• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Elvenar titkos barlangja ("Event" ötlet)

Mihaszna

Veterán
Elvenar Titkos Barlangja - A nagy Tartomány küldetés ("Event" ötlet)

Sziasztok. Egy új ötlettel színesíteném, gazdagítanám az "Ötletek és Javaslatok" témakört.

Az általam elkeresztelt "Elvenar Titkos Barlangja" egy új küldetés sorozatot nyitna a játékosok számára, ami a következőképpen nézne ki:

Elvenar Titkos Barlangja egy teljesen ÚJ, 12X12-es Tartományokból álló id. (ideiglenes) térképet biztosítana a játékosok számára, melyeket az eddig megszokott módtól eltérően lehetne "megszerezni/feloldani". A Tartományok feloldásához tartozó feladatok nehézsége, a játékosok (adott) fejezet szakaszától függően(!) alakulnának, és sokkal(!) nehezebbek lennének, mint a játékbeli követelmények. Összesen 144 feladatból állna a küldetés sorozat (12X12). A játék a térkép egyik sarkából indulna, ahol (és minden esetben(!)) ha rákattintunk a Tartományra, megkapjuk a hozzátartozó feladatot, és amikor teljesítettük, akkor a hozzá legközelebb eső Tartomány(ok) kifakul(nának) (effektus szerűen), ezzel jelezvén, hogy (akár) több irányba is folytathatjuk a küldetést (vagyis nem lehetne ész nélkül össze-vissza haladni). Természetesen minden egyes feladat teljesítésekor járna valami jutalom is. Lehetne néhány olyan szektor (Tartomány), ahol a jutalom Gyémánt lenne, így motiválva a játékosokat, hogy érdemes csinálni a küldetés sorozatot. Ha valaki teljesítette mind a 144 feladatot, akkor a legvégén (esetleg) kaphatna egy értékesebb ajándékot is, mint például(!) 1 db Varázsaltos Lakóépület, vagy ha már "Tartomány küldetés"-ről beszélek, akkor 3 db "Tartományi bővítés"-t ingyen (ki nem örülne neki ^^).

Megjegyzések:

- Ehhez a játékhoz szükség lenne egy új makulátlan várostérképre, ami feloldatlan Tartományokból(!) áll, hogy ne zavarjon be a már eddig beépített városoknak (mint például a Testvériség Kaland esetében)

Köszönöm, hogy elolvastad és megértetted, hogy ez csak egy ötlet, amivel színesebbé tehetjük az unalmas hétköznapokat. :)

Üdv,
Mihaszna
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Az mindenképpen dicséretes, hogy próbálsz olyan eseményt kitalálni, ami változatosabbá teszi a játékot. Amit leírtál, az fejlesztői oldalról egészen biztos nagyon sok munka. (Csak, ha a fejezetfüggő feladatsort veszem, ami ugye alapból 14 x 144 feladat lenne). Ehhez képest nem vagyok benne biztos, hogy hasonlóan nagy mértékben növelné a játékélményt: nekem nem tűnik igazán vonzónak a sokkal nehezebb feladatok, ami a gyakorlatban inkább tenné monotonná, munkához hasonlatossá a játékot, sem mint változatossá.
Ettől függetlenül támogatom az ötletet illetve, hogy továbbításra kerüljön a fejlesztők felé, mert lehet, hogy ha nem is pont így, ebben a formában valósítják meg, de találnak benne esetleg olyan részletet, amit felhasználásra érdemesnek vélnek.
(bár sok reményt nem táplálok, mert az utóbbi hónapokban annyira kevés szavazat jön egy-egy ötlethez, hogy @Hoshi még támogatottság hiányát sem tudja megállapítani és ez alapján elutasítani, lezárni a lassan fél éve nyitott ötleteket. :( )
 

DeletedUser3

Vendég
az utóbbi hónapokban annyira kevés szavazat jön egy-egy ötlethez, hogy @Hoshi még támogatottság hiányát sem tudja megállapítani és ez alapján elutasítani, lezárni a lassan fél éve nyitott ötleteket. :(
Ettől függetlenül az arra érdemes részleteket megosztom az illetékesekkel, hogy ha nem is egy-az-egyben, de valami módon más helyen fel tudnak használni egy-két dolgot. Ezekből látszik, hogy milyen irányú fejlesztésekre van igény.
 

