• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Óriáskerék és társai

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Tejinashi

Erős harcos
Úgy látom, sok embernek gondot okoz ketté választani azokat az épületeket, amik nyereményként vannak és csak valamennyi ideig üzemelnek automatikusan, és azokat, amik addig üzemelnek, amíg le nem bontják őket. Nyilván, aki valami miatt nem játszik folyamatosan, (akár nyaralás miatt, akár mert olyan a munkája, akár lustaságból), az most sem jár olyan jól,. mint aki folyamatosan játszik. Aki megszerezte a nyereményt, az nyilván megdolgozott érte, függetlenül attól, hogy hogy játszik, tehát megérdemli a jutalmat, akkor is, ha folyamatosan játszik, akkor is ha nem. Csak jelenleg az van, hogy ha valaki folyamatosan játszik, az sem tud az ilyen nyeremény épületekből annyit aratni, amennyit az óraszám szerint adnia kéne. Ahhoz még talán a másodpercre pontos aratás sem biztos, hogy elég lenne.

Egyébként pedig figyelmen kívül kéne hagyni azt, hogy ki hogy játszik, mert ez személyeskedéshez vezetne, valamint a másik magánéletének kritizálásához. Próbáljatok meg csak arra koncentrálni, hogy magáról az ötletről kinek mi a véleménye, anélkül, hogy véleményeznétek azt, hogy ki hogyan játszik.
 

DeletedUser683

Vendég
Ennyi az ötlet és nem több,egyszerűen nem értem hogy ez miért okoz gondot néhány embernek.
Engem egyáltalán nem zavar ki jár jól vagy éppen rosszul,a saját városom érdekel és azzal foglalkozom mint ebben a témában is.És igen én jó ötletnek tartom.Ha valaki megszerezte azt a bizonyos épületet akkor igen is kapja meg azokat a javakat amit ad.Teljesen mindegy mennyi időt tölt a játékban,nehogy már ez a néhány épület okozzon ekkora gondot....Bolhából elefánt,nekem ez jön le.
Nézd, nyilván érintett vagy, ezért nem érted, amiről páran írtunk. Megpróbálom másképp fogalmazni. Aki sok időt, és energiát beleöl a játékba, az valahol jelenjen meg a játékban előnyként. Te is nyilván rossz szemmel néznéd, ha a munkatársad hátradől, míg te viszed a munka javát, de ugyanannyit kerestek. Ez ilyen egyszerű azoknak, akik többet tolnak a játékba. ;)
 

DeletedUser4345

Vendég
Bolhából elefánt,nekem ez jön le.

- Az egészről nincs értelme beszélni, mert:
Okostelefonja mindenkinek van. Olyan munkája, ahol egész nap fél percre se veheti elő a telefont, nagyon kevés embernek, így ez alig érint valakit.
- Vagy igenis van értelme beszélni, mert:
Kényelmi szempontból értem, hogy jobb, ha épp nincs kedve vagy ideje belépni valakinek minden nap, akkor megtehesse anélkül, hogy az eventes épületek nyereményeiből is bukjon. Viszont, ahogy már előttem leírták, ezt akkor minden épületre ki kéne terjeszteni. Az alap termelőkre, az összes vendégfaj termelőjére, mindenre. Miért legyen annak nagyobb előnye, aki 3 óránként szedi be a termelést, mint annak, aki 24 óránként? Pont azért, mert ez a játék így van kitalálva. Minél több időt szánsz rá, annál jobban fogsz haladni. Ha nincs rá időd, kevésbé fogsz haladni.
Ártatlannak tűnő kérés, hogy pár embernek kényelmesebb legyen, de ezen az úton haladva az egész játék alapjait át kéne írni.
Pl.:
Miért csak 16 óránként lehet bajnokizni, miért nem lehet egybe az egészet? Mi van azokkal, akiknek úgy pont nem jön ki a beosztásuk miatt és emiatt lecsúsznak egy körről?
Miért 17 óra egy lakóépületet 24-ről 25-re fejleszteni? Ha reggel elindítom, éjszaka lesz kész, órákig állni fog az építőm. Sokkal nagyobb előnyben van az, aki éjszaka is be tud lépni. Miért nem lehet beállítani, hogy ha végzett az építő, utána mit kezdjen el építeni automatikusan?
Miért kell pont 3, 9, 24 vagy 48 órás termelést beállítani? Miért nem én adhatom meg, hogy pontosan mennyi ideig termeljen?
Miért veszítek sokkal több katonát auto harccal, mint manuális harccal? Miért ne tudná tökéletesen lejátszani a gép helyettem a meccset?
Stb.
 

