• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Érző áruk folyamatos termelése.

DeletedUser683

Vendég
Sziasztok!
Egy gondolat fogalmazódott meg bennem a minap, és mára úgy éreztem, hogy talán a jövőre nézve segíthet. Azokhoz szólnék, akik már az Építmények fejezetet viszik, hisz a többieknek folyamatosan fog menni a játék, nem kell majd várniuk az új fejezetre. Azt észleltem, hogy amikor befejezzük az éppen aktuális fejezetet, akkor többen leállnak az Érző áruk termelésével, mondván, hogy úgyis bomlik, felesleges gyártani. Szerintem érdemes lenne ezt átgondolni a jövőre nézve, hisz a többség tapasztalja, hogy napokat kell gyakran várni az érző áruk piaci cseréjére, ráadásul a nyerészkedők is egyre szaporodnak. Az érző áruk ugyan bomlanak, de mégse úgy, mint mondjuk a Mana, vagy a Mag, mert a gyártáshoz szükséges árut visszakapjuk, csak a Magot nem. Ha folyamatos a gyártás, akkor egy egész jó árukészlettel lehetne várni a következő fejezetet, és a piaci cserék is jobban működnének. Természetesen itt elsősorban az első két Érző árucikk mozgása az, ami miatt ezt a témát nyitottam , hiszen az új árucikknél (mondhatni) normális, hogy hol ebből, hol abból hiány van, hisz nemrég kezdtük el gyártani. Mivel az Érző áruk piaca globális, vagyis a szerver minden játékosával tudunk cserélni, így ez mindannyiunk érdeke lehet a jövőre nézve.
 

DeletedUser4332

Vendég
Nekem hamar elkapkodják és az új áru miatt nem kellett megállnom. Persze én 2 manuval csinálom az új érzőt, mindig bájolva. Ezért írtam azt, hogy az 1 manu kevés lesz, de nem hittetek nekem. ;) A gyártása meg megéri, mivel több érzőt ad, mint amennyi simát kér, tehát összességében ez is termel bár az tény, hogy kevesebbet, mint egy alap bónuszos manu. De aki ilyen indok miatt hagy parlagon egy ekkora manut és nem termel vele, hanem csak nézegeti, az számomra elég érdekes...
 

DeletedUser683

Vendég
Nekem hamar elkapkodják és az új áru miatt nem kellett megállnom. Persze én 2 manuval csinálom az új érzőt, mindig bájolva. Ezért írtam azt, hogy az 1 manu kevés lesz, de nem hittetek nekem. ;) A gyártása meg megéri, mivel több érzőt ad, mint amennyi simát kér, tehát összességében ez is termel bár az tény, hogy kevesebbet, mint egy alap bónuszos manu. De aki ilyen indok miatt hagy parlagon egy ekkora manut és nem termel vele, hanem csak nézegeti, az számomra elég érdekes...
Van nekem elég a harmadik típusú érző áruból is, csak a csere megy döcögősen, erre írtam,. hogy ez jelen helyzetben még érthető. Mindenki magára gondol először, és a haladására. Leginkább a másik 2 érző áru miatt nyitottam ezt a témát, azok cseréjére jelenleg többet kell várni, mint az új áruéra. :)
Persze a gyantásoknak nincs gondja most se, gondolom.
 

GreenKnight

Veterán
Nekem az 1 manuban termelt árumat se sikerül elcserélnem, pedig kinn az ajánlat 1 napja. Korrekt, azonos szintű árut kérek 2 csillagos ajánlatban, de eddig senkinek nem kellett.
2 manu csak arra lenne jó, hogy még több elfogadásra váró ajánlatom lenne a piacon.
 

DeletedUser683

Vendég
Nekem az 1 manuban termelt árumat se sikerül elcserélnem, pedig kinn az ajánlat 1 napja. Korrekt, azonos szintű árut kérek 2 csillagos ajánlatban, de eddig senkinek nem kellett.
2 manu csak arra lenne jó, hogy még több elfogadásra váró ajánlatom lenne a piacon.
Igen, sajnos ez a helyzet. Valószínű, hogy bere olyan árukat termel, amik kelendőbbek, így ő ezt nem érzi, de a többség nálunk is írja, hogy napokig kint vannak az ajánlatok, de nem is kell írni, mert naponta többször benézek a piacra, és ott leledzenek a kérések sajnos. Még ennyire talán nem is volt megtorpanva az érző áruk cseréje, mint most, és nem csak az új áruké, a régieké is.
 

