• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nyereményépületek szintfejlesztőinek hatáskör kiterjesztése

Calyr

Veterán
A Főnixes eventtel behozott speciális épületek 10. szintre fejleszthetősége új kapukat nyitott a játékban. A napfordulós event hasonlóképpen fejleszthető menhir nyereményének már kint vannak a paraméterei - és ezek most olyanok lettek, hogy a 14. korral végzett játékosoknak nem feltétlenül ad olyat más épületekhez képest, amiért megérné letenni (persze ezt mindenki maga döntse el, én úgy látom, hogy nekem ezen az eventen nem érdemes rámenni erre).
Ami a lényeg: a bétán már kiderült, hogy a menhir szintfejlesztővel értelemszerűen csak a menhir fejleszthető, a korábbi event főnixes épülete nem. Mivel ebből úgy tűnik, ez következetes irányelv lesz, szerintem érdemes lenne mérlegelni a szintfejlesztők hatáskörének kiterjesztését.

ÖTLET: valahogy meg lehessen oldani, hogy a szintfejlesztők bármilyen ilyen speckós fejleszthető épületre használhatóak legyenek

Természetesen nem egy az egyben, az nem is lenne fair. Lehetne komoly ára is - biztos meg lehetne ezt oldani úgy, hogy a kampányok érdeke se sérüljön, és az adott kampány által biztosított nyereménnyel nem szimpatizáló játékos is jó üzletnek tartsa. Erre innentől konkrét ötletek kellenek, valamilyen bűbájjal átalakítani, vagy sok erőforrással - ezt még ki kell találni. Számomra pl. ha kettő menhires szint fejlesztőért cserébe kaphatnék egy főnixest, még mindig megérné.

Persze ez az egész azon a feltételezésen alapul, hogy ez a szint fejlesztős épületesdi lesz az új irányvonal az eventekben.
 

Tatos

Tag
Nem tudom nem vagyok ellene de annyira mellette sem. Így kicsit kevésbé elnéző a játék és jobban számít hogy meddig jutsz, amitől jobban akarod a jutalmakat megszerezni. Ugyanakkor az hogy milyen ládákat dobál véletlenszerű, most ha valakinek nem jön össze a 10. szint miért ne lehessen valahogy korrigálni. De főnixes event után is volt erre egy ilyen 3 napos manus event ami szerintem ugyanúgy megoldás.
Esetleg arról mit gondoslz hogy legyenek univerzális fejlesztők is és nagyon ritkán például 3 napos eventek fődíjaként azokból lehessen szerezni egyet? Mert nekem a többféle fejlesztő átalakítása más fejlesztőkké kicsit körülményesnek tűnik hogy pontosan hogy és hol legyen megoldva. Persze nem lehetetlen.
szerk: vagy univerzális fejlesztőkké lehessen átalakítani a speciális szintfejlesztőket. én legalább 3:1 re tenném az árát. Csak ha ez is akadémiába lenne megoldva kéne neki egy külön fül amibe az átalakítós receptek mennek (szintfejlesztős és tervrajzos receptek) hogy mindig elérhetőek legyenek.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Nem tudom nem vagyok ellene de annyira mellette sem. Így kicsit kevésbé elnéző a játék és jobban számít hogy meddig jutsz, amitől jobban akarod a jutalmakat megszerezni. Ugyanakkor az hogy milyen ládákat dobál véletlenszerű, most ha valakinek nem jön össze a 10. szint miért ne lehessen valahogy korrigálni. De főnixes event után is volt erre egy ilyen 3 napos manus event ami szerintem ugyanúgy megoldás.
Esetleg arról mit gondoslz hogy legyenek univerzális fejlesztők is és nagyon ritkán például 3 napos eventek fődíjaként azokból lehessen szerezni egyet? Mert nekem a többféle fejlesztő átalakítása más fejlesztőkké kicsit körülményesnek tűnik hogy pontosan hogy és hol legyen megoldva. Persze nem lehetetlen.
szerk: vagy univerzális fejlesztőkké lehessen átalakítani a speciális szintfejlesztőket. én legalább 3:1 re tenném az árát. Csak ha ez is akadémiába lenne megoldva kéne neki egy külön fül amibe az átalakítós receptek mennek (szintfejlesztős és tervrajzos receptek) hogy mindig elérhetőek legyenek.
Szerintem még ezzel sem lenne gond, ha a lehetőség kinyílna, de mivel te vagy az egyetlen, aki legalább hozzáírt valamit, az álmoskönyv szerint ez a "halott ügy, kár erőltetni" kategória. Azért köszi az ötletet. :)
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok !! :)))
Gondolkodtam kicsit mert érdekelne engem is , hogy több madárka legyen a városomba 10 es szinten .
A követzkezőt ötöltem - hatoltam ki :)
Legyen egy főnix event megint és ez a madár tulajdonságaiban Tatos harci varázslatok barkácsolás ötletét is tartalmazhatná ,csakhogy nem bűbájtöredéket hanem kisállateledelt használna mint az eddigi főnixek hatása valamilyen harci varázslat lenne , akár az is pl , hogy 50 % al megnövelné az egységek erejét és 2 naponta adna mondjuk 5 kombináló katalizátort meg orkokat vagy ha még nem tart valaki ott akkor csak árut .
A másik főnix a csodák hatását növelné átmenetileg 50 % al(kisállat eledellel) és 2 naponta adna manát meg isteni magot vagy ha valaki nem tart ott akkor alapanyagot .
A harmadik főnix 50 % csökkentené az ellenfél támadóerejét ( ehhez természetesen itt is kisállat eledel kellene ) és két naponta adna egy főnix fejlődés töredéket mint a törött rúnaszilánkok , csak ez a főnix fejlődésének kb a 0.1 - e lenne és amikor 10 db megvan akkor egy főnixet megnyitva lehetne fejleszteni egy szintet CSAKHOGY tennék bele egy csavart , tehát amikor megvan a 10 főnixfejlődés szilánk kizárólag akkor lehetne beváltani 1 teljes "fejlődéssé" ha adunk hozzá 25 gyémántot , ezt így találom korrektnek azokkal szemben akik költöttek rá és pl most van 6 főnixük 10 es szinten meg még azért is mert ahogy látom nem nagyon fog Inno azért kapkodni , hogy a másik két madaramat is valah tizes szintre fejleszhessem , pedig milyen szépek lennének együtt :)
Ez most a mi feladatunk , hogy a madarak fejlődjenek .
Jöhetnek a kiigazítások meg bármilyen ötlet és arra is kiváncsi lennék , hogy szerintetek van e esélyünk befolyásolni Inno akaratát vagy felesleges ilyen főnixes ötlet mert a cég ezt lezárta és kész passz, pl van olyan akinek 1 főnixe még a maximum közelében sincs , lehet , hogy ő is örülne ha lenne lehetősége szinteket növelni .
Bocs , hogy nem olyan összeszedett , talán egyszerűbben is lehetett volna .
NA !! Írgyatok :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tatos

Tag
Szia
Ezt ide is leírom meg szerintem Calyr másik ötletéhez is le fogom még: Jön a tornyos minigame és lehet még más harci kontent is a jövőben ezért kifejezetten támogatnék olyan irányt ami a harc megnövekvő veszteségeit mérsékli vagy ellensúlyozza majd valamilyen módon. Mindenféle erősítés, támadás életerő bónusz, feltámasztás, ellenség erejének a csökkentése eléri ezt. Az is ha szimplán megnövelik az egységek alap életerejét.
Viszont (és ez itt már inkább csak ízlés kérdése) szerintem ezekből már van elég a játékban abból a szempontból hogy semmi érdekeset vagy újat nem adnak hozzá. Még egy egység erősítés ami csata előtt elhasználunk szerintem felesleges, ugyan azt csinálja mint az 5 napos épületek meg a főnix. Ezért én úgy látom ezek az ötletek csak versengenek az enyémmel, ha ilyesmit teszünk a játékba akkor a varázslatok feleslegessé válnak ebből a szempontból. Csak az a különbség hogy a varázslatok megváltoztatnák a játékmenetet mert manuális harcban kell velük taktikázni, és ezt nem lehet etetéssel megoldani.

Az már egy másik kérdés hogy mi lenne ha az eventes épület termelne varázslatot, vagy az eventes épületben lehetne varázslatokat gyártani akár meglévő dolgokból akár teljesen új nyersanyagból ami az eventel kerül bevezetésre. Ez a vonal több eventen is keresztülmehetne tehát ha bevezetnének egy új alapanyagot ami a bűbájtöredékhez hasonló akkor az többféle varázslatra jó lenne többféle eventes épületben (sőt az épület akár lehet ugyanaz , csak új eventtel új varázslatok jönnének hozzá és ismét meg lehetne szerezni a épületet). Ezt az ötletet hogy a varázslatokat tegyük eventes épületbe támogatnám :)

Főnixes event már volt, és érdekes hogy mindketten kisállateledelben gondolkoztok (Calyr a másik ötletében) meg főnixekben. Az témában is a főnixhez illik... Nekem elég volt a szintlépegetősdiből is egyelőre, bár biztos lesz még 1-2 ilyen. Szóval játékmechanikailag van benne hasznos amit írsz csak nekem személy szerint jobban tetszene új téma újféle event.

Viszont hogy egy kicsit visszakanyarodjak - ha már egyszer itt van ez a szintfejlesztős mechanizmus alapvetően egyetértek ezekkel az ötletekkel hogy valahogy, valami nehéz és ritka és drága módon lehessen régebbi épületekhez is fejlesztőt szerezni.
 

DeletedUser4917

Vendég
Szia
Ezt ide is leírom meg szerintem Calyr másik ötletéhez is le fogom még: Jön a tornyos minigame és lehet még más harci kontent is a jövőben ezért kifejezetten támogatnék olyan irányt ami a harc megnövekvő veszteségeit mérsékli vagy ellensúlyozza majd valamilyen módon. Mindenféle erősítés, támadás életerő bónusz, feltámasztás, ellenség erejének a csökkentése eléri ezt. Az is ha szimplán megnövelik az egységek alap életerejét.
Viszont (és ez itt már inkább csak ízlés kérdése) szerintem ezekből már van elég a játékban abból a szempontból hogy semmi érdekeset vagy újat nem adnak hozzá. Még egy egység erősítés ami csata előtt elhasználunk szerintem felesleges, ugyan azt csinálja mint az 5 napos épületek meg a főnix. Ezért én úgy látom ezek az ötletek csak versengenek az enyémmel, ha ilyesmit teszünk a játékba akkor a varázslatok feleslegessé válnak ebből a szempontból. Csak az a különbség hogy a varázslatok megváltoztatnák a játékmenetet mert manuális harcban kell velük taktikázni, és ezt nem lehet etetéssel megoldani.

Az már egy másik kérdés hogy mi lenne ha az eventes épület termelne varázslatot, vagy az eventes épületben lehetne varázslatokat gyártani akár meglévő dolgokból akár teljesen új nyersanyagból ami az eventel kerül bevezetésre. Ez a vonal több eventen is keresztülmehetne tehát ha bevezetnének egy új alapanyagot ami a bűbájtöredékhez hasonló akkor az többféle varázslatra jó lenne többféle eventes épületben (sőt az épület akár lehet ugyanaz , csak új eventtel új varázslatok jönnének hozzá és ismét meg lehetne szerezni a épületet). Ezt az ötletet hogy a varázslatokat tegyük eventes épületbe támogatnám :)

Főnixes event már volt, és érdekes hogy mindketten kisállateledelben gondolkoztok (Calyr a másik ötletében) meg főnixekben. Az témában is a főnixhez illik... Nekem elég volt a szintlépegetősdiből is egyelőre, bár biztos lesz még 1-2 ilyen. Szóval játékmechanikailag van benne hasznos amit írsz csak nekem személy szerint jobban tetszene új téma újféle event.

Viszont hogy egy kicsit visszakanyarodjak - ha már egyszer itt van ez a szintfejlesztős mechanizmus alapvetően egyetértek ezekkel az ötletekkel hogy valahogy, valami nehéz és ritka és drága módon lehessen régebbi épületekhez is fejlesztőt szerezni.
Igen Tatos igazából arra próbáltam én is ötletelni , hogy a régi épületeket lehessen fejleszteni , mert 200 ilyen event jöhet még és akkor mi van ha egyiket sem lehet normálisan fejleszteni .
 

Calyr

Veterán
Ma jött ki egy új kaland a bétán - ott 2-2 db stonehenge és sellős szintfejlesztő a nyeremény, ami igen nagy valószínűséggel az élesben is így lesz.
Lehet most kellene újra nekifutni ennek, hogy többen látják-értik, hogy megy ez. :)
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Ne keseredj el, attól, hogy nálunk leginkább a "szomszéd tehene is dögöljön meg" típusú hozzászólók viszik a prímet, ez a téma nagyon is pörög a többi fórumon is. Az, hogy mi lesz rá a megoldás, vagy mi lenne a legjobb megoldás, azt nem tudom. Én azt gondolom, hogy a főnixekből igazából nem akartak csak egyfélét adni, választható alapon, viszont az programozásilag elbonyolította volna a dolgot, ezért dobták be, egyszerűség kedvéért, mind3-t és aztán sulykolták minden csatornán, hogy de jól gondold meg, hogy melyiket fejleszted. Szerintem leginkább ez gátolja, hogy csereszabatosak legyenek a fejlesztő ereklyék. Viszont egyre többen lesznek, akik még nem is játszottak, amikor az épp nyerhető ereklyéhez tartozó épület eseménye volt, így közép-rövid távon kell erre a csere dologra megoldást kell adnia az Immonak.
 

DeletedUser3

Vendég
Én azt gondolom, hogy a főnixekből igazából nem akartak csak egyfélét adni, választható alapon, viszont az programozásilag elbonyolította volna a dolgot, ezért dobták be
Nem, nem bonyolította volna, az elképzelés az volt, hogy mindhárom bónuszos főnix elérhető, de az első esemény alatt leginkább csak egy húzható fel teljesen, majd a későbbi események során "csepegtetett" ereklyékkel a többi is fel tud fejlődni, így mindenkinek meg lesz a lehetősége minden bónuszra, de el kell dönteni, melyik a fontosabb most, és melyik kell majd később. Nem pedig "nekem most X főnix kell az Y árán".

Viszont egyre többen lesznek, akik még nem is játszottak, amikor az épp nyerhető ereklyéhez tartozó épület eseménye volt, így közép-rövid távon kell erre a csere dologra megoldást kell adnia az Immonak.
A csere nem hiszem, hogy meg fog valósulni. Ahogy a csodáknál sem lehet direktben cserélni a rúnákat az X és Y csoda közt (törés nélkül, de ugye erre sincs egy fix funkció), viszont más megoldás jönni fog rá. Erről majd hamarosan tudni fogtok. ;)
 
Fent