• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Épület teleportálása bűbáj

Támogatod az ötlet továbbítását??


  • Összes szavazó
    20
  • A szavazás lezárult .
Sziasztok!

A játék egyik legélvezetesebb és egyben legbosszantóbb eleme, hogy az épületek a fejlesztések során megjelenésükben és egyúttal méretükben is változnak! Mivel a rendelkezésre álló hely korlátozott, így egy sűrűn beépített város átrendezése szinte lehetetlen feladat. Az épület teleportálása bűbáj remek segítség a probléma kezelésére, de ismereteim szerint ehhez a bűbájhoz jelenleg csak a toronyban, némi szerencse faktor közrejátszása esetén lehet hozzájutni!

Szerintem jó lenne, ha ez a bűbáj is előállítható lenne a varázsakadémiában! Véleményem szerint sokkal hasznosabb és értelmesebb, mint a bűbájkönyvtárban jelenleg is megtalálható Inspiráló Meditáció (habár minden bizonnyal vannak, akik ezt is használják, de én személy szerint nem sok értelmét látom).

Másik ötletem a város átrendezésével kapcsolatban, hogy az azonos méretű épületek kicserélhetők lennének, vagy több épület "lebegtethető" lenne
egyszerre a városrendezés közben. Közel 100 %-os beépítés esetén nem sok mozgástere van a játékosnak az átszervezéshez. Ez utóbbiak valószínűleg programozásilag is nagyobb munkát jelentenének, de a bűbájkönyvtár kiegészítése az Épület teleportálása bűbájjal egyszerűbben megoldható és járhatóbb út.
 

Wiccara

Veterán
Közel 100 %-os beépítés esetén nem sok mozgástere van a játékosnak az átszervezéshez.
Szia, üdv Elvenarban :)
Megtaláltad a játék egyik alapvető kihívását. Lehetne ezen változtatni, de ez a játék" nem fagolyó"; elveszítené azon nehézségét, aminek megoldása állandó kihívás elé állt minket. A teleport egy új keletű luxus, a régi megoldás is tökéletes: mindig a kultikat bontsd, cseréld újakra, jobbakra, ne sajnáld! ;)
 

Erica

Veterán
Sziasztok!

A játék egyik legélvezetesebb és egyben legbosszantóbb eleme, hogy az épületek a fejlesztések során megjelenésükben és egyúttal méretükben is változnak! Mivel a rendelkezésre álló hely korlátozott, így egy sűrűn beépített város átrendezése szinte lehetetlen feladat. Az épület teleportálása bűbáj remek segítség a probléma kezelésére, de ismereteim szerint ehhez a bűbájhoz jelenleg csak a toronyban, némi szerencse faktor közrejátszása esetén lehet hozzájutni!

Szerintem jó lenne, ha ez a bűbáj is előállítható lenne a varázsakadémiában! Véleményem szerint sokkal hasznosabb és értelmesebb, mint a bűbájkönyvtárban jelenleg is megtalálható Inspiráló Meditáció (habár minden bizonnyal vannak, akik ezt is használják, de én személy szerint nem sok értelmét látom).

