként termelünk, ergo 3-9 óránként belépek, így minden más értesítés okafogyott - az éjszakai időszak kivétel, de ott meg ne zajongjon nekem semmi. Ha én ennél ritkábban lépnék be, akkor meg nem is játszanék azaz nem is érteném a játékot és ez nem is lenne nekem való. Chatt miatt állandóan értesítéseket kapjak? Na neee... köszi de ezt sehogy sem tudom támogatni.
 

MesterAlma13

Erős harcos
A hangok és zene alapértelmezetten ki vannak kapcsolva, nem hiányzik nem is kell.
3-9 óránként belépek a játékba beszedem az aranyat, nem kell rá felesleges értesítés vagy annak kikapcsolására lehetőség. Ha normálisan bajnokizol pontosan tudod mikor jár le az idő és mikor kell újra belépni, ha meg nem, akkor igazából meg nincs jelentősége, mert nem csinálod meg a 6 kört így 2-5 kör bármikor belefér. 10Tp-s értesítési sáv betelésére való értesítés? Ha 10 óránként kell értesítés arról, hogy betelt a csík akkor szinte nem is játszom csak nézegetem a városom képét és nem ismerem az inspiráló meditációt. Én nemrég kezdtem a játékot, de 100 db rakin, így folyamatos a 20 TP-s csík. Árut 3-9 óránként termelünk, ergo 3-9 óránként belépek, így minden más értesítés okafogyott - az éjszakai időszak kivétel, de ott meg ne zajongjon nekem semmi. Ha én ennél ritkábban lépnék be, akkor meg nem is játszanék azaz nem is érteném a játékot és ez nem is lenne nekem való. Chatt miatt állandóan értesítéseket kapjak? Na neee... köszi de ezt sehogy sem tudom támogatni.
Köszi a válaszodat, de pont azokat írtad le, amiknél tényleg nagyon kevésszer van szükség az értesítésre, de volt már hogy jó lett volna - ezért lenne minden ki-be kapcsolható.
Igazad van lehet követni az időket mi mikor fog végezni ami fontos, viszont az opcionális értesítések nagyban megkönnyítenék ezt a dolgot, amikor mással is foglalkozol, és pl. épp termeltek egy testvériségi kalandnál - akkor nem fogok magad figyelni az 5 meg a 15 perceket, jó ha jön értesítés, te meg teszed közben a dolgod, amikor meg csippan egyet (ha beállítottad), akkor belépsz, és indítod a következő kört.
 

Calyr

Veterán
Erről az ötletről az jutott eszembe, amikor egy ismerősöm lelkesen kiírta facebookra, hogy végre talált egy olyan appot, amely óránként figyelmezteti, hogy igyon vizet. Merthogy már az orvos mondta neki, hogy keveset iszik, de hiába összpontosít rá ezerrel, mindig elfelejt inni.
Mivel nagyon kedves ismerősöm, és kedvelem, próbálom nem elképzelni, milyen élete lehet annak, akinek magától nem tjut eszébe, hogy innia kellene, de a telefonját öt percenként bújja, azaz ha az szól neki, azt észreveszi.

Azt gondolom, nagyon nem jó irány ez, ha már egy játékban is mindent automatizálni próbálunk, hogy a program dolgozzon helyettünk.
Elvenar maradjon csak észjáték, legalább az alap dolgokban - és aki figyel, az jó lehet benne, aki meg ezekre nem tud figyelni eléggé, az ily módon is megtanulhatja jobban, fejlődhet ebben is.
Nem támogatom.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Azt gondolom, nagyon nem jó irány ez, ha már egy játékban is mindent automatizálni próbálunk, hogy a program dolgozzon helyettünk.
Elvenar maradjon csak észjáték, legalább az alap dolgokban - és aki figyel, az jó lehet benne, aki meg ezekre nem tud figyelni eléggé, az ily módon is megtanulhatja jobban, fejlődhet ebben is.
ezzel egyet értek

ha nem is ilyen irányban, mint amit feljebb felvázoltam, de mégis úgy gondolom, elkezdhetnék finomítani az értesítési rendszert - az teljesen jogos, hogy nem kell mindenre kiterjedően értesítés, de most is vannak, és okkal lettek létrehozva, ráadásul jó hogy vannak, mert - és most a magam nevében beszélek - döntő részben nem figyelem azt, hogy most ennyi meg ennyi az idő, és elindítottam a 3 órás termelésemet, de jó hogy van a figyelmeztetés hogy minden termelésed elkészült, mert a telefonra bármilyen más célból, de többször ránéz az ember, és akkor tudja hogy nah, belépek, indítom a következő menetet.
én fent túlrészleteztem, ez tény, de pl. én örülnék, ha a Varázsakadémián a Begyűjtésről kapnék értesítést, vagy ha a sereg kiképzések teljesen befejeződtek, viszont ha a lehetőség meglenne, mindenki eldönthetné, hogy mit és milyen módon szeretne
 

Deleted User - 373998

Vendég
Jó lenne, ha többféle értesítést lehetne ki és bekapcsolni, illetve igény szerint akár hangot is állítani hozzájuk. Mindez azért, hogy főként a okostelón és tableten jól tudjuk jobban szabályozni a belépéseinket, viszont ehhez jól szabályozható értesítési szintek kellenek a számunkra fontos „eseményekről”.

Tehát, ki illetve be lehessen kapcsolni az egyes értesítés típusokat, illetve ha be van kapcsolva, akkor opcionálisan lehessen mellé valami kis kellemes hangjelzést is beállítani:
- Lakóépület adója elérte a beszedhető szintet (ezt pl. kikapcsolnám teljesen, mert majd meglesz)
- Időzár feloldódott (pl. letelt az idő és mehetek a következő bajnoki körre, letelt az idő az egyik Végtelenség tornya kapunál, stb.)
- Minden termelés kész – pl. it beállítanék valami kis kellemes hangüzenetet is ha lehetne
- Betelt a tudáspont sáv (jelenleg van rá, de nem szabályozható: Szereztél 10 tudáspontot)
- Minden árutermelések elkészült (ez sem lenne rossz külön szabályozni)
- A beállított sereg kiképzések befejeződtek
- Varázsakadémián a barkácsolás befejeződött
- Varázsakadémián egy bűbáj elkészült
- Varázsakadémián az összes termelés befejeződött

persze nem kell ennyire szétrészletezni, de ha elindulna egy ilyen fejlesztés, utána lehetne azt finomhangolni

akinek tetszik az ötlet, kérem támogassa, illetve tegye hozzá vegye el amit jónak lát
részemről nagyon örülnék egy ilyen lehetőségnek
Kedves @MesterAlma13
Nagyon szépen köszönjük az Ötleted, de ez a funkció még nincs tervben egyenlőre...talán valamikor....egy messzi-messzi Galaxisban....;)
Köszönöm szépen a megértésed.
Szép Napot
 
Fent