GreenKnight

Veterán
Egyre pofátlanabb nyerészkedések vannak a piacon. Nem igaz, hogy nem lehet a játékban központilag ez ellen tenni valamit!!!
Személy szerint (nagyon kevés kivételtől eltekintve) csak azonos szintű 2 vagy 3 csillagos ajánlatot vagyok hajlandó elfogadni. De sajnos ismerjük az egy fecske és a tavasz esetét. :(
 

Lupuj

Erős harcos
Egyre pofátlanabb nyerészkedések vannak a piacon. Nem igaz, hogy nem lehet a játékban központilag ez ellen tenni valamit!!!
Személy szerint (nagyon kevés kivételtől eltekintve) csak azonos szintű 2 vagy 3 csillagos ajánlatot vagyok hajlandó elfogadni. De sajnos ismerjük az egy fecske és a tavasz esetét. :(

Szia!

Már elnézést de mi a bánatos közöd van hozzá - és még pofátlanságnak is hívod -, hogy ki-mennyiért rak ki BÁRMIT a PIACRA ???
Csak azért, mert te nem akarsz érte annyit adni, amennyit kérnek? A piac már csak ilyen. Vannak eladók, vannak vevők, és van az áru. És minden áru annyit ér, amennyiért MEGVESZIK.
Nehogy már te mond meg mennyiért lehet piacolni, csak azért, mert neked úgy tetszik ! Na, az lenne a pofátlanság!
Ha én kirakok 1 (egy) márványt pl. 1 (egy) drágakőért és elviszik, akkor ANNYIT ÉRT (valakinek és nekem). :D

Ezt a piacolást szeretnéd te "központilag" neked megfelelőre alakítani? :p Vicces vagy!
 

DeletedUser3108

Vendég
Szia!

Már elnézést de mi a bánatos közöd van hozzá - és még pofátlanságnak is hívod -, hogy ki-mennyiért rak ki BÁRMIT a PIACRA ???
Csak azért, mert te nem akarsz érte annyit adni, amennyit kérnek? A piac már csak ilyen. Vannak eladók, vannak vevők, és van az áru. És minden áru annyit ér, amennyiért MEGVESZIK.
Nehogy már te mond meg mennyiért lehet piacolni, csak azért, mert neked úgy tetszik ! Na, az lenne a pofátlanság!
Ha én kirakok 1 (egy) márványt pl. 1 (egy) drágakőért és elviszik, akkor ANNYIT ÉRT (valakinek és nekem). :D

Ezt a piacolást szeretnéd te "központilag" neked megfelelőre alakítani? :p Vicces vagy!
Szia,
Sajnos nem látom a városodat, mert -gondolom- Te Winyandor-on játszol...
Feltételezem, még nem tartasz ott, hogy érző árut termelj, mert akkor rögtön értenéd, hogy miről is beszélt a korábbiakban @GreenKnight.
Vannak, akik pl. kitesznek 10000 platinát 9990 gyantáért, majd ezért a gyantáért kérnek 12000 holdkövet, stb. (nem az általam írt szám a lényeg, hanem a körülbelüli arányok.) Úgy vélem, hogy @GreenKnight erre gondolt.
Ha majd olyan szerencsétlen helyzetben leszel, hogy Neked is az lesz az érző árud, amiből rengeteg van, és nem tudsz beszerezni a ritkább termékekből, csak "aranyáron", egyáltalán nem biztos, hogy akkor is így fogsz megnyilvánulni. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Szia!

Már elnézést de mi a bánatos közöd van hozzá - és még pofátlanságnak is hívod -, hogy ki-mennyiért rak ki BÁRMIT a PIACRA ???
Csak azért, mert te nem akarsz érte annyit adni, amennyit kérnek? A piac már csak ilyen. Vannak eladók, vannak vevők, és van az áru. És minden áru annyit ér, amennyiért MEGVESZIK.
Nehogy már te mond meg mennyiért lehet piacolni, csak azért, mert neked úgy tetszik ! Na, az lenne a pofátlanság!
Ha én kirakok 1 (egy) márványt pl. 1 (egy) drágakőért és elviszik, akkor ANNYIT ÉRT (valakinek és nekem). :D

Ezt a piacolást szeretnéd te "központilag" neked megfelelőre alakítani? :p Vicces vagy!
Alapvetően nem lenne baj azzal amit leírsz, de ezt nagyon nem így kéne...

Központilag hogy lehetne olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó?
Nem lehet jobban lekorlátozni, mert ugye a korlátok nem biztos, hogy jók.
Kiengedni sem lehet a korlátokat, hisz az mégnagyobb aránytalanságot szülne.
Eleve az érző áruknál a teljes térképet figyelembe veszi a kereskedő, nem csak az X szomszédot, ami azért nem kicsi előny.
Érdemes cserére társakat toborozni, ezt máshogy nem igazán lehet javítani.
 

GreenKnight

Veterán
Központilag hogy lehetne olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó?
Nem lehet jobban lekorlátozni, mert ugye a korlátok nem biztos, hogy jók.
Kiengedni sem lehet a korlátokat, hisz az mégnagyobb aránytalanságot szülne.
Eleve az érző áruknál a teljes térképet figyelembe veszi a kereskedő, nem csak az X szomszédot, ami azért nem kicsi előny.
Érdemes cserére társakat toborozni, ezt máshogy nem igazán lehet javítani.
A megoldást sajnos én se tudom, csak azt érzem, hogy az általad oly sokat emlegetett játékegyensúly felborult az érző árukkal. Vagy kevesen jutottak még el az Építmények koráig vagy az áruk termelése nem kellően elosztott.
Nem gondolom, hogy az természetes kéne legyen, hogy egy 1:1-es ajánlat napokig nem kerül elfogadásra, viszont cserébe pl. 2 nap alatt majdnem a negyede "elpárolog". Ebből nekem az következik, hogy csak akkor termeljek, ha szükségem is van rá, de akkor akár a 20%-os felárral kitett ajánlatot is fogadjam el. Ez az egész viszont csak a nyerészkedők malmára hajtja a vizet.
Elsőre talán meg lehetne próbálni, hogy csak azonos szintű érző áruval lehessen kereskedni.
 

DeletedUser683

Vendég
&Lupuj ne haragudj, de mindenki piacol, mindenkit érint, ha sokan inkorrekt ajánlatokat tesznek ki, mivel nem pörög úgy a piac. Mindannyiunk érdeke, hogy pörögjön, hisz mindenki akkor tud haladni. Green pedig nem nevezett néven senkit. Attól még az a többségnek probléma, ha te nem érzed annak. ;)
Itt most kizárólag az Érző áruk kereskedelméről van szó, ami globális, minden játékos ajánlatát látjuk. :)
Érdemes cserére társakat toborozni, ezt máshogy nem igazán lehet javítani.
Ez is egy megoldás, és korábban, néha próbálkoztunk is ilyennel, de ha a többségnél ugyanaz a hiánycikk, akkor sajnos hiába próbálunk valakit megkörnyékezni, mert úgyis a tesóinak adja, ami amúgy nagyon helyes, hiszen elsősorban a saját csoportját segítse mindenki. Nem nagyon van most jó megoldás, csak a várakozás, és ami a legszomorúbb, ahogyan Green is írta, elpárolog egy része, mire elviszi valaki, és lehet, hogy már nem lesz elég a kutatásra, fejlesztésre, bármire, amire épp nagyon kéne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4332

Vendég
Elsőre talán meg lehetne próbálni, hogy csak azonos szintű érző áruval lehessen kereskedni.

És ha így lenne, akkor az 1es árudat elvinnék, amiből tele van a piac? Így még csak be sem tudnád váltani másra, így még rosszabbul járnál, még kevesebb mozgástered lenne. Néha be kell áldozni valamit. Nekem is volt, hogy gyorsba kellett és ráfizetéssel vettem, mert csak 1 csillagos volt. De ez nem túl gyakori, mert állandóan gyártok és cserélek. Ha valaki leáll a gyártással és majd gyárt amikor neki SOS-ba kell, de nincs a piacon és 1-2 napig várni kell, az magára vessen. A fán látni, hogy mihez mi fog kellene. Tervezz előre, gondold át, hogy melyiket csinálod, ahhoz mi kell és kezd el spájzolni. Ezeknél nem lehet az utolsó pillanatra hagyni a piacot, ha egyszer tisztában van vele mindenki, hogy mi a hiánycikk szerver szinten. És ahogy itt írták, minden annyit ér, amennyiért megveszik (bár az 1 csillagos, meg csillag nélküli ajánlatokról nekem is megvan a véleményem, de nem szeretnék senkinek a kis lelkébe gázolni...). Amúgy meg egyszerű, görgess tovább, mint én és kész. Különböző kosarast én is teszek ki, de csak 2 csillagosként és csak az érző áruból, ami a rendszer szerint sem számít nyerészkedésnek. De ha valaki annak érzi és nem hajlandó elfogadni, akkor ne tegye és ennyi. Majd más, aki haladni jobban akar elviszi, csak akkor utólagosan ne legyen ebből panasz. Meg amúgyis, ezek a manuk sok helyet, lakost kultot elfoglalnak, egy ekkora épületet parlagon hagyni, hogy majd gyártok ha kell, szerintem nagy hiba.

Újabb szabályozásokat, letiltásokat bevezetni a játékba csak azért, mivel vannak, akik nem előrelátóak és ráadásul úgy, hogy ezzel a gondja meg sem oldódna, hanem még kevesebb mozgásteret kapna, szerintem teljesen értelmetlen és felesleges. Olyat sem lehetne, hogy x db-ér csak x db-ot, mert ha valakinek segítség kell áruba, akkor hogyan tudsz neki adni? Akkor meg ő szívja meg.

IValószínű, hogy bere olyan árukat termel, amik kelendőbbek, így ő ezt nem érzi,

1es fa volt, amit már le is bontottam, 2es selyem, 3as por. Az első 2 kelendő, a harmadikat még nem tudom, ott még nem alakult ki, hogy kinek miből mennyi kell. Ebben mázlim volt. De a a simával meg megszívtam, a környékemen tele volt mindenki acéllal, meg elixírrel, meg a térképes áthelyezés sem volt akkor még. Ott alig tudtam cserélgetni, akkor meg én húztam a rövidebbet. Abban meg Hoshinak igaza van, hogy keresni kell cserepartnert. Keresni kell valakit, aki ilyet termel és lebeszélni vele a dolgot. Mindent meg lehet oldani.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
Ezekről beszélek és már értem a felháborodásodat is. De ettől még nekem a véleményem ezekről az ajánlatokról nem változott. Mindenki eldöntheti, hogy ez neki megéri vagy sem. Ha rajtam múlik, akkor 3 nap után visszamegy a maradék a raktáradba.

upload_2019-3-5_19-48-31.png
 

DeletedUser4332

Vendég
Akkor szerencsére nem rajtad múlik. Ezeket már el is vitték. És a sors iróniája, hogy az egyik csapattársad volt az. ;)

Amúgy ezt dobja rá ki.
upload_2019-3-5_20-13-0.png
 

DeletedUser683

Vendég
Abban meg Hoshinak igaza van, hogy keresni kell cserepartnert. Keresni kell valakit, aki ilyet termel és lebeszélni vele a dolgot. Mindent meg lehet oldani.
Nem nagyon van kit keresni. A fagyanta például mindig is hiánycikk volt, már a megjelenésétől kezdve. Nyilván azért, mert nem egyforma számban léptek az Elementál fejezetbe a márványos, acélos és deszkás bónuszosak. A másodiknál meg a bársony volt, az se változhatott különösebb arányban, hisz páran újra elérték az Amunikat, a többiek meg tovább játszanak ugyanúgy, az ugyanolyan aránytalan eloszlással. :)
Mindenki elsősorban a tesóit elégíti ki, főként, ha tudja, hogy keresett az áruja, és csak utána rakja ki szabad prédának a maradékot. :)
A keresztárus kereskedést én se szeretem, mert megbomlik a saját áruelosztásom, így csak ritka alkalom, ha igénybeveszem. Nyilván valakinek azt le kell pluszban termelni, de ugye a hely miatt senki se állít be több termelőt, mint ami normál esetben kéne neki.
Hozzáteszem, köszönöm, hogy segítettél a gyantában! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser69

Vendég
Sziasztok!
Szeretném előrebocsájtani-mielőtt megköveztek-, hogy az, hogy kinek mennyire gyakori vagy ritka árukat dobott a gép, az nem érdem vagy hiba, hanem szerencse kérdése. Emiatt azt gondolom, hogy aki ebből akar előnyhöz jutni, az igenis nyerészkedő. Van elképzelésem is ennek a megszüntetésére, korlátozás nélkül, de nem tudom, mennyire kivitelezhető:
Az érzékeny áruk ugye szerverszinten kereskedhetőek, tehát ha én nem látok eladó gombát, akkor senki se lát. Tehát nincs. Ilyenkor léphetne be egy piacfigyelő algoritmus, amely tisztességes kétcsillagos áron bedobná a hiánycikket. Csak akkor és csak annyit, amennyi szükséges: amint megjelennek a kétcsillagos gombás ajánlatok, nyilván nem tenne ki semmit, de míg 8 oldal kérés van kinn a két másik termékből, addig azt hiszem, sok játékos örülne.
(És mondjuk az "Inno-balance" nevű "játékos" ajánlatai sokat javítanának a népszerűségen is)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1766

Vendég
Teljesen felborult a játékegyensúly az érző áruk terén sajnos. Jelenleg így néz ki a piac.
2db 1*-os gomba ajánlat 3db 3*-os bizmut ajánlat (gombáért) és 22 oldal!!! szappan ajánlat.
Valami nagyon nem jó az elosztással, de ugyanez érezhető volt már a fagyanta esetében is.
 
Fent