Másik ötletem a város átrendezésével kapcsolatban, hogy az azonos méretű épületek kicserélhetők lennének, vagy több épület "lebegtethető" lenne
egyszerre a városrendezés közben. Közel 100 %-os beépítés esetén nem sok mozgástere van a játékosnak az átszervezéshez. Ez utóbbiak valószínűleg programozásilag is nagyobb munkát jelentenének, de a bűbájkönyvtár kiegészítése az Épület teleportálása bűbájjal egyszerűbben megoldható és járhatóbb út.
Szia
Bár nem fogok az ötletekkel egyet érteni,most kérek elnézést már.
A Teleport bűbáj jött a Torony fejlesztéssel egyetemben.Ami lássuk be oda is tartozik,Legyen a játékban kihívás,hiszem akkor mindent "csak úgy"megkapunk,minek is "harcolni"bármiért is.Kell a megdolgozott munkáért járó jutalom érzése,és ez jól is van így.Ha mindent elő tudunk állítani varázsszóra megette a fene,és maradunk a "fagolyó"fílingnél.Ez nem egy Ötlet,hanem a játék lebutítása.
A Lebegő város vagy nemistudommi,megint nem jó.Miért?Mert van az az opció,hogy területvásárlás.Ha minden ilyesmi lehetőséget (ami fizetős),elveszünk a fejlesztő csoporttól akkor valószínű többé nem lehetne a játék ingyenes.Van aki áldoz rá,én is,mert amit bödösbagóra költenék ide rakom be.Lennie kell némi egyensúlynak ,hogy az kivitelezhető legyen.
Legyen szép napod,és maradj egészséges♥
 

Calyr

Veterán
Sziasztok!

A játék egyik legélvezetesebb és egyben legbosszantóbb eleme, hogy az épületek a fejlesztések során megjelenésükben és egyúttal méretükben is változnak! Mivel a rendelkezésre álló hely korlátozott, így egy sűrűn beépített város átrendezése szinte lehetetlen feladat. Az épület teleportálása bűbáj remek segítség a probléma kezelésére, de ismereteim szerint ehhez a bűbájhoz jelenleg csak a toronyban, némi szerencse faktor közrejátszása esetén lehet hozzájutni!

Szerintem jó lenne, ha ez a bűbáj is előállítható lenne a varázsakadémiában! Véleményem szerint sokkal hasznosabb és értelmesebb, mint a bűbájkönyvtárban jelenleg is megtalálható Inspiráló Meditáció (habár minden bizonnyal vannak, akik ezt is használják, de én személy szerint nem sok értelmét látom).
A "szinte lehetetlen" biztos nem igaz, mert nagyon sokan végigjátszották a teljes korfát teleport nélkül is. Tény, hogy esetenként alapos tervezést igényel, és van benne kihívás (egyébként a kulcs az, hogy akkor érdemes várost rendezgetni, amikor kitörölted a befejezett kor vendégépületeit, és előre meg kell tervezni az átalakítást, mielőtt belekezdenél az újba).

A teleport pedig olyan extra lehetőségeket nyitott, amiről sokan sok éven át álmodni sem mertek - ettől is ilyen exkluzív, hogy nehezen szerezhető. Tessék összeállni jó csapatba, csapatban tornyozni, és pár hét alatt tele lesz vele a raktár.Azaz mindössze csak meg kell küzdeni érte.

Az ötleteidet ezzel együtt értem, de nem támogatom. Ez itt Elvenar, nem a könnyűségéért szeretjük.
 

DeletedUser4281

Vendég
34 teleportom van úgy, hogy használom is néha + egy párat be is zúztam már. Elég sűrűn adja (sajnos, mert hasznosabb dolgoknak jobban örülnék). Szóval annyira nem lehetetlen szerezni. :)
 
Köszönöm a reakcióitokat!

Igaz eddig rendesen a "földbe döngöltetek", de szerencsére kulturált stílusban, ami egy kicsit emészthetőbbé teszi! :)
Azonban ennek ellenére én nem tartom továbbra sem "ördögtől való" ötletnek a felvetett dolgot. Ránéztem a városaitokra (a Lajos úré kivételével, mert ilyen néven nem találtam), és kivétel nélkül elismerésre méltó teljesítményt tudhattok magatok mögött. Én nem fogok eddig eljutni, mivel nem is ez a célom. Teljesen más a játékfelfogásom és más oldalról közelítem meg ezt az egészet.

Wiccara - én nem hiszem, hogy ettől "fagolyó" szintre süllyedne a játék, hiszen egyik bűbáj sem pottyan csak úgy az ölünkbe

Erica - én is áldoztam már a játékra (bár valószínűleg nem annyit, mint te), mivel egyetértve veled "amit bödösbagóra" vagy "kőműves actimelre" költenék ide raktam be, de család mellett nem ez (az Elvenar) az elsődleges (de még csak nem is másodlagos) számomra.