Tejinashi

Erős harcos
Aki több időt tölt a játékban akkor is jobban járna, ha megvalósulna, amit felvetettem, mert többször aratná az egyébként meglévő termeléseit, tehát nyilván gyorsabban fejlődne, mint az, aki ritkábban lép be a játékba, és ez teljesen független attól, hogy az ilyen nyeremények időre, vagy mennyiségre szólnak.. Ha nem lennének ilyen nyeremények, akkor is ez történne. Ezért nem értem, hogy miért ezen lovagolnak itt néhányan.
 

DeletedUser683

Vendég
Aki megszerezte a nyereményt, az nyilván megdolgozott érte, függetlenül attól, hogy hogy játszik, tehát megérdemli a jutalmat, akkor is, ha folyamatosan játszik, akkor is ha nem.
Az ilyen épületek jutalmának függvénye, hogy be kell szedni a jutalmakat. Ezzel mindenki tisztában volt, amikor megszerezte. Ez az egyfajta hibernálása az épületnek azt eredményezni, hogy a játékosok elkényelmesednének, hisz ugyanannyit elérhetnének, ha a játékban minden így működne, aki meg el akar érni valamit szorgalommal, annak elvenné a kedvét, mert nem volna lehetősége többet elérni. Nem lehet egy játékot ahhoz igazítani, hogy mindenkinek jó legyen. Annak látom értelmét, ha valaki sokat törődik a városával, többet is érhet el, fordítva nem.
 

DeletedUser

Vendég
Aki több időt tölt a játékban akkor is jobban járna, ha megvalósulna, amit felvetettem, mert többször aratná az egyébként meglévő termeléseit, tehát nyilván gyorsabban fejlődne, mint az, aki ritkábban lép be a játékba, és ez teljesen független attól, hogy az ilyen nyeremények időre, vagy mennyiségre szólnak.. Ha nem lennének ilyen nyeremények, akkor is ez történne. Ezért nem értem, hogy miért ezen lovagolnak itt néhányan.
Ha a fejlesztők azt szerették volna, amit javasolsz, akkor a napi nyeremény egy Big Box lett volna, ami tartalmaz mondjuk 100 db nyereményt véletlenszerűen generálva áru-tp-gyémánt-nemtudommi közül. De nyilvánvalóan nem ez volt a céljuk a lejáró épületekkel.
 

Tejinashi

Erős harcos
Az ilyen épületek jutalmának függvénye, hogy be kell szedni a jutalmakat. Ezzel mindenki tisztában volt, amikor megszerezte. Ez az egyfajta hibernálása az épületnek azt eredményezni, hogy a játékosok elkényelmesednének, hisz ugyanannyit elérhetnének, ha a játékban minden így működne, aki meg el akar érni valamit szorgalommal, annak elvenné a kedvét, mert nem volna lehetősége többet elérni. Nem lehet egy játékot ahhoz igazítani, hogy mindenkinek jó legyen. Annak látom értelmét, ha valaki sokat törődik a városával, többet is érhet el, fordítva nem.

Ez tévedés. Ha nem lép be, akkor nyilván lassabban fejlődik a városa is, azt pedig gondolom mindenki inkább gyorsítani szeretné, mint lassítani, tehát ettől függetlenül igyekszik minél többször belépni. De megint ott tarunk, hogy a másik játékos játszási módját kritizáljátok. Próbáljatok már ettől elszakadni egy kicsit és a saját játékotokkal foglalkozni, ne a máséval. Nektek sem tetszene gondolom, ha kritizálnám bármilyen módon a játék stílusotokat. Erről följebb egy kicsit bővebben írtam, el kéne olvasni azt is, amit a másik ír, hátha van benne valami, amin érdemes elgondolkozni.