Mihaszna

Veterán
(Csak, ha a fejezetfüggő feladatsort veszem, ami ugye alapból 14 x 144 feladat lenne)

Highly, valamit félreértettél, ami nem a te hibád. Nem 14 x 144 feladat lenne, és nem a hagyományos módon kellene a feladatokat megoldani, hogy egy Tartományon belül ugye van 8 lehetőség, hanem egy Tartomány /1 feladat. :) Nem tudom, hogy hogyan írhatnám le egyszerűbben. A hangsúlyt arra akartam jobban vinni, hogy létezik már Műhely bajnokság, nem régiben volt Manufaktúra bajnokság, szokott lenni Testvériség kaland is, de ezek mind rövid időszakosak, s miért ne lehetne esetleg egy hosszabb is. Nem pont 24-30 naposra gondoltam. Ha a fejlesztők látnak benne bármilyen inspiráló dolog, örülök ha az ötletemmel segíthettem bármiben is. S bízom benne, hogy ha lesznek még hasonló ötleteim, azt szívesen veszik. Egy mindenkiért..
 

bere007

Veterán
Nem 14 x 144 feladat lenne

144 feladatot írtál, kortól függően. 14 kor van, tehát az 14X144 feladat lenne.

Ezt én is támogatom, mivel egy kis változatosság, egy kis újdonság nem árthat. És ki tudja, talán még jól is elsülhet a dolog. A 3 területbővítést szerintem felejtsd el, ilyen nagy jutalomra ne nagyon számíts, hiszen a terület éri a legtöbbet a játékban.
 

Mihaszna

Veterán
Lássunk akkor egy algoritmust.

Van egy VÁROS térképed (vagyis a városod, ahová lepakolod az épületeket). (ez teljesen üres, érintetlen)
Egy Tartomány egy 5 x 5 -ös területből áll (25 kocka)
Hogy a területileg terjeszkedni tudj, Tartomány bővítéseket kell szerezni.
Van egy olyan lehetőség (is), hogy "Kutatási Bővítés (aranyért)
Ezt a lehetőséget átalakítjuk 1 db feladatra. Vagyis, megoldod a feladatot és megkapod a Tartományt.
Összesen 144 db ilyen 5 x 5-ös (12 lefele, 12 oldalra (12 x 12)) Tartományból áll a teljes várostérkép.
Ha a fent említett módon lecseréljük az aranyat 1 db küldetésre, akkor 144 feladat jön ki.
Még mindig nem értem, hogy, hogy jön ki, vagy hogyan jön ide a 14X144.

Elnézést az értetlenkedésért, lehet, velem van a probléma, vagy nem jól fogalmaztam meg a Koncepciót, esetleg félreérthetően írtam. De részemről nincs harag. :)

Üdv,
Mihaszna
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
A Tartományok feloldásához tartozó feladatok nehézsége, a játékosok (adott) fejezet szakaszától függően(!) alakulnának...
ezt írtad - ezt én (és bere is) úgy értette, hogy más lenne a feladat annak, aki az 1. fejezetben van és más, aki a 2. fejezetben, más a 3-ban, stb. Tehát ez 14 különböző feladat egyetlen kockára. Mivel 144 kocka van, mindegyikhez 14 különböző lenne. Ezt akkor is egyesével ki kell találni a fejlesztőknek, ha csak annyiban tér el a feladat szinttől függően, hogy aki most kezd az 1 italt készítsen, aki meg Építőknél van az 14-t. Mert nem lineárisan változik a termelési kapacitás, meg úgy általában semmi, fejezetről fejezetre.
 

Mihaszna

Veterán
Hja, hogy hja! Úgy igen. :) A feladat megírásának szempontjából valóban annyi. Elnézést az értetlenkedésért. :) Én értettem a félre a válaszokat.
 

Calyr

Veterán
Volt már hasonló ötlet, ami más térképen szerezhető dolgokkal ötletelgetett - ez természetesen a felvetés értékéből semmit nem von le.
Szerintem bármi ilyesmi csak színesítené a játékot, támogatom.
 
Fent