Calyr - a te szemszögedből igazad van, de én amikor létrehoztam a testvériséget, pont azt akartam, hogy ne őrült pontvadászokkal legyek körülvéve, hanem akik kötetlenül, mindenféle testvériségi előírások és teljesítmény elvárások nélkül, de azért egy elvárható aktivitással és egymást segítve játszanak saját örömükre, stresszlevezetésként (bár az meglehetősen szubjektív, kinek mi az aktivitás) Én kalandozni is szoktam, bajnokságokon is részt veszek és a tornyot is látogatom (habár még nem jutottam a legtetejéig, általában a laboratóriumban leállok). Ugyan időközben a testvériségben a stafétát átadtam másnak, de szerencsére(?) az alapelveink megmaradtak.

A játék "lebutítása"? Ahogy vesszük! Távol álljon tőlem, hogy bármelyikőtöket is megsértsem (főleg, hogy városméreteket és fejlettséget tekintve sehol sem vagyok hozzátok), de néhány, számomra üdítő kivételtől eltekintve szinte minden Elvenar játékos a városa fejlesztése során ugyanazt a sémát követi. Néhány nyíl egyenes utca és arra sormintaként, fantáziátlanul és unalmasan felfűzve egy csomó ugyanolyan épület. Én ezt tartom a játék "lebutításának". De mivel nem szeretnék senkit megsérteni, tudjuk be annak, hogy ezek a játékosok mást látnak szórakoztatónak az Elvenarban. Én az ilyenfajta városfejlesztési stratégiát tartom lélekölőnek és ameddig csak tudom, tudatosan kerülöm. Belátom, hogy egy idő, és bizonyos városméret után valószínűleg egyre nehezebb nem belecsúszni ebbe a helykihasználtság és pontmaximalizáló stílusba, de nekem nem igazán jön be, bár ezzel azt is elfogadom, hogy nem is leszek dobogós sosem! ;)

Játszottam korábban is az Elvenarral, de most amikor újrakezdtem, örömmel láttam, hogy van Torony is, és teleportáló varázslat is és én örülnék, ha ez bekerülne a bűbájkönyvtárba is. Egy pár város átrendezést már most is végigcsináltam (általában teleport nélkül), és bár valóban örömet okozott, amikor végre sikerült, de számomra nem volt arányban ez az őrült "sakkozás" a játékélménnyel. Mint amikor úgy akarnál szobát festeni és parkettázni, hogy bent van minden bútor a felújítandó helyiségben! :oops:

Végül pedig még egy "érv"! Ha valaki mazochista, nem kötelező használni ezt a bűbájt és amúgy sem ingyen adnák! De lehet, hogy a varázsakadémián elérhetővé tételével kevesebb embernek menne el a kedve idő előtt! ;)
 

Wiccara

Veterán
amúgy sem ingyen adnák!
Szia,
megértelek, és hadd magyarázzam meg :)
Bármikor felhoztunk a fórumon olyan játékelemet, ami máshol jó volt, és passzolt volna ide, megkaptuk, hogy " ez nem fagolyó".. vagyis a játék alap kihívásai ( pl épületek forgathatósága ) adottak. Ha visszanézed az ötletek archívumát sok - a tiéddel egybecsengőt is - találsz.
Sajnos voltak olyan ötletek is, amiket hiába támogatott több tucatnyi játékos, nem lelt meghallgatásra. Természetesen azért akad olyan is, ami a hozzád hasonló újító elmének köszönhető! Szóval ne add fel! ( de ezt most spec. nem támogatom )
 

GreenKnight

Veterán
Többen meg tudtuk oldani még a teleport bevezetése előtt, hogy fejlesztettük a városunkat, végigcsináltuk a tech. fát. Néha lebontottuk a fél várost úgy, hogy nem visszaraktuk, hanem újra kellett építeni. Ebben a játékban pont az a jó, hogy gondolkodni kell, tervezni és nem csak nézni, hanem látni is.
Lehet, hogy Neked unalmas a sok egymás mellé helyezett épület, de akár tetszik akár nem ez adja a legjobb helykihasználást, ami viszont a játék alapelve.
Ha megnézed az elvenar korban majdnem minden épület 5x5-ös méretű, úgyhogy lehetne összevissza cserélgetni, de a könnyebb beszedés, termelés indítás okán is az egymás mellé helyezett azonos épületek sora a logikus.
Sajnos nem tudom támogatni az ötletedet, már csak az enélkül felhúzott városok tulajdonosainak nevében sem. És ez most nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene is", hanem inkább biztatás arra, hogy Neked is menni fog enélkül a játék és a városfejlesztés.
Sok sikert! Jó játékot!
 

bere007

Veterán
Már a teleporttal is sikerült hazavágni az egyik legnagyobb kihívást a játékban. Rendszeresen tornyozok, rengeteg van belőle tehát az, hogy még ennyire se kelljen megdolgozni érte, az számomra teljesen kiábrándító lenne. Vannak olyan játékok, ahol nem kell gondolkozni, hanem csak menni előre és lőni össze vissza ész nélkül. Na ez pont nem olyan. Ha valamit csinálni akarunk, azt át kell gondolni, meg kell tervezni és csak azután nekiállni. Nem kell félni ennyire a gondolkozástól.

Ja és számomra az inspiráló meditáció sokkal fontosabb és hasznosabb, mint a teleport. ;)
 
Sziasztok!

Nem akarom tovább hergelni a kedélyeket, de egy-két dologra azért még szeretnék reagálni.

Nem tartom magam (és ismereteim szerint más se) paranoiásnak, de olvasgatva a hozzászólásokat, némelyikben finoman szólva burkoltan vagy kevésbé burkoltan "lehülyéztek", ügyelve a moderátor ingerküszöbe alatt maradásra. :)
Nem félek a gondolkodástól (vagy gondolkozástól - nyelvtanilag mindkettő helyes, bár egy kicsit elgondolkodva az előbbi megítélésem szerint választékosabb ;)), és nem is volt vele sosem problémám. Se általános iskolában, se középiskolában, se fősulin és a munkahelyemen sem.

Habár közös bennetek, hogy az általam képviselt állásponttal ellentétes véleményen vagytok, mégis van olyan, akivel a nézetkülönbségek ellenére szívesen elbeszélgetnék bármilyen témáról, mert inspiráló (nem a bűbájról van szó!), hogy nem csak cáfol, elutasít, hanem érvel is. Aki szeret gondolkozni (sic!), akár ezen is elgondolkodhat, hogy kicsoda ez a személy közületek! ;)
Nem kell a Mensa tagjának lenni ahhoz, hogy belássa valaki, hogy az ugyanolyan méretű és funkciójú épületek egymás mellé helyezése egyszerűsíti a javak begyűjtését és maximalizálja a helykihasználást. Tudomásom szerint én ezt a fentebbi bejegyzéseimben sosem cáfoltam, mindössze arra utaltam, hogy nekem nem tetszik "városképi" szempontból és azt azért túlzásnak tartom kijelenteni, hogy ez a játék "alapelve". Legfeljebb a leghatékonyabb és logikus eszköze a minél gyorsabb fejlődésnek és növekedésnek, illetve a minél előkelőbb ranglista helyezésnek. De idézve egy csapattársam nagyon találó kijelentését, miszerint "az Elvenart nagyon sokféleképpen lehet játszani", belátható, hogy nem mindenki ugyanazt találja elragadónak és szórakoztatónak ebben a gyönyörű grafikájú remek kis játékban. Éppen ezért én - amíg leköt, és türelmem is lesz hozzá - próbálom a sajátos városfejlesztési elképzeléseimet megvalósítani (teleporttal vagy anélkül), ami biztos, hogy nem hatékony, nem logikus, valószínűleg legtöbbnek közületek rendszertelennek tűnő, de számomra szórakoztató, és vizuálisan kellemesebb.
Egy utolsó gondolat, amin szintén más állásponton vagyunk. Ha én intellektuális kihívásra vágyom, nem az Elvenart tartanám a legmegfelelőbb játéknak az ilyen irányú igényem kielégítésére. Szerintem a sakk, a sudoku (mindkettőt kedvelem :)) - de lehetne sorolni szinte a végtelenségig - jobban megmozgatja, pontosabban intenzívebb működésre készteti az ember szürkeállományát! De akár mondhatnám a Rubik kockát is, habár annál ha megtanultunk egy-két oldalsó vagy sarok átfordítási mozdulatsort egy kicsit gépiessé válik a dolog. Igaz, hogy néhány éve, amikor újra a kezembe vettem ezt a már-már elfeledett játékot, bevallom tényleg gondolkodni kellet, hogy eszembe jussanak dolgok bő 35 év távlatából, amikor is megtanultam kirakni (nem szétszedve) a bűvös hatoldalút!

De maradva az informatikai területen, jó pár remek stratégiai számítógépes játék is létezik, amiben gondolkodni és tervezni kell, kicsit talán jobban is, mint itt. De mindenki az idejének, a hangulatának, pillanatnyi igényének és legfőképpen a szintjének megfelelően szórakozik! ;)

Tudomásul véve az ellenérveiteket és aggályaitokat,
további jó játékot mindannyiunknak! :)
 

Calyr

Veterán
Sziasztok!

Nem akarom tovább hergelni a kedélyeket, de egy-két dologra azért még szeretnék reagálni.

Nem tartom magam (és ismereteim szerint más se) paranoiásnak, de olvasgatva a hozzászólásokat, némelyikben finoman szólva burkoltan vagy kevésbé burkoltan "lehülyéztek", ügyelve a moderátor ingerküszöbe alatt maradásra. :)
Nem félek a gondolkodástól (vagy gondolkozástól - nyelvtanilag mindkettő helyes, bár egy kicsit elgondolkodva az előbbi megítélésem szerint választékosabb ;)), és nem is volt vele sosem problémám. Se általános iskolában, se középiskolában, se fősulin és a munkahelyemen sem.
Ne szívd mellre, szerintem ez csak a netes-arctalan közeg félreérthetősége. Első fórumos "élményem" nekem is az volt, hogy élből hülyének néznek (vicces tapasztalás volt az irl munkáim tükrében :) ), aztán leesett, hogy ez általában nem személynek szól, egyszerűen a felvetődött kérdésekre adott válaszoknak sokszor elkerülhetetlenül van egy frankónmegmondás jellege. És itt kell hozzátennem (és elnézést, hogy tegnap ezt nem volt energiám megírni), abszolút példaértékű, ahogy fentebb reagáltál az elhangzott kritikákra - ilyen sem gyakran van errefelé, hogy valaki effélét tud, ezért fogadd őszinte elismerésem!

Az érveidet értem, az újabbakat is -nem is szeretnék vele "vitatkozni", te úgy játszol, neked úgy jó, tiszta sor. Amire mi itt többen próbáltunk utalni, hogy a játéknak van egy alap szellemisége, és ennek kulcspontja, hogy nincs forgatás. Eddig legalábbis ez fókuszban volt tartva.

Jó játékot neked is!
 

Erica

Veterán
Nem akarom tovább hergelni a kedélyeket,
Dee csak hergeld.Imádok olyan Értékes Játékossal társalogni,mint amilyen Te is vagy.Azért mert nekünk nem nyerte el a tetszésünket a felvetett ötlet,attól az még itt áll,és továbbítva is lehet.Minden Ötlet Értékes.Kérlek ez ne vegye el a kedved,hiszen az Ötleteléssel már sok mindent elértünk a fejlesztő csoportnál.Ergo:ami tetszeni fog azt nagyon Támogatni fogom.
Köszönöm a korrekt hozzászólást.
Maradj Egészséges♥
 

Dizel1

Veterán
Már a teleporttal is sikerült hazavágni az egyik legnagyobb kihívást a játékban. Rendszeresen tornyozok, rengeteg van belőle tehát az, hogy még ennyire se kelljen megdolgozni érte, az számomra teljesen kiábrándító lenne. Vannak olyan játékok, ahol nem kell gondolkozni, hanem csak menni előre és lőni össze vissza ész nélkül. Na ez pont nem olyan. Ha valamit csinálni akarunk, azt át kell gondolni, meg kell tervezni és csak azután nekiállni. Nem kell félni ennyire a gondolkozástól.

Ja és számomra az inspiráló meditáció sokkal fontosabb és hasznosabb, mint a teleport. ;)
Igazad van, azonban emlékezz - ha egyáltalán olvastad annak idején - a teleportálásért nem azért harcoltunk, hogy a városunkat átrendezhessük, hanem többünknek érzelmi problémát okozott megválni a nyeremény épületektől. Az csak egy plusz, adódó opció, hogy ha sok van, akkor az átrendezéshez jól jöhet.
 

Dizel1

Veterán
Sziasztok!

Nem akarom tovább hergelni a kedélyeket, de egy-két dologra azért még szeretnék reagálni.

Nem tartom magam (és ismereteim szerint más se) paranoiásnak, de olvasgatva a hozzászólásokat, némelyikben finoman szólva burkoltan vagy kevésbé burkoltan "lehülyéztek", ügyelve a moderátor ingerküszöbe alatt maradásra. :)
Nem félek a gondolkodástól (vagy gondolkozástól - nyelvtanilag mindkettő helyes, bár egy kicsit elgondolkodva az előbbi megítélésem szerint választékosabb ;)), és nem is volt vele sosem problémám. Se általános iskolában, se középiskolában, se fősulin és a munkahelyemen sem.

Habár közös bennetek, hogy az általam képviselt állásponttal ellentétes véleményen vagytok, mégis van olyan, akivel a nézetkülönbségek ellenére szívesen elbeszélgetnék bármilyen témáról, mert inspiráló (nem a bűbájról van szó!), hogy nem csak cáfol, elutasít, hanem érvel is. Aki szeret gondolkozni (sic!), akár ezen is elgondolkodhat, hogy kicsoda ez a személy közületek! ;)
Nem kell a Mensa tagjának lenni ahhoz, hogy belássa valaki, hogy az ugyanolyan méretű és funkciójú épületek egymás mellé helyezése egyszerűsíti a javak begyűjtését és maximalizálja a helykihasználást. Tudomásom szerint én ezt a fentebbi bejegyzéseimben sosem cáfoltam, mindössze arra utaltam, hogy nekem nem tetszik "városképi" szempontból és azt azért túlzásnak tartom kijelenteni, hogy ez a játék "alapelve". Legfeljebb a leghatékonyabb és logikus eszköze a minél gyorsabb fejlődésnek és növekedésnek, illetve a minél előkelőbb ranglista helyezésnek. De idézve egy csapattársam nagyon találó kijelentését, miszerint "az Elvenart nagyon sokféleképpen lehet játszani", belátható, hogy nem mindenki ugyanazt találja elragadónak és szórakoztatónak ebben a gyönyörű grafikájú remek kis játékban. Éppen ezért én - amíg leköt, és türelmem is lesz hozzá - próbálom a sajátos városfejlesztési elképzeléseimet megvalósítani (teleporttal vagy anélkül), ami biztos, hogy nem hatékony, nem logikus, valószínűleg legtöbbnek közületek rendszertelennek tűnő, de számomra szórakoztató, és vizuálisan kellemesebb.
Egy utolsó gondolat, amin szintén más állásponton vagyunk. Ha én intellektuális kihívásra vágyom, nem az Elvenart tartanám a legmegfelelőbb játéknak az ilyen irányú igényem kielégítésére. Szerintem a sakk, a sudoku (mindkettőt kedvelem :)) - de lehetne sorolni szinte a végtelenségig - jobban megmozgatja, pontosabban intenzívebb működésre készteti az ember szürkeállományát! De akár mondhatnám a Rubik kockát is, habár annál ha megtanultunk egy-két oldalsó vagy sarok átfordítási mozdulatsort egy kicsit gépiessé válik a dolog. Igaz, hogy néhány éve, amikor újra a kezembe vettem ezt a már-már elfeledett játékot, bevallom tényleg gondolkodni kellet, hogy eszembe jussanak dolgok bő 35 év távlatából, amikor is megtanultam kirakni (nem szétszedve) a bűvös hatoldalút!

De maradva az informatikai területen, jó pár remek stratégiai számítógépes játék is létezik, amiben gondolkodni és tervezni kell, kicsit talán jobban is, mint itt. De mindenki az idejének, a hangulatának, pillanatnyi igényének és legfőképpen a szintjének megfelelően szórakozik! ;)

Tudomásul véve az ellenérveiteket és aggályaitokat,
további jó játékot mindannyiunknak! :)
Az a helyzet, hogy amikor félúton jártam, akkor is hirdettem tőlem régebbi játékosoknak - akik hozzád hasonló területi problémákkal küszködtek -, hogy nem kell a várost tele építeni. Én mindig csak fogyasztottam az épületeimet arra törekedve, hogy a fenntartáshoz szükséges mennyiségeket bőven meg tudjam termelni. Most, az utolsó fejezetben, szinte alig van valamim, viszont az összes általam értékesnek tartott nyereményem kinn van a városban. Termelnek mindenfélét, és adnak lakosságot. Sőt, az új fejlesztéásek nyomán rengeteg gyémántom van, és nem bónuszos termékekből túltermelésem. Jaa! És vannak még fel nem használt területeim is. Egy dolog viszont nincs. Komoly helyezésem a ranglistán. De én nem arra játszom. És itt utalnék vissza a többiek által felemlegetett fagolyóra. Próbálj kialakítani magadnak valami irányelvet, és aszerint játszani! És hagyj tartalékban területeket, és sose fejlessz mindent fullra! Jól jöhetnek a lehetőségek a küldetéseknél.
 

DeletedUser4381

Vendég
Egy pár város átrendezést már most is végigcsináltam (általában teleport nélkül), és bár valóban örömet okozott, amikor végre sikerült, de számomra nem volt arányban ez az őrült "sakkozás" a játékélménnyel. Mint amikor úgy akarnál szobát festeni és parkettázni, hogy bent van minden bútor a felújítandó helyiségben! :oops:
Szia,
én azt az elvet követem, hogy 1/4-1/5-ét mindig üresen hagyom a városnak. Amikor a faj végére érek, lerakom a plusszokat adó épületeket (kívánságukat könyvtárak, ősi tudások, zümik). Azok kb. 30-90 nap alatt lejárnak. Elraktározom a kapott motyókat, majd eladom a lejárt épületeket. Párhuzamosan elkezdem tervezni a következő faj helyét. A kiürült városban meg már lesz elegendő helyem pakolászni. Mellette tolom a tartományi bővítéseket is. Mivel seregben még gyenge vagyok, így naponta 1 tartományban 1 esetleg 2 harcot kifizetek, ezt tudom "finanszírozni" a manufaktúrákból. 6-8 nap alatt kész a tartomány, 6 tartomány után meg már kapom is a bővítési lehetőséget. Így máris van puffer terület.

Végül pedig még egy "érv"! Ha valaki mazochista, nem kötelező használni ezt a bűbájt és amúgy sem ingyen adnák! De lehet, hogy a varázsakadémián elérhetővé tételével kevesebb embernek menne el a kedve idő előtt! ;)
Keress olyan tesóságot, ahol picit agilisabban játszanak és segítenek. Én minden héten felmegyek a toronyba, mert rengeteg jó motyó jön onnan. pl. gyorsítók (ebből tudok sereget toborozni), érkezik a teleport (jelenleg 39db van) és van bűbájtöredék (129.000), meg katalizátor(40db) éééés gyémánt!!!!. Nálunk sem mindenki viszi végig a tornyot, így sosem kapom meg a maximális jutalmat, de már most sem hiányzik a varázsakadémiából a teleport bűbáj.
Azzal egyet értek, hogy optimális esetben minden város szögegyenes és minimalizált mennyiségű útból állna, ami unalmas. Igen, az enyém is ilyen. :)
Te szerencsére nem így játszol, és ez tiszteletre méltó, szeretem az ilyen városokat, és van is jónéhány.
Cserébe el kell fogadnod, hogy a játék készítőinek a bevételek maximalizálásához a te játékstílusod nem passzol. :)
Sajnos tetszik vagy sem a játék alapelve a városrendezés/fejlesztés és az ebből fakadó a játékosok általi pénz költés.
 
Sziasztok!

Habár fentebb azt írtam, hogy nem akarom tovább hergelni a kedélyeket, most mégis neki kellett állnom írni. Egy kicsit elkanyarodva az eredeti témától szeretném világosabbá tenni, hogy néhány kijelentésemben mire gondoltam.
Korábbi bejegyzéseimben próbáltam kifejteni, hogy nekem mi tetszik az Elvenarban, illetve mi nem. Hogy - ha már szóba került - én mit tartok a játék lebutításának, "fagolyó" szindrómának. Kaptam is érte hideget-meleget! :) Pl.:

Lehet, hogy Neked unalmas a sok egymás mellé helyezett épület, de akár tetszik akár nem ez adja a legjobb helykihasználást, ami viszont a játék alapelve.
Ha megnézed az elvenar korban majdnem minden épület 5x5-ös méretű, úgyhogy lehetne összevissza cserélgetni, de a könnyebb beszedés, termelés indítás okán is az egymás mellé helyezett azonos épületek sora a logikus.

Remélem nem vonom kritikusaim haragját egy ártatlan fejére ezzel, de számomra a játék alapelvét, és a "gondolkozást" Dizel1 városa és a hozzá hasonlók jelentik! ;)

Megelőzendő a virtuális megkövezést, hangsúlyozottan ismételve magam: "az Elvenart nagyon sokféleképpen lehet játszani", belátható, hogy nem mindenki ugyanazt találja elragadónak és szórakoztatónak ebben a gyönyörű grafikájú remek kis játékban.

(Bocsi Dizel, ha esetleg kínos helyzetbe hoztalak! :oops:)
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
A játék egyik legélvezetesebb és egyben legbosszantóbb eleme, hogy az épületek a fejlesztések során megjelenésükben és egyúttal méretükben is változnak!
Szia!

megnyugtatlak, @Dizel1 nincs ( sincs) kínos helyzetben :)
Azért, hogy ne offoljam teljesen a témát, hozzátenném, hogy további bosszankodást fog okozni szépérzékednek az, hogy különböző építési stílusok fognak keveredni a városodban. Ettől még kuszább lesz.. vagy változatosabb, ahogy tetszik. Vannak épületek, amik nem minden korban fejleszthetőek ( és sajnos nem lebonthatóak!) ezért hiába törekednél összhangra...na ez is egy kihívás a városrendezésnél.
Az eventes épületek tarkasága szintén.
Nem baj, ha nem értünk egyet mindenben; mindig jól jön egy friss szem, és egy új hang ;)
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent