• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Épületek újra hasznosítása

DeletedUser4340

Vendég
Hali!

Az ötletek fórumban nem találtam lehetőséget új ötlet létrehozására, ezért írom így facetoface.

Ötletem lenne az eseményépületek és végül is minden más épülettel kapcsolatban.
Elsőre összetettnek tűnő, mégis az alapjáték technikai megoldásait felhasználva remélhetőleg kevés programozással. Nem értek hozzá, csak abból indulok ki, hogy ezek a dolgok már a játékban vannak.

A mostani rendszerre a királyi restaurációt próbáltátok meg behozni, amit, ha jól láttam le is kellett fújni, mert sokan nem szerették. Erre is és a játékosok gyűjtögető szenvedélyére apellálva a következőt gondoltam:

A mostani eventeken az épületeket szerencsével lehet megszerezni és azokat pillanatok alatt le is lehet rakni. Amikor az épület raktárba kerül az adott kor szintjéhez igazodnak a statisztikái. Erre megoldás lehet, ha nem magát az épületet szerzi meg valaki, hanem a lehetőségét, hogy felépíthesse. Erre a legegyszerűbb mód ha tervrajzokat kap, amikből felhúzhatja az épületet, viszont ha nem kell akkor a tervrajzot több féle módon felhasználhatja.
Persze sok típusú épület van, ami többféle funkcióval bír. Ezeket be kell sorolni típus szerint és akkor a fejlesztőknek egyértelmű, hogy milyen épületek megszerzése milyen módon történhet. Pl. a "lejárós" (50-100 nap múltán törlődő) épületek megmaradnak az azonnali idézéseknél, de egy esemény és/vagy kapcsolható épületet már lehet tervezős. A kiemelt (kalandozás nyeremény, fejlesztői, stb) épületek megőrzik exkluzivitásukat és maradnak amik voltak.
Ha a tervrajzokat feldaraboljuk és mint áru kezdjük el "forgalomba hozni", rögtön egy mindenkit megmozgató gyűjtögetés veszi kezdetét. Alap mértékegységnek lehet venni, hogy hány kockából áll az épület. Pl. Utazó kereskedő (csak, hogy stílusos maradjak) 2x3 kocka, ami 6 tervrajz töredéket jelent. Ha valaki megszerezte a tervrajzokat akkor építheti meg az épületet. Eventeken, ha szerencsés megkapja az épülethez tartozó összes tervrajzot, így akár fel is építheti, szigorúan alapanyagokért cserébe, így az épületek árazása fejezethez köthető. Ha már valaki egyszer felépített egy épületet, akkor annak az épületnek "mesterévé" válva, bármikor újra húzhatja. A tervrajzok viszont megmaradnak és töredékenként alapanyaggá válva a játék többi elemét színesítheti. Mint alapanyag gondolom kell valami végfelhasználási lehetőség, hogy ne legyen belőle túltermelés. Ez esetleg lehet elhasználódás, amivel a teljes terv, szétesik és hiányzó részletek képződnek.

Innentől jön a komplexitás:
Vannak alap kötelező épületek, amik az alap játék funkciók betöltéséhez kellenek. Építők, varázsakadémia, piac és bár nem épülethez kapcsolódik, de a felderítés is ilyen.
Ezekből a legtöbbet használatos a varázsakadémia és a piac, viszont új funkcióval az építőket és a felderítést is fel lehetne dobni.

A legegyszerűbb talán a felderítő, bár igazából nem feltétlenül szükséges adalék, de a felderítés végeztével nem csak elérhető lenne az új terület, de találhatna romokat, amiket a szomszédok eseményépületeiből lehetne összehozni vagy random dob egy megépíthető épületet. Nem tervrajzot csak feloldhatna egy épületet, amihez lehet gyűjtögetni. Vagy ha nem végez felderítést mehetne régészkedni, néhány épület rajz darab után.

