• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Játék a háttérrel

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser683

Vendég
Ezt most nem értem. A fórumos játékot hogyan kell elképzelni? Mert hogy a játékosok (szerintem) nagyobb része nem fórumoz. Akkor mi lesz az egyenlő eséllyel?
Talán a keresés idejét lehetne kiterjeszteni 24 órára. Vagy mittomén. És gépi sorsolással kapna (mondjuk) 10 játékos valami apró ajándék épületet.

A legutóbbi fórumos gyémántos játéknál ki lett küldve egy értesítő mindenkinek, és bizton állítható, hogy nagyon sokan jöttek fel, regisztráltak ide olyanok, is, akik addig nem tették. ;) Egy jól kitalált fórumos játék a fórumot magát is felpezsdíti. A 24 órás várakozási idő sem segítene, aki vigyázzban tud állni, az viszi a nyereményt. :)
Oda van írva, hogy a városon kívülre. Ami a játékterületet nem veszélyezteti, méreténél fogva pedig a betöltésen nem gondolom, hogy érzékelhető változást hozna. Akkor miért is ne lehetne kidolgozni az ötletet?
Itt pont te érted félre az előtted szólót. A terület kicsi mivoltáról beszél, kevés helyre lehetne rejteni. Nem írt arról, hogy ez befolyásolná bárkinek a városa méretét, építkezését, fejlődését. ;)
Itt sokak gondolkodásmódjával erős probléma van
Azért, mert valaki másképp gondolkodik (és ahogy látom nem én vagyok az egyedüli), az meg nem hinném ,hogy baj lenne. Vagy mégis? Őszintén, sok múlik azon, ha valaki nem támogat egy ötletet? Olyan nehéz efogadni?
 

Dizel1

Veterán
A legutóbbi fórumos gyémántos játéknál ki lett küldve egy értesítő mindenkinek, és bizton állítható, hogy nagyon sokan jöttek fel, regisztráltak ide olyanok, is, akik addig nem tették. ;) Egy jól kitalált fórumos játék a fórumot magát is felpezsdíti. A 24 órás várakozási idő sem segítene, aki vigyázzban tud állni, az viszi a nyereményt. :)
Látod, megerősítettél. "... nagyon sokan regisztráltak ide ...", vagyis nem mindenki. És aki csak a játék miatt regisztrált fel, még nem biztos, hogy onnantól fórumozik is. Én például van úgy, hogy csak bámulom a városomat. Eszembe sem jut helyette fórumozni. Ha a belebámulás közben lenne valami kis plusz lehetőség, akkor biztosan élnék vele. Az említett fórumos játékba pedig bele sem néztem. Tehát továbbra is érzem az esélyegyenlőtlenség problémáját. És látod, Te sem voltál elég figyelmes. Mert írtam az elrejtett tárgy keresésére 24 órát, vagy akár többet. Annyi idő alatt normális esetben mindenki belép a játékba. Továbbá írtam a résztvevők közötti sorsolást, ami független a gyorsaságtól. Ebben több esélyegyenlőséget látok, mint a fórumosságban.

Azért, mert valaki másképp gondolkodik (és ahogy látom nem én vagyok az egyedüli), az meg nem hinném ,hogy baj lenne. Vagy mégis? Őszintén, sok múlik azon, ha valaki nem támogat egy ötletet? Olyan nehéz efogadni?
Az valóban nem baj, ha másképp gondolkozik valaki. Ezek viszik előre a problémák megoldását. Már ha kialakul a párbeszéd. Az már viszont nem jó, hogy nem vitára van bocsájtva valami, hanem "le van kiabálva". Ha szerinted nem jó az ötlet, akkor kérdezd meg a beterjesztőtől, hogy gondolt-e erre, vagy arra a problémára! Beszéljétek meg! És ha nem tud meggyőzni, akkor ne támogasd! Attól nem fog megoldódni semmi, ha izomból le van rohanva valami, és az arra kapott magyarázat, vagy válasz személyes sértésként van feldolgozva.

Én itt senkit nem akartam megbántani. Az viszont tény, hogy esetenként nem vagyunk elég figyelmesek, és emiatt félrecsúszik a beszélgetés.
EZ NEM JÓ.
 

DeletedUser683

Vendég
Minden tisztelettel @Dizel1 , de megint félreviszed az eredeti ötletet a te ötleteddel. Én az eredeti ötletre reagáltam, és próbáltam kitalálni helyette valami hasonlót, ami talán