• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Aratási fesztivál

DeletedUser1474

Vendég
Szia! :)
Szerintem nem, mert ebben mindig ott szerepel a szerencse faktor is, ahogy például a lottóban is. Rengeteg pluszt lehet szerezni a játék során, napi épületeket, áldásokat, más egyebet. Mindent nem lehet. Az összes nagydíjra akkor van esély (általában a kettő meg szokott lenni, csak a harmadik kétséges), ha többnyire csak duplázós napokon nyit az ember. de akkor le kell mondania a napi épültekről, Valamit valamiért. :) Illetve ez egy üzlet is az Inno részéről, hiszen ha vásárolnak plusz holdszilánkot egyes játékosok, akkor abból jövedelme származik a cégnek, amiből fenn tudják tartani ezt a játékot, amit a többség ingyenesen játszhat. A játék készítése, fenntartása pedig pénzbe kerül. ;)

Akkor is úgy gondolom, hogy a három épülethez (ami kint van fődíjnak ) szükséges napsugarat mindenkinek meg kellene kapni aki végig játsza. Nem kevés feladat és meg kell dolgozni érte rendesen. Értem én, hogy pénzből élnek a szervezők is, de eddig minden hasonló feladatban minden kiírt díjat megtudtam szerezni mire végig értem. Persze maradtak ki napi díjak, de a fődíjak megvoltak, mert adott volt a kellő mennyiségű szükséges anyag a végére.
Most csalódott vagyok és szerintem nem egyedül. Tisztességesen végigcsinálom a feladatokat, de az utolsó díjat mégsem kapom meg.
Két éve játszom, ekkorát még nem csalódtam. Elgondolkoztató.
 

DeletedUser

Vendég
eddig minden hasonló feladatban minden kiírt díjat megtudtam szerezni mire végig értem.
Hát ez érdekes. Mert voltak ennél sokkal nehezebben megszerezhető nagydíjak is. Akkor nagyon szerencsés voltál. :) Most a forgandó esete forog fenn, úgy látszik. Én nagyrészt duplázós napokon nyitottam, jött néhányszor napocska is és így lesz meg a 3. is. :)
 

creatin

Erős harcos
Tisztességesen végigcsinálom a feladatokat, de az utolsó díjat mégsem kapom meg.

Szia!
Itt kiszámoltam a 85. hozzászólásban (a link pont oda visz): Aratási fesztivál
Neked kell eldöntened, hogy rányitsz néhány jó napidíjra (és ezzel biztosan bukod a 3. fődíjat), vagy összeszorított fogakkal vársz ÉS kis szerencsével (párszor ládára kell nyitni) ÉS csakis a duplázó napokon nyitással megszerzed mindhárom fődíjat. Másképp nem megy.
Egyébként már idén télen és tavasszal ilyenek voltak a nagy eventek, azokban is (akkor szintén kiszámoltam) a fődíjakat csakis így lehetett megszerezni. Azaz nem mostani fejlemény ez.
2017-tel bezárólag voltak a fődíjak könnyen bezsebelhetőek. Ez van, el kell fogadni: ez egy ingyenes játék, ami jól játszható, de ha mindent akarsz, az gyémántba fog kerülni. Mint ahogy városok ranglistájának élmezőnye is tele van varázslatos épületekkel. Oda is csak gyémánttal lehet felkerülni.

Nekem is van egy csomó (számomra fontos) napidíjam, lett közben két fődíjam, de a harmadikra esélyem sincs. Ellenben elégedett vagyok az eddigi nyereményekkel.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1474

Vendég
Hát nem játékról van szó? ;)
De játék. Ez a kikapcsolódás napi szinten 2 éve.

Szia!
Itt kiszámoltam a 85. hozzászólásban (a link pont oda visz): Aratási fesztivál
Neked kell eldöntened, hogy rányitsz néhány jó napidíjra (és ezzel biztosan bukod a 3. fődíjat), vagy összeszorított fogakkal vársz ÉS kis szerencsével (párszor ládára kell nyitni) ÉS csakis a duplázó napokon nyitással megszerzed mindhárom fődíjat. Másképp nem megy.
Egyébként már idén télen és tavasszal ilyenek voltak a nagy eventek, azokban is (akkor szintén kiszámoltam) a fődíjakat csakis így lehetett megszerezni. Azaz nem mostani fejlemény ez.
2017-tel bezárólag voltak a fődíjak könnyen bezsebelhetőek. Ez van, el kell fogadni: ez egy ingyenes játék, ami jól játszható, de ha mindent akarsz, az gyémántba fog kerülni. Mint ahogy városok ranglistájának élmezőnye is tele van varázslatos épületekkel. Oda is csak gyémánttal lehet felkerülni.

Nekem is van egy csomó (számomra fontos) napidíjam, lett közben két fődíjam, de a harmadikra esélyem sincs. Ellenben elégedett vagyok az eddigi nyereményekkel.


Nekem ez az első, hogy a nagy díjakat nem tudom megszerezni. És akkor sem tetszik, ha ez régóta így kéne hogy elgyen.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4355

Vendég
Sziasztok!
Lejárathoz közeledve ha nem sikerül az elérendő pontot teljesíteni a 2. vagy 3. feladathoz a megszerzett pontok elvesznek?
pl.: 115/400 ( 400 a teljesítendő ebből 115 az elért pont) a játék idejének lejártakor elvesznek a pontok vagy majd valamikor amikor újra kiírásra kerül ezen játék megmaradnak és lehet tovább gyüjtőgetni?
Azért is kérdezem, mert ha elvesznek akkor nem biztos, hogy érdemes folytatni a pontgyüjtést ha 45 vagy akár 70 pont hiányzik.
Köszönettel: amazonok
 

DeletedUser

Vendég

DeletedUser4217

Vendég
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, h a három megnyerhető nagydíjakat egymás mellé kell-e helyezni vagy lehet külön is?
 

DeletedUser4281

Vendég
Szia!
Az két külön szett. Az egy szetten belülieket kell egymás mellé helyezni.

Bővebb infó:
Fórum
Wiki
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Szia

Arra hogyan készülsz fel, hogy legyen 2 épületed 10es?
Van 2 épületed 9es aminek a fejlesztési ideje fix, 7 óra. Aki csak nappal játszik kap 2 ilyet egy nap. Azaz a 87 feladat min 43 nap. Jó nem minden feladat 7 órás.
De nekem most van 6x3 órás feladatom, azaz ennek a 25 holdszilánknak a megszerzése 2 nap. Van 1 feladat ami két napos, és a második feladat is 9 óra után jön fel!

Ennél elcsigázóbb eventet kitalálni nehezen lehet!
Nyilván aki beletolja a fizetését a kristályokba, az gazdagon haladhat.
Üdv pp





Szia
Kicsit el vagy tévedve kedves Macika..nem kell hetekkel előre beharangozni,,,és szupercsúcs,hogy regiztél a Bétára,mert nem fogsz akkor reklamálni.
De hogy kedves is legyek,elhoztam Neked az áhított feladatsort!!Lehet készülni!!
Aratási fesztivál:
1. Készíts 1 italt ( Műhely 5 perces)
2.Készíts 2 Egyszerű szerszámot ( Műhely 15 perces)
3. Szerezz 20 kultúrát
4. Szerezz 10 lakost
5.Használj fel 1 tudáspontot
6. Helyezz át egy épületet
7. Fejlessz 2 épületet 2-es szintre
8. Szerezz xx aranyat
9. Szerezz xx eszközt
10. Készíts 5 kenyeret ( Műhely 1 órás)
11.Készíts 8 Egyszerű szerszámot ( Műhely 15 perces)
12.Készíts 3 Kosár élelmiszert = Műhely 9 órás)
13. Készíts 25 italt
14. Kutass ki egy technológiát, vagy fejlesz egy épületet 12-esre
15. Költs el 5 tapasztalat pontot
16. Fogadj el 5 kereskedelmi ajánlatot és tegyél ki 1 ajánlatot
17. Szerezz 16 ereklyét
18. Teljesíts 12 találkozót vagy vásárolj 12 tudáspontot
19. Szerezz XX egységet
20. 1.bónuszos termelés 3 órás 4 darab
21. 1. bónuszos termelés 9 órás 3 darab
22. 1. bónuszos termelés 1 napos 2 darab
23. Fedezz fel 1 tartományt vagy fejlessz 1 épületet 12-esre
24. Szerezz aranyat
25. Szerezz eszközt
26. Képezz egységeket a kaszárnyában
27. 1.Bónuszos termelés 3 órás 1 darab
28. Szerezz Márványt
29. Szerezz Acélt
30. Szerezz deszkát
31. 1.Bónuszos termelés 2 napos - 1 darab
32. 1.Bónuszos termelés 3 órás - 5 darab
33. Költs el 7 tapasztalat pontot
34. Készíts 20 X Egyszerű szerszámot ( Műhely 15 perces)
35. Készíts 2 X Szerszámos dobozt ( Műhely 1 napos)
36. Készíts 1 darab Márvány/Acél/Deszka 9 órás termelést
37. Szerezz 20 ereklyét
38. Teljesíts 14 találkozót vagy vásárolj 14 tapasztalatpontot
39. Képezz egységeket a kaszárnyában
40. 1.Bónuszos termelés 3 órás - 6 darab
41. 1.bónuszos termelés 9 órás - 5 darab
42. 1.bónuszos termelés 1 napos - 3 darab
43. Fedezz fel 2 tartományt vagy fejlessz 2 épületet 10-es szintre
44. Szerezz xx kristályt
45. Szerezz xx tekercset
46. Szerezz xx selymet
47. Fejlessz 3 épületet 3-as szintre
48. Szerezz aranyat
49. Szerezz eszközt
50. Készíts 8 kenyeret ( Műhely 1 órás termelés)
51. Készíts 25 Egyszerű szerszámot ( Műhely 15 perces termelés)
52. Készíts 5 Kosár élelmiszert ( Műhely 9 órás termelés)
53. Készíts 35 Italt ( Műhely 5 perces termelés)
54. Kutass ki egy Technológiát vagy fejlessz egy épületet legalább 12-es szintre.
55. Költs el 10 tapasztalatpontot
56. Vásárolj 8 tapasztalatpontot
57. Készíts 1 darab Márvány/Acél/Deszka 3 órás termelést
58. Szerezz Márványt
59. Szerezz Acélt
60. Szerezz deszkát
61. 1. Bónuszos termelés 2 napos -3 darab
62. 1. Bónuszos termelés 3 órás - 15 darab
63. Költs el 13 tapasztalatpontot
64. Készíts 50 x Egyszerű szerszámot ( Műhely 15 perces termelés)
65. Készíts 5 x Szerszámosdobozt ( Műhely 1 napos termelés)
66. Készíts Márvány/Acél/Deszka 9 órás termelést
67. Fejlessz 4 épületet legalább 4-es szintre
68. Szerezz aranyat
69. Szerezz eszközt
70. Készíts 12 kenyeret ( Műhely 1 órás termelés)
71. Készíts 70 x Egyszerű szerszámot ( Műhely 15 perces termelés)
72. Készíts 8 x Kosár élelmiszert ( Műhely 9 órás termelés)
73. Készíts 60 x Italt ( Műhely 5 perces termelés)
74. Kutass ki 2 Technológiát vagy fejlessz 2 épületet legalább 12-es szintre
75. Költs el 20 tapasztalatpontot
76. Vásárolj 16 tapasztalatpontot
77. Szerezz 32 ereklyét
78. Teljesíts 20 találkozót vagy vásárolj 20 tapasztalatpontot
79. Képezz xx egységet a kaszárnyában
80. 1. Bónuszos termelés 3 órás termelés - 9 darab
81. 1.bónuszos termelés 9 órás - 7 darab
82. 1.bónuszos termelés 1 napos - 5 darab
83. Fedezz fel 2 tartományt vagy fejlessz tovább 2 épületet legalább 10-es szintre
84. Szerezz xx kristályt
85. Szerezz xx tekercset
86. Szerezz xx selymet
87. Egyél egy sütit, mert megérdemled????
VÉGE
1f642.png
:)
1f602.png
1f602.png
Ke
 

omicroy

Újonc
Sziasztok!
Végeztem a Fesztivál összes feladatával, de a nagy díjat nem sikerült elérnem. OKÉ van még 72 óra az Aratás végéig, de matematikailag -ha nem veszek holdszilánkot- már nem lehet begyűjtenem. Szerintetek ez FAIR PLAY (korrekt eljárás)???

Aratási Fesztivál.jpg
 

DeletedUser3108

Vendég
Szia

Arra hogyan készülsz fel, hogy legyen 2 épületed 10es?
Van 2 épületed 9es aminek a fejlesztési ideje fix, 7 óra. Aki csak nappal játszik kap 2 ilyet egy nap. Azaz a 87 feladat min 43 nap. Jó nem minden feladat 7 órás.
De nekem most van 6x3 órás feladatom, azaz ennek a 25 holdszilánknak a megszerzése 2 nap. Van 1 feladat ami két napos, és a második feladat is 9 óra után jön fel!

Ennél elcsigázóbb eventet kitalálni nehezen lehet!
Nyilván aki beletolja a fizetését a kristályokba, az gazdagon haladhat.
Üdv pp






Ke
Szia,
Én nem 9. szintű épületet fejlesztettem 10.-re, így nekem a fejlesztési idő több, mint az Általad írtnak a duplája, mégis kb. 1 hete végeztem a feladatsorral, és nem rohantam, és nem gyémánt segítségével játszottam. Persze, kellett gondolkodni is, hogy összhangban legyenek a feladatok az egyéb városfejlesztésekkel, illetve bajnokságokkal, felfedezésekkel. Ez (is) adja a játék szépségét. :)
Személy szerint én teljesen elégedett vagyok az Event-tel, gyönyörű a grafika, ismét, sok, számomra értékes épületre, illetve időnyerőre sikerült szert tennem, és ami a lényeg, ismét volt egy, a Játékot színesítő játék. ( Arról nem is beszélve, hogy a Kisfiam is milyen örömmel nyitogatta a ládákat!!) :)
Köszönet a fejlesztőknek!
( és azért arról se feledkezzünk meg, hogy ez egy ingyen is élvezetesen játszható játék.... :) )
 

DeletedUser3108

Vendég
Sziasztok!
Végeztem a Fesztivál összes feladatával, de a nagy díjat nem sikerült elérnem. OKÉ van még 72 óra az Aratás végéig, de matematikailag -ha nem veszek holdszilánkot- már nem lehet begyűjtenem. Szerintetek ez FAIR PLAY (korrekt eljárás)???

1263 bővítmény megtekintése
Szia,
A 3. nagydíj megszerzése mindig is áldozatokkal járt... :)
Feljebb részletesebben is olvashatsz erről.
Amúgy vasárnap ismét duplázó nap lesz, és hátha sikerül holdszilánkokat nyitnod... :)
 
Szia,
Én nem 9. szintű épületet fejlesztettem 10.-re, így nekem a fejlesztési idő több, mint az Általad írtnak a duplája, mégis kb. 1 hete végeztem a feladatsorral, és nem rohantam, és nem gyémánt segítségével játszottam. Persze, kellett gondolkodni is, hogy összhangban legyenek a feladatok az egyéb városfejlesztésekkel, illetve bajnokságokkal, felfedezésekkel. Ez (is) adja a játék szépségét. :)
Személy szerint én teljesen elégedett vagyok az Event-tel, gyönyörű a grafika, ismét, sok, számomra értékes épületre, illetve időnyerőre sikerült szert tennem, és ami a lényeg, ismét volt egy, a Játékot színesítő játék. ( Arról nem is beszélve, hogy a Kisfiam is milyen örömmel nyitogatta a ládákat!!) :)
Köszönet a fejlesztőknek!
( és azért arról se feledkezzünk meg, hogy ez egy ingyen is élvezetesen játszható játék.... :) )

Szia,

Egyetértek természetesen veled szinte mindenben, szép és jó a játék, lehet ingyen is játszani, én is így játszok.

Nekem a második díjból 250/400 pontom van 2 nap van hátra.
Amit mondom, hogy ha csak 4 műhelyem van és 3órás amit el kell készíteni az már 6 óra. Az event feladatai szerintem feltételeznek 10 műhelyt, 5 bányát, 5 asztalost.
Nekem mindenből kevesebb van, de mindent azonnal fejlesztek, ahogy a kutatások engedik.

Pár hónapja játszok csak így érdekel, hogy hogyan alakítsam a játékomat, hogy legközelebb gyorsabban be tudjam gyűjteni.

Mindenkinek jó játékot, és kellemes szórakozást!
 

DeletedUser3108

Vendég
Szia,

Egyetértek természetesen veled szinte mindenben, szép és jó a játék, lehet ingyen is játszani, én is így játszok.

Nekem a második díjból 250/400 pontom van 2 nap van hátra.
Amit mondom, hogy ha csak 4 műhelyem van és 3órás amit el kell készíteni az már 6 óra. Az event feladatai szerintem feltételeznek 10 műhelyt, 5 bányát, 5 asztalost.
Nekem mindenből kevesebb van, de mindent azonnal fejlesztek, ahogy a kutatások engedik.

Pár hónapja játszok csak így érdekel, hogy hogyan alakítsam a játékomat, hogy legközelebb gyorsabban be tudjam gyűjteni.

Mindenkinek jó játékot, és kellemes szórakozást!
Szia,
Event-ek idejére lehet 1. szintű műhelyeket felhúzni, mert az mindegy, hogy az adott termelést milyen fejlettségű épületben indítod. Ugyanez áll természetesen a manufaktúrákra is, és ezek nem foglalnak nagy helyet sem. :)
 

DeletedUser4369

Vendég
Sziasztok!

Meglepődve tapasztaltam, hogy a (majdnem teljes) templomkészletem nem minden tagja hozza a kiírt bónuszokat. A hold templomegyüttes és a terménytároló 3-3 bónuszt kap, míg a bőségszaruszentély és a templombejárat csak 2-2 bónuszt termel. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez egy hiba?

Aratási1.png Aratási.png
 

GreenKnight

Veterán
Szia,
Event-ek idejére lehet 1. szintű műhelyeket felhúzni, mert az mindegy, hogy az adott termelést milyen fejlettségű épületben indítod. Ugyanez áll természetesen a manufaktúrákra is, és ezek nem foglalnak nagy helyet sem. :)
Az építést kérő feladatoknál pedig megteheted, hogy a befejezés előtt elveszed az út mellől (vagy az utat az épülettől), mert akkor leáll az építés. Amikor pedig kéri a feladatsor, akkor visszarakod az út mellé.
Az event idejére mindig célszerű néhány 1-es szintű műhelyt és manu triót lerakni. Illetve érdemes a feladatokkal is előre készülni.
Azt meg senki nem írta, hogy egy viszonylag kezdő játékos, ráadásul napi 1-2 belépéssel végig is tudja csinálni a feladatsort. Nekem se sikerült az első eventem, de ezért nem a játékot vagy a készítőket szidtam, hanem tudomásul vettem és örültem annak amit kaptam.
 

Corvo

Veterán
én úgy állok neki az eventeknek vagy-vagy, most is megtudtam csinálni a összes feladatot, de nem lesz meg az összes épület. (ami úgy is a raktárban maradt volna)
 
Fent