Engem amúgy baromira nem érdekel, hogy valaki ritkán lép be a játékba és esetleg megkapja ugyanazt a nyereményt, vagy nem. Az az ő játéka, engem a sajátom érdekel, nem a másé. Az itt kommentelők játékstílusa sem érdekel, akármilyen szinten vannak.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
De megint ott tarunk, hogy a másik játékos játszási módját kritizáljátok.
Tévedsz, eszében sincs senkinek a másik játékát kritizálni. Ez nem erről szól. Nekem tök mindegy, hogy mennyiszer lépsz be a játékba, de ha ritkán, akkor nem szeretném, ha ugyanolyan jól járnál, mint az, aki aktívan viszi. Szerintem a többi ellenző is így látja, őket se zavarja, ha ritkábban lépsz be, mint ők. ;)
Próbáljatok már ettől elszakadni
Nem lehet, mert a szorgalmat díjazni kell a játékban is. Már körbeírtuk páran, hogy miért, nem írnám le újból.
Szerk. Az ötletből fakadóan ketté kell választani a játékosokat aktívakra, és kevésbé aktívakra, mert az egyik tábort érinti. Ez nem kritizálás, viszont jogos igénye az aktívabb játékosoknak, hogy előnyük legyen, ha több időt és energiát feccölnek a játékba. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
Attól, hogy valaki gyakrabban be tud lépni, még nem biztos, hogy többet is van itt, mint az aki csak ritkábban. És lehet, hogy összességében több energiát feccöl bele a ritkábban belépő. ;)
Elenyésző ellenpélda szerintem. Általában aki napközben is aktív, az többet van a játékban. Aki munka után az egész idejét játékban tölti, annak meg az nem lehet probléma, amiről az ötlet szól, mert még ha minden nap változóan dolgozik is, 1-2 óra különbség lehet, ha valóban olyan aktív. De mint írtam, ez elenyésző kisebbség, szerintem. Itt az aktivitáson volt a hangsúly, és ha bevezetnék az ötletet, hátrányba kerülnének az aktívak kevésbé aktívakkal szemben. Én ezért nem támogatom az ötletet. :)
 

Tessaiga

Erős harcos
Nézd, nyilván érintett vagy, ezért nem érted, amiről páran írtunk. Megpróbálom másképp fogalmazni. Aki sok időt, és energiát beleöl a játékba, az valahol jelenjen meg a játékban előnyként. Te is nyilván rossz szemmel néznéd, ha a munkatársad hátradől, míg te viszed a munka javát, de ugyanannyit kerestek. Ez ilyen egyszerű azoknak, akik többet tolnak a játékba. ;)
Én meg téged nem értelek. Ha itt vagy egyfolytában sokkal többet termelsz, és sokkal gyorsabban haladhatsz. Ez már előny. Nem mellesleg megdolgozott érte, amit már tucatszor leírtunk. Lehet mindenkinek más a véleménye, de kb. csak azon lovagol minden második hsz., hogy mi az aktivitás.
Egyébként meg nagyon igaz, hogy csak a saját városod a lényeg... És mikor kereskedésről van szó nem árt, ha a másikkal tudsz is kereskedni, azaz ő is halad a játékban. Egyébként meg az inaktívak semmit sem gyűjtenek be, szóval tök mindegy. 80 000 szemszögből meg lehetne vizsgálni ezeket a kérdéseket, de nem ez a téma, és valójában senki sem teszi. Kiragad mindenki egy dolgot, és azt fejtegeti. Csak aztán szemből is meg kéne nézni a dolgokat, meg felülről. A játékstílusok sokasága miatt kb. felesleges. Vannak akik a bónusz árukkal sincsenek tisztában, pedig nem ma kezdték, illetve ilyen a játékstílusuk. Nem baj ez az egész, csak érdemben tegyünk már valamit a témához! ;)
Persze megértelek téged is, és azokat is, akik nem tudnának azonosulni a felhozottakkal, ám kb. az jön le, hogy teljesen hülyének nézitek a többieket. Na de ne szívd mellre kérlek! ;) Teljesen nyugodtan mondom ezeket. :)
 