Épület tervrajzok készítése hol máshol mint az építők kunyhójában készülhetne. Amikor az építőnek nincs melója, akkor el lehetne küldeni tervrajz töredékeket csinálni. Időben pl 3x6 alapterületű épületnél, ha 2 napos elfoglaltsággal számolok kockánként, akkor 36 napig dolgozik. Esetleg másik játékos városában készítene tanulmányokat kb, mint a felderítő idő alapúan. Játékegyensúlyból bár nem vagyok matematikus szerintem nincs olyan ember aki ezt a hétköznapi értelemben iparszerűen csinálná, mert akkor nem haladna a fejlesztésekkel.
Az építők kunyhója menüjében létre kell hozni egy fület, aminél az összes megszerezhető épület fel van sorolva, ha van róla információ, felderítés, nyeremény vagy bármi által. Ha nincs akkor inaktív, ha van akkor gyűjthető állapotba kerül, ha ki van gyűjtve akkor mehet át az építés menübe egy új fülre.

A kereskedő pedig új funkciót kaphat azáltal, hogy a játékosok az elkészített tervrajztöredékeket elkezdik alapanyagokért vagy tervrajztöredékekért árulni. Ahogy írtam az épületet nem megidézni, hanem felépíteni kell, ezért a hozzá szükséges alapanyagokat beszerezheti a piacról a hétköznapi kereskedéssel vagy eladja a töredéket alapanyagért. A piacot szabályozni szerintem nem kell, egy épülethez szükséges alapanyagokat úgy is mindenki aszerint fogja beárazni, hogy az épület kijöjjön az eladásból. Igen, itt jön képbe, hogy ha a sláger épületek, amikhez rengeteg tervrajztöredék van alacsony áron fognak menni, míg a ritkaság épületek horror áron. Egy idő után mivel a tervrajztöredékek nem tűnnek el csak gazdát cserélnek ahogy megszerzi mindenki az adott épületet értéküket vesztik. Infláció lép fel, amit a játékba bekerülő új épületek szépen kiegyensúlyoznak. (Még egy opció lehetséges a varázsakadémia által). Egy komplett épületegyüttes megépítéséhez szerintem mindenki bevet minden lehetőséget, ezért a mostani sima piacozás is fellendülne.
Egyetlen technikai probléma a piacra kikerült választék szelektálása lehet, sok ajánlatnál gondolom sok lenne az adatforgalom.

Varázsakadémia új opció, hogy tervrajztöredékeket vagy feloldható épületet lehet barkácsolni. Esetleg tervrajztöredékeket bezúzni, hogy fent lehessen tartani a folyamatos hiányt?

Nem látok statisztikákat, hogy hányan regisztrálnak és hányan hagyják el a játékot, hányan játszanak csak az egyik és mindkét szerveren. Mint játékos érzem, hogy kellene valami komolyabb közösségi dolog, amivel az újak megmaradnak, mert kell, hogy kapcsolatot létesítsenek és a régi motorosoknak is kell valami, amivel érdekeltek a kicsik megtalálásában. (Egy friss játékos is kipörgethet bármilyen épületet, így tervrajzokhoz jut.) Erre is jelenthet egy megoldást a fenti ötlet, mert beindítja kereskedést, szervezkedést. Másik előnyének tartom, hogy így majdnem minden építhetővé válik, mindenki meg tud szerezni mindent, de csak azokat építi meg amiket látni is akar. Ha nem kell lebontja, ha kell megépíti, és nincs morgolódás, hogy nem volt gép közelében lemaradt, vagy raktárba akarja rakni, mert kéne csak nincs helye...
Egy új opció is megjelenne ezáltal (nem nyíltan, de erre is fel lehet használni) a játékosok közötti köszönet nyilvánítás lehetősége. Egyik játékos ajándékozhatna teljes tervrajzot egy másiknak. Testvériségek szervezkedhetnek, hogy ki milyen épületet szerez meg az event bizonyos napján és ezt átadhatja a másiknak.Egy okkal több, hogy keressék egymás társaságát.

Ez csak ötlet, nem gondoltam végig minden eshetőséget, viszont úgy gondolom, hogy olyan szintre emelheti a játék komplexitását amivel sokan megtalálják a kihívást. A játékban eltöltött idő növekedne, hiszen a célok elérése nem csak történet centrikus idő alapú, hanem virtuális tartalomhoz is juttat. Technikai megvalósításban szerintem a már meglévőket felhasználva simán kivitelezhető, ha továbbításra kerülne, majd a fejlesztők kimatekozzák, hogy lehet ezt balanszírozni. Anyagi részről pedig nincs olyan eleme amibe ne lehetne gyémántot invesztálni némi gyorsításért cserébe, akár az időt vagy fejlesztést nézem.

