• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kereskedőnél ajánlatok értékelése

Samas

Mentor
Az ötletem röviden annyi, hogy a kereskedőnél meghirdetett ajánlatok értékelésénél az arány nem tizedestört alakban, hanem tört alakban lenne kiírva. Értelemszerűen csak keresztbe kereskedésnél látnánk hasznát, méghozzá lefelé. Felfelé az arány alapesetben 4 és 16. Lefelé viszont 0,25 és 0,06 (pontosabban 0,0625). Előbbi még viszonylag könnyen, utóbbi már kevésbé jól azonosítható. A tört alak informatívabb lenne. Például 0,06 esetén 1/16, de lehetne 1:16, vagy 1 -> 16 is. Vadabb elképzelés szerint az egyes elhagyható, és lefelé is csak 16 látszódna. Ha viszont maradunk a törteknél az egységes kinézet végett -amennyiben szükséges- a másik irányban is alkalmazható a formula. Ekkor 16:1, vagy 16 -> 1 lenne. Persze megmaradhat a jelenleg is meglévő két nulla (16.00). De az egyes (/1) helyzetétől függetlenül felfelé is lefelé is értékében növekvő számként jelenhetne meg.
 

Samas

Mentor
Két kiegészítés az ötlethez:
  • Az ajánlatok (illetve kérések) csökkenő/növekvő sorrendbe rendezési lehetősége.
  • Szűrés csillagok szerint:
    *** - három csillagos ajánlatok
    ** - minimum két csillagos ajánlat
    * - minden ajánlat
vagy ezeket már külön ötletbe kellene?
 

DeletedUser

Vendég
Két kiegészítés az ötlethez:
  • Az ajánlatok (illetve kérések) csökkenő/növekvő sorrendbe rendezési lehetősége.
  • Szűrés csillagok szerint:
    *** - három csillagos ajánlatok
    ** - minimum két csillagos ajánlat
    * - minden ajánlat
vagy ezeket már külön ötletbe kellene?
Ez megvan most is. Ha előlről kezdve lapozol, akkor csökkenő, ha hátulról visszafelé, akkor növekvő sorrend ;)
 

Samas

Mentor
Az ötletem alapján csillagoktól függetlenül rendezhetnénk a tételeket csökkenő/növekvő sorrendbe.
 

Calyr

Veterán
Támogatom - és bármilyen formában, ami segíthet a könnyebb/gyorsabb eligazodást.
Most ha valaki akár csak 1 db pluszt is tesz a kétcsillagosra, már három csillagos lesz az ajánlat, és az szerintem mindenkinek csak segíthetne, ha sokkal egyértelműbben lehetne látni az arányokat. Aki jó matekból, most is azonnal átláthatja, de azért nem mindegy, hogy csak optikai tunningot lát, vagy ténylegesen van 5-10 %-osan kedvező ajánlat.
 
Fent