DeletedUser683

Vendég
az jön le, hogy teljesen hülyének nézitek a többieket.
Szó sincs erről, csak mindenki megvédené a saját álláspontját. Megdolgozott érte, igen, viszont tisztában volt vele, hogy mivel jár egy ilyen épület. Így van? Szerintem igen. Erről korábban írtam egy ötletnél már, pont az ilyen fejtegetések miatt, hogy oda lehetne írni szárazon annyit is, hogy "nem támogatom", és el van kapálva, nem kapok újabb, és újabb ehhez hasonló hozzászólásokat, amiben azt fejtegetik, hogy én, vagy a többi ellenző nem érti a másik tábort, miközben itt vannak a példák, hogy te se, és még páran a miénket. Az is egy vélemény, amit mi leírtunk, és meggyőződésből tettük, ahogyan nyilván ti is. Nem kell feleslegesen keresni, vagy belelátni mást. ;)
 

Tessaiga

Erős harcos
Egy kis történelem:
Amikor indult ez a játék, és még testvériségek sem voltak, sokan nem értették, hogy miért is olyanok a játék alapjai, amilyenek. Most egyet emelnék ki: 1-1 bónuszos árud lehet. T1, T2, T3. A többiről nem nyilatkoznék, mert nem rég kezdtem újra, és halvány lila segéd fogalmam sincs róluk. Majd, ha oda eljutok, olvasok róluk.
Aztán Timonék beszéltek a testvériségekről, és általában véve az innonál megszokott - akár több száz tagú - csapatlétszám limitekhez képest a 25-öt jelentették be. Amit meg is valósítottak. A tömeg nem értette, mert nem ezt szokták meg. Videókban sokat beszéltek arról, hogy kisebb közösségeket akarnak létrehozni, és ez a 25, nem is túl kevés, de nem is sok. Ez nem is volt téves elgondolás. Irányítani, és a segítségeket adni, a térképpel együtt így is idővel fárasztó volt. De még azért mindenkinek belefért. Nagyobb létszámnál nem tudom ki meddig bírta volna. De mindegy is. Sok minden nem így működött akkor még. És most is gyakorlatilag ez a pillére a játéknak. Ezért van egy bónuszos áru a 3-ból, hogy a többiekkel kooperálj! Ezzel "kényszerítenek rá". Ennél a játékomnál tűnik ki az, hogy nagyon nem mindegy ki mit termel, és milyen szinten áll, mennyire dolgozta fel a bónuszos árutermelés fogalmát. Mert nagy hiány van bizonyos dolgokból, illetve dömping valami másból. Éppen ezért jött el egykoron annak az ideje, hogy megválogatták az okos vezetők, hogy kiket is vesznek fel. Lehettél akármilyen aktív, ha nem azt termelted, ami egyensúlyt hoz a testvériség életében, akkor nem kellettél. És ugyanez történt az aktivitás, és fejlettség terén is. Sok magasabb szintű játékos nagyobb testvériségbe vándorolt, mert a sok kicsivel - bármennyire is szerette őket - nem tudott mit kezdeni. Nem tudott velük érdemben kereskedni, amivel a saját fejlődését elősegíthette volna bármilyen ütemben is.
Szóval alapvetően mindenki a maga városát nézi, de nagymértékben kellenek hozzá a többiek is. Nélkülük lehet élni, csak nem éri meg, mert alig tudsz fejlődni.
Ezen a térkép valamelyest segít, de most is pl. egy igen aktív - gondolom - srác van mellettem, aki ebből adódóan ugyanazt termeli 2 áruban is, mint én. A többiek meg kb. elkezdték, és gyorsan megunták a játékot. Szóval nem árt, ha ott segíted a társaid, szomszédaid, ahol csak tudod. Minél aktívabb vagy, annál inkább. Ez igaz mindentéren.
Van itt nem messze egy másik "srác", akinél xyz-vel általában versengünk a csodák segítésében. Van vagy 8-10 csodája, mindig van mibe tenni.