Üdv.: Banzin
 

DeletedUser4340

Vendég
Privát dumcsit nem tudom, hogy kell idézni... Zölddel amit hozzáfűztem.

Szia

Az ötletek fórumban a jobb alsó sarokban lévő + ikonnal küldhetsz be új témát. :) Megtaláltam! Olyan nagy volt, hogy nem láttam...

Az ötlet maga nem lenne rossz, nekem tetszik, de van vele egy kis probléma.
Egy eseményen, ami 30 napig fut, legyen mondjuk 10 új épület, a többi a korábbi eseményeken elérhető volt. Így ha egyszer feloldottad, akkor az új eseményen ezzel nem fogsz foglalkozni.
Foglalkozni lehet, hogy nem fogsz, de ez most is így van. Nem termelsz annyi gyűjthető vackot, amivel mindent megtudnál szerezni. Viszont lehet motivációt jelent egy komolyabb épület tervrajzainak begyűjtéséhez azok kereskedelmi értéke, amit további nem meglévő épületre vagy alapanyagra lehet cserélni. Esetleg szívesség formájában egy testvérnek elhozni, aminek közösség építő jellege van.
A játékosok nagy része nem értené, hogy ha megnyert valamit, miért kell még tovább dolgoznia hozzá, miért nem építheti meg azonnal. Sokan negatívan élnék meg ezt a feature-t.
Szerintem nem. Jó pár nyereményépület megmarad annak ami most. Egy kívánságkút vagy kereskedőméh vagy cég még fel is értékelődik. Nagyon sokan szerintem simán invesztálnának alapanyagot és időt, hogy egy épületegyüttes gyűjtemény teljes legyen. Annyiban kell további energiát fektetni bele, hogy értékesíti a tervrajzokat, opció lehet, hogy eladja a kufárnak, ami azonnali építési lehetőséget kínálna, természetesen nyomott áron vagy kivár és játékosnak adja el többlet bevételt remélve. (Szerintem izgalmasabb, mert döntés elé áll.)
Alapvetően szerintem nem lenne rossz, de inkább egy olyan játékban tudnám elképzelni, ami még most indult, itt, ahol évek óta így működnek az eventek, nem biztos, hogy szerencsés lenne egy ilyen drasztikus változtatás.
Ami játék évek óta megy annak kell a drasztikus változás! (Még a sakkot is variálják, pedig annak vannak gyökerei. :)) Ami megmozgatja azokat akik már rutinból játszanak csak jó lehet, hiszen mint írtam a gyűjtőszenvedélyre épül minden és sokan szeretnek puzzle-özni. Fél éve játszom, ez idő alatt 3 nagy event volt és gondolom, hogy lesz is még. Ebből kizárt, hogy lenne olyan játékos aki minden épületet begyűjtött. Viszont olyan játékosról tudok, aki már végzett az összes fejezettel és vár, hogy jöjjön valami ami kihívással jár. Nekik kell a drasztikus változás, ami annyira nem is drasztikus, ha azt vesszük, hogy pár funkcióval bővűl pár épület füle. Annyi épület van a játékban, hogy lehetetlen megszerezni mindet. Ha meg is szerzi felépíteni sem tudja, hiszen nincs helye, de a tudat, hogy bármikor elérhető, ha akarja, már új értelmet ad.

A királyi restauráció nem lett elkaszálva, mindössze kicsit át kell dolgozni, ugyanis a bétaszerveren azt láttuk, sokan egyszerűen lebontották az akadémián őket és áldásokat készítettek belőle, ezt pedig nem szeretnénk az éles szerverekre áthozni, a nagy játékosok akik rengeteg tervrajzzal rendelkeznek iszonyat mennyiségű előnyre tennének szert.


Köszönöm hogy írtál, szerintem érdemes lenne kiírnod a fórumba is, kíváncsi vagyok a többi játékos mit gondol.

Hoshi
 

DeletedUser3

Vendég
Úgy látom másokat nem győzött meg, ezért elutasítva.
 
Fent