• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Értelmezési problémám akadt.

Krionosz

Újonc
Sziasztok.
Nemrég kezdtem ez fontos tudni.
Csináltam néhány képet épület fejlesztésnél és néhány számot úgy látszik nem értek.
Megmagyarázná valaki?
Leírom én hogy gondolom és javítson ki aki másként tudja.
1
adott a kultúra bónusz szint 170 % van itt 2 darab infó 1 szükséges a jelenlegi szinthez 2 es Rendelkezésre álló kultúra.
Énállam az első 890, én ezt úgy értelmezem ennyi kell a 170 % hoz.
2 Második ami rendelkezésre áll 986 szerintem ez a többlet ami 170 % felet + ban van 986-890 = 96
Problémám itt kezdődik ha eddig jól gondoltam.
PL :Ha fejlesztek pl 1 db 2 szintű műhelyt 3 as szintre kér 5 db kultúra pontot. tehát 96 + pontból levon 5 db ot 96-5 = 91 tehát termelés marad 170 % on.
Ugyanakkor Főépület miért más ?

Fő épületet fejlesztettem +5 röl +6 ra Kért 65 kultúra pontot. Volt 96 + om kép is van róla.

Én úgy gondoltam 96- 65 = 21 Vagyis termelés marad 170 % Csináltam képet is róla.
Ezzel szemben mikor elindítottam a fejlesztést termelés leeset 160 % ra
Itt azt láttam hogy kultúra bónusz szint 160 % 2 érték :
1 ik a szükséges a jelenlegi szinthez 700 / 160 % hoz kér ennyit /
2 ik a Rendelkezésre álló 921
3ik itt jelenik meg
a szükséges a következő szinthez 19
Ez 2 kérdést vet fel :
1 ik
ha a legelején fejlesztés előtt Rendelkeztem 986 tal és fejlesztés után marad 921 tehát 65 a különbözet ami ugyan jó,
DE mivel fejlesztés előtt 170 % os termeléshez kért 890 pontot most meg maradt 921 akkor hogy lesz 160 % a termelés?

Természetesen kompenzációként építettem 2 db egyszerű utat ami így adott 20 db kultúra pontot.
2 ik mivel kaptam építéssel 20 pontot és kelet következő szinthez 19 /170 % hoz / ezt vártam volna.
Ehelyett maradt 160 % csak számok változtak
szükséges jelenlegi szinthez 740
Rendelkezésre áll 941
Szükséges következő szinthez 39
Hogy van az ha 19 pont hiányzik utal kapok 20 utána még kell 39 ?

képek vannak.

Ezután még leraktam 5 utat és akkor már 170 % lett !!
 

Csatolmányok

  • föépület 1.png
    föépület 1.png
    327 KB · Megtekintések: 5
  • kultura bonusz 1.png
    kultura bonusz 1.png
    182,1 KB · Megtekintések: 7
  • állapot 2.jpg
    állapot 2.jpg
    289,8 KB · Megtekintések: 5
  • állapot.jpg
    állapot.jpg
    286,4 KB · Megtekintések: 5
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    308 KB · Megtekintések: 5
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
a kulturális "fölösleg" és azok bónuszai vmihez kötve vannak hisz egy 5. szintű város több kulturát igényel mint egy 2. szintű város. az a gond h én nem találtam Wikin ehhez tartozó információt h mi alapján változik a kulurális elvárások a bonusz termeléshez de nem kizárt h a főközpont szintjével nő a kultúra elvárás is.
tehát ha 6os szintre emeled a főépületet akkor 890ről megnő 890+Xre. gondolom én de ez csak tipp reméljük jön majd vki aki ténylegesen tudja h ez h működik
 

Krionosz

Újonc
Nekem azért zavaros a dolog mert:
1 műhelyt fejlesztek 2 röl 3 ra fejlesztési lapon ott a kultúra elvárása 5 kultúrpont
Fő épületnek is van +5 röl 6 ra kér 65 öt.


Ha eleve több kultúra pontom van akkor mért lesz mínuszos a dolog.
Ráadásul úgy van megadva kultúránál hogy " szükséges a jelenlegi szinthez " Tehát a 170 % hoz.
Másik sor meg azt mutatja menyi van .

DE ha a Fő épülettel nöl a városi kultúra igény akkor miért nincs megadva ? Ráadásul leírást se találni róla.
Mert ha kiírnák hogy pl 5 szintű város kér 400 at pl 6 szint kér 500 att 100 % termeléshez + Épület fejlesztése kér 65 akkor lehetne vele számolni !
Vagy pedig azt írnák oda hogy épület igénye nem 65 hanem pl 165 akkor nem lenne gond . Egyszerűen számolna vele az ember.

Ráadásul wikin is van hiba a kultúra számolással.

ott is azt mutatja hogy menyi van + menyi kell 450 +30 = 480
Kép másik része meg azt írja 160 % hoz kell 490 tehát ott is hibás van 10 pont különbség :D
 

Csatolmányok

  • wiki kép.jpg
    wiki kép.jpg
    153,5 KB · Megtekintések: 3
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
egy darabig én is számolgattam ezt de felhagytam vele :) ezek a számok "elvárások" oly mértékbe és olyan sűrűn változnak h nem lehet követni és játékon belül leírni túl sok lenne. vhol biztos le vannak ezek írva de abban igazad van h legalább Wikin megadhatnák ezt. én azt tanácsolom h sodródj az árral és nem feltétlen kell azon aggódni h most mi miért változott csak elfogadni h megtörtént és az adott helyzethez alkalmazkodni épp ahogy tetted h leraktad a 2 bonusz utat h meg legyne a kultúra bonuszod :)
 

Krionosz

Újonc
Valamilyen szinten igazad van azonban ne feled el hogy pont a kulturális épületek igényei " Gyémántban bővelkednek "
Máshol csak 1 épület meg 1 műhely gyémántos.

Pont a kultúra résznek kellene kristály tisztának lennie.
 
Fent