Már késő van, és kikacsolt az agyam, de ezzel azt akarom mondani többek közt, hogy aki csak azért ellenzi ezt, mert ugyanazt megkaphatná az "inaktívabb" (hagyjuk kinek mit jelent ez), akkor gondoljon ilyenekre is. Ezért is írtam korábban, hogy más szemszögből is vizsgálódni kéne.
Valójában rengeteg problémát fel lehetne vetni akár ebbe a témába is, folytatva a gondolatmenetemet, ami a térképet illetné például szomszédi, és aktivitási szemszögből. Ha a most nem kifejtett dolgokat el is tudták fogadni az emberek, vagy belenyugodtak, nem jelenti azt, hogy nem lehetne jobban, másképp.
Persze most én is kiragadtam pár dolgot, ám remélem, hogy ezzel sikerült bizonyos dolgokkal kapcsolatban felnyitnom pár szemet, vagy esetleg egy kicsit szemléletmódot váltatni. ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Egy kis történelem:...
Köszi. Nagyjából tisztában vagyok ezekkel, mivel, ha kicsit később is, de majdnem az elejétől játszom ezt a játékot (olyan fél évet verhettél rám). Ha valaki, akkor én biztos, hogy sok játékosnak segítettem már ebben a játékban, elhiheted. Sok kicsit "felneveltem" anno, mert nem a saját boldogulásom volt az elsődleges szempont, hanem hogy segítsek azoknak, akik rászorulnak, pont azért, mert az előrehaladottabb csapatok akkoriban (ahogy te is írtad) nem foglalkoztak (persze volt néhány kivétel, tisztelet nekik azért) a kicsikkel, azok meg csak bolyongtak, mint szürke szamár a ködben, nem nagyon találták meg a helyüket. Itt most nem konkrétan erről van szó, de nagyjából értem, amit akartál közölni. Megkérlek fogadd el azt, hogy nem mindenki támogatja az ötletet, és ne írj mindennap nekem, mert az álláspontom nem változott, mivel ezt ki lehet használni, és nekem olyan csapattársakra van szükségem, akik nem leülnek kényelmesen néha a játék mellé, mert akkor én, vagy más hiába segítem, vele nem sokkal leszek előrébb. Érzésem szerint az ötlet leginkább ez utóbbiakat segítené, ezért nem tudom támogatni, és kéretik elfogadni a tényt, hogy nem egyformán gondolkodunk! ;)
 

GreenKnight

Veterán
Szerintem végre meg kéne tanulni annak örülni ami van vagy amit kapsz és abból gazdálkodni. Az épület leírásánál ott van, hogy 50/100 NAPIG adja a nyereményeket. Mivel ez egy stratégiai játék, ezért a Te döntésed, hogy ezt megszerzed-e és ha megszerezted, akkor leteszed-e és ha igen, akkor mikor. Szerintem pl. a kívánságkútból senki nem tud 200 alkalommal begyűjteni, hiszen mindenkinek közbejöhet valami (ahogy közbe is jön természetesen). A lehetőség a Te kezedben van, de ha nem tudod megoldani, akkor nem a játékot kell újraírni miattad.
Nekem ez kb. olyan, mintha a 3 órás termelést nem tudod begyűjteni, akkor egy automatizmus váltsa át 9 órásra. Vagy amikor be tudod gyűjteni, annak megfelelő cuccot adjon.
A távoli jövőben (ha már tényleg nem lesz más baja a fejlesztőknek) el tudom képzelni, hogy lesznek épületek, amik X alkalommal adnak valamit Y időközönként (hogy ne 1-2 perc alatt gyűjtsd be az 50/100 nyereményt), de azt nem Óriáskeréknek vagy Kívánságkútnak fogják hívni.
Ha az elejétől játszol, akkor nagyon jól tudod, hogy eleinte a vásárláson kívül nem volt lehetőség a gyémánt vásárlására. Most pedig pl. a Kívánságkúttal van, szerintem ennek kéne örülni. Ha nem is 200 alkalommal, de kapsz valamit, amit korábban nem. Próbáld meglátni a vizet a pohárban.
 

