• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Élet az Építmények után

Hunlau

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy aki már végigvitte az építményeket, az milyen taktikával játszik?
Folyamatosan bővíti a világtérképen felfedezett területeket?
Lakosságot gyűjt minél több lakóépülettel? Vagy elég, ha van néhány ezerrel több, mint kellene?
Túltermeli a Manát és a Magokat vagy lebontotta az ezeket termelő épületek nagy részét?
Mit csinál a tudáspontokkal? A felesleges aranyból is azt veszi egyre drágábban?
Az eventekben milyen épületeket keres?

Szóval ki, hogyan, mire számítva a későbbiekben?
 

Mihaszna

Veterán
Többet van együtt a családjával: újra felfedezi, hogy van élet az Elvenaron kívül is.

Ezzel maximálisan egyetértek.

Mondjuk engem jobban az érdekelne inkább, hogy mikor fogják bővíteni a fejezetet. Hisz a fejlesztők célja, hogy minél többen játszanak. De ez részemről csak amolyan költői kérdés volt..
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Én még nem tartok ott, de már közelítek felé, így ez engem is foglalkoztat. Akiket én látok, azokat kb. 3 cél foglalkoztat (akár párhuzamosan is): ősi csodák max-ra húzása, bajnoki toplistás helyezéssel a ranglistás helyük javítása/megtartása, kívánságkút farmmal/akadémiás ládanyitogatással gyémánt termelése a csak gyémánttal megszerezhető területek beszerzéséért.
Én amúgy idén már nem számítok új fejezetre, anno az Elementárok is nagyon sokat húzódott. Mint utólag kiderült, akkor rakták össze terv szinten a rá következő 2 fejezetet is, amik aztán már tervezhető időközzel jöttek meg. Valószínű most is több, mint 1 fejezet fejlesztése zajlik, ami időigényes lehet.
Ami addig változatosságot jelenthet majd, az a torony és az abból szerezhető nyeremények.
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Kb én is ezeket csinálom azzal kiegészítve, hogy bontom az egyforma lakóépületeket és helyettük az eventekből szerezhető, lakosságot adó épületeket építem fel. Arany nem kell (így legalább nem nagyon növekszik a vásárolható tudáspont ára), kultúra majdnem max-on van, így legalább változatosabban néz ki a területem.
Mondjuk most szép nagy katyvasz így az egész, de majd kialakul.
Eddig nem építettem fel a hadakozáshoz szükséges ősi csodákat, de most, hogy már elég sok elkészült, észrevettem, nem nagyon kell harcosokat termelnem. Ez is valami.
Van kb. 3 milla manám és 200 ezer magom. Mondjuk azt termelem, de már nem foglalkozom vele. Ha terület kellene, akkor majd azokból bontok, amik ezeket adják.
A sok bontással mondjuk vesztettem vagy 300 helyet a ranglistán (400.-ról visszaestem a 700. helyre kb.)
Tartalékolok 25 kocka helyet, amit az eventek alatt beépítek azzal, ami kellhet.
 

Rikari

Veterán
Kedves Hunlau!
Nagyon szívesen megosztom másokkal, hogy milyen a faj nélküli élet "Bajazugban"! :)
-A felderítőm nem pihen. Amint lejár az ideje már indítom is újra. Szükségem van a felderíétéssel járó manajutalomra és a felszabadított tartományokra. Attól, hogy nincsen új faj, nem akasztom szögre a túrabakancsomat. Ilyenkor előre dolgozom a területekkel, eventek alkalmával ezekben oldom meg a találkozóimat.
-Nem preferálom annyira a lakos+kulti eventes épületeket, így amit lehet igyekszem a specifikus épületével megoldani. Ezek jelenleg nyugvóponton vannak egy viszonylagos egyensúlyban minden mással a városomban. A faj befejezésével erre törekedtem első sorban, és ezek hoztak elegendő lakosságot is a jövőre gondolva.
-Manából-Magból sosem elég. Amint megjelenik az új faj, minden készségedre szükséged lesz és nem kevés nyalánkságot igényel a fejlődésed. Legalábbis eddig így volt. Olyan megnyugtató most az a pár millió Mana és pár százezer Isteni Mag, de amint használatba kerülnek úgy elillan, mint a pipafüst. Nem állok le a begyűjtésével egy percre sem, és minden darabkájának tudok örülni.
-A tudáspontjaimat egyrészt tartalékolom, másrészt vadászgatok velük, és a csapattársaimmal cserélem el TP lánclevelek használatával. A csapaton kívül nekem segítőknek is adok belőle a kölcsönösség elvén. Amit nem teszek velük: Sosem vásárolok Tudáspontot, hacsak azt feladat nem kéri.
-Felesleges aranyam sosincs, mert azt mindig nyersanyagra költöm el a kufárnál.
-Ha harcolsz a bajnokságokban, akkor sokkal előnyősebb helyzetbe kerülsz ha a seregeket, sebzést, életerőt növelő csodákat fejleszted minden erőddel.
-Eventekben időgyorsítót, bűbájokat pörgetek ha kínál ilyet. Ha nem, akkor nézem a díjakat és ha kell nekem akkor ráhajtok. Épületes cuccok nem igazán érdekelnek már. A raktáramban igen sok gyűlt már össze. Egy ütós szettre nem mondok ugyan nemet, megszerzem és később elgondolkodok rajta, hogy mi is legyen vele.
-Nekem fontos, hogy játszak a várossal, akkor is ha nincsen még új faj, ezért úgy alakítottam ki a szabad területemet, hogy minden eventben és kalandban eredményesen részt vehessek. Így nem untat és nem érzem a cél hiányát, mert be tudok kapcsolódni az összes mozgolódásba.
Mindenki a saját szemszögéből építi és táplálja a városát, ezért egyáltalán nem biztos, hogy az a helyes út, amit én választottam. De ez is egy alternatíva, hogy hogyan lehet működésben tartani egy olyan várost, ami a következő fajra vár nagy türelemmel és nem fog bele komoly építkezésekbe, de minden adódó mókából szeretné kivenni a részét.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3513

Vendég
Én minden percét élvezem, amikor a fajok között hatalmas területem van.
Az építmények után jó sok ilyen percem lesz - alig várom ;):D:cool:
 

Rikari

Veterán
Én minden percét élvezem, amikor a fajok között hatalmas területem van.
Az építmények után jó sok ilyen percem lesz - alig várom ;):D:cool:
Én is pont így vagyok ezzel. Ilyenkor olyan érzésem van, hogy végre vehetek egy nagy levegőt és kedvemre szórakozhatok, a fajos kötöttségek nélkül felszabadult városrészben. Olyan ez nekem, mint egy zöldövezeti játszótér a panelrengetegben. Láncos hintával, mászókával, csúszdával, és lábbal hajtós pörgő-forgóval. Örülök, hogy te is így gondolod Zselyke.:p:D:cool:
 

DeletedUser4917

Vendég
Folyamatosan bővíti a világtérképen felfedezett területeket?
Igen.
Lakosságot gyűjt minél több lakóépülettel? Vagy elég, ha van néhány ezerrel több, mint kellene?
Hát pl azt is lehet , hogy sok lakost szerez az illető és felhúz néhány manut átmenetileg majd később bontja a lakóépületeket vagy a manukat is( városépítősjáték)
Túltermeli a Manát és a Magokat vagy lebontotta az ezeket termelő épületek nagy részét?
Mint a gép úgy túltermeli , bár manatermelő épület nem kell ha a megfelelő épületek megvannak :)
Mit csinál a tudáspontokkal? A felesleges aranyból is azt veszi egyre drágábban?
A tudáspontok pihenjenek a raktárban amíg egy eventbe nem kérik , hogy tégy X tp t a csodába , az óránkénti meg megy a csodákba .
Az eventekben milyen épületeket keres?
Ha csak az épületekre gondolsz akkor két fajta érdekel 1 kívánságkút 2 az aktuális fődíj mint pl most a maci , ez mindig így van mindegy mi a fődíj , mert most egyszerűbb felhúzni , mint később megszerezni a varázsakadémiából .
A felesleges aranyból csak árut veszek a kereskedelmi állomást magas szintre kell húzni az ilyenkor óránként termelődő tp k ből és ha event kéri , hogy vegyél X tp t akkor az áruból veszem mindig .
Szóval ki, hogyan, mire számítva a későbbiekben?
Mindenre ami kiszámíthatatlan , pl eventeken még időcsökkentő napokon nyitok .
Még 1 tipp ha már folyamatosan termeled a 9 es vagy 10 es szintű tűzfőnixel vagy a 10 es szintű jegesmedvével a portálprofitot és néha eventnél is nyitsz meg a varázsakadémiában is termeled és az eventeken szerzett kisméhecskéket is megdolgoztatod akkor 10x10 es helynél nagyobbra nincs szükséged egy - egy faj esetében .
 

Putyika

Veterán
Még 1 tipp ha már folyamatosan termeled a 9 es vagy 10 es szintű tűzfőnixel vagy a 10 es szintű jegesmedvével a portálprofitot és néha eventnél is nyitsz meg a varázsakadémiában is termeled és az eventeken szerzett kisméhecskéket is megdolgoztatod akkor 10x10 es helynél nagyobbra nincs szükséged egy - egy faj esetében
És ezzel teljesen élvezhetetlenné is teszed a játékot saját magad számára.
Nem tudom, hogy mi értelme van a PP-vel végig nyomni 1 fajt. :rolleyes: Ez így nem a játékélményről, az építkezés, tervezés élvezetéről szól, hanem arról, hogy minél gyorsabban túl legyen rajta az ember és hűűű de profinak gondolja magát, mert már a techfa végén jár és azta mennyi pontja van. De ha saját erőből kellene eljutnia ide, akkor kb sehol sem tartana még. ;)
De a 10x10 egyébként sem elég, mivel a portált érdemes felhúzni 4-es szintre, ahhoz pedig ugye kellenek a faji cuccok. Ráadásul van olyan faj, ahol nagy mennyiségben van szükség olyan árura, amit nem ad az áldás.
 

DeletedUser4917

Vendég
4 es portál szint után nem kellenek a faj épületek , utánna elég a portálhoz szükséges hely .
Valaki élvezi a fajokat , egy darabig én is így gondoltam , hogy tök jó , de feleslegesnek tartom amikor a játék több lehetőséget adott a portál profittal .
Putyika miért nem a feltett kérdésre válaszolsz ?
 

Putyika

Veterán
Nem áll szándékomban vitát nyitni erről, de tartom a véleményem, hogy a PP élvezhetetlenné teszi a játékot...legalábbis az olyan mértékű használata, amit te javasolsz.
Putyika miért nem a feltett kérdésre válaszolsz ?
Mert 2 hónap eltelt a kérdés feltevése óta. Azóta nyilván kitalálta, hogy mit kezdjen a városával, a felszabadult idejével és egyéb dolgaival, ráadásul hamarosan itt az új faj, tehát semmi értelme már azon gondolkodni, hogy addig mit csináljon.
 

DeletedUser4917

Vendég
Nem áll szándékomban vitát nyitni erről, de tartom a véleményem, hogy a PP élvezhetetlenné teszi a játékot...legalábbis az olyan mértékű használata, amit te javasolsz.

Mert 2 hónap eltelt a kérdés feltevése óta. Azóta nyilván kitalálta, hogy mit kezdjen a városával, a felszabadult idejével és egyéb dolgaival, ráadásul hamarosan itt az új faj, tehát semmi értelme már azon gondolkodni, hogy addig mit csináljon.
Figyu , egy ilyen válasz mindig jól jöhet , mindig van 2 faj közötti idő és majd mindenki eldönti , hogy mi jön be neki , elhiszem , hogy te élvezed a fajokat , de valakinek a portál profitos módszer is élvezetes .
Szóval lehet , hogy eltelt már annyi idő amennyi , de attól még te is írhatsz valamit amiból profitálhatunk , ha gondolod .
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok. Gondolom nem baj, ha én is megosztom a saját "tudásomat". a PP-ról amit olvastam: Nos. Én szeretek előre(!) tervezni. Az Elfeket Portál Profittal nyomtam végig. Nem azért, mert nem volt kedvem megépíteni a termelő egységeket vagy mert nem volt szabad helyem, hanem azért, mert én gyakorlatilag a Téli Eventre készültem. Ha a hagyományos módszert választom és felépítek mindent, akkor még most is javába benne vagyok a közepébe, és Decemberig 100%-, hogy nem megyek ki belőle.A tervem az volt, hogy ezt a vendégfajt (kivételesen) "átugrom", átmegyek a Varázslókba, egészen a Lakóépületek fejlesztésének kikutatásáig, aztán Stop and Pause. Csak mivel (csúnyán fogalmazva) beleköptek a levesembe azzal, hogy megszüntetik a T1 Manukkal és műhelyekkel való részvételi lehetőséget az Eventeken, így gyakorlatilag felesleges volt a megmozdulás. Most már mindegy. Tegnap átmentem a Varázslók fejezetbe. Egyenlőre tartom magam a tervemhez, hátha történik valami csoda és megoldást találnak az említett problémára. Aztán ha semmi nem változik, akkor felépítek mindent és szenvedek, ahogy más is tette. Ettől függetlenül maradt még bőven PP-om a raktárba, ha nagyon akarnám, ezt a fejezetet is átugorhatnám, de én szeretném kiélvezni minden percét. :) Eddig a legbosszantóbb az Orkok és Goblinok voltak a gombáikkal együtt. De azt is átvészeltem.. nagy nehezen. Szabad területtel mindig rendelkezem. Megnézem, hogy a következő vendégfaj milyen épületeket tartogat, mennyi helyet igényelnek, aztán osztok-szorzok.
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Én a PP-t akkor használom, ha már kevés cucc hiányzik a következő lépéshez (pl. az adott kor épületeinek fejlesztéséhez), amit csak a következő aratáskor tudnék megszerezni. Illetve volt, hogy már nagyon untam és kicsit gyorsítottam a haladáson.
Mindenki úgy használja, ahogy akarja. Kinek ilyen a játékstílusa, kinek olyan.
Én sajnos lebontottam lakóházakat és műhelyeket, amikből nem kellett volna annyit, így most építhetem őket vissza. A mostani event pedig jól bekavart ebbe, mert fel kellett húznom manufaktúrát is a hozzá való lakosokkal együtt.

Ki milyen Ősi csodát épített meg és mit semmiképpen? Érdekelne, hogy melyik játékstílushoz melyiket illeszti be valaki.
 
Fent