bere007

Veterán
hátrányba kerülnének az aktívak kevésbé aktívakkal szemben

Ezt nem értem. Miért kerülne ezzel bárki hátrányba? Mi lenne az, ami hátrányos helyzetbe hoz emiatt? Vagy az, hogy más is kap, aki nem tud ennyit itt lenni, az neked hátránynak és igazságtalannak számít? Ez még a "nagyon aktívaknak" is segítség lenne. Ha éppen nem érne rá, mert valami fontos dolga van és emiatt kicsúszik, akkor ő is bukni fog x aratást. Vagy az, hogy más is ugyan annyit kap egy épületből, mint te, amiért mindketten ugyan úgy megdolgoztatok, attól te bármi hátrányba kerülnél? Mert szerintem nem. De ha mégis, akkor kérlek írd le, hogy ez miben érintene téged hátrányos helyzetben.

viszont tisztában volt vele, hogy mivel jár egy ilyen épület. Így van? Szerintem igen.

Ez természetesen így van. Amikor ezekre nyitottunk, senki sem háborgott, mert tisztában volt ezzel. Tudtuk, hogy ez ilyen, ez ennyit ad és kész. De ez egy ötlet, hogy mi lenne, ha ezután így lenne. Amit írtál ez akkor tartozna ide, ha az ötlet azt akarná, hogy visszamenőleg kapjunk annyit, mint mások. Az tényleg igazságtalan lenne, ezt aláírom én is, de erről szó sincs.
 

DeletedUser683

Vendég
Nem vagyok hajlandó folytatni. Minden, amit akartam az ötlettel kapcsolatban, azt leírtam. Aki érti érti, aki meg nem, az nem. Viszont nincs kedvem minden nap magyarázkodni, hogy miért az a véleményem, amit leírtam. A többiek is írták, mégis mindenki nekem címez. Hát ennek elejét veszem. Pusszantás, pacsi, meg ilyenek!
(van nyereményjáték, játszatok!)
 

Deleted User - 242797

Vendég
Ha a fejlesztők azt szerették volna, amit javasolsz

Akkor zárjuk is be ezt a topikot mert vannak fejlesztők és majd ők megoldanak mindent.

Nézd, nyilván érintett vagy, ezért nem érted, amiről páran írtunk.

Annyira vagyok érintett mint bárki más,nekem így is jó ahogy van. Ettől függetlenül Jónak tartom az ötletet.Igazad van,nem értem,nem is lehet megérteni ezt a sok hűhót a semmiért.Nem értem miért kell túlzásokba esni mikor csak néhány épületről van szó.Nem értem miért hátrány ez neked hiszen te is jól járnál vele.Nem értem miért kell az inaktív játékosokkal foglalkozni egy ilyen ötletnél meg úgy általában. Sorolhatnám még de nem sok értelmét látom.
 

DeletedUser3

Vendég
Témát lezártam.
Az ötlet alapvetően elutasításra került, nem a visszajelzések miatt, hanem az ötlet jellege miatt.

Nem lesznek a termelések ily módon változtatva. Ahogy leírták páran: Előre lehet tudni, hogy az adott épület hogyan működik, megfelel-e valakinek vagy sem, ennek tudatában kell a megszerzésén dolgozni.

Vissza lehet emlékezni, hogy az ősidőkben csak böngészős verzió volt, sokan panaszkodtak, hogy munkahelyről, utcán stb. nem tudnak belépni. Elkészült a mobilos verzió, mostmár lehet. Ez a tipikus, kezemet nyújtom, kéne az egész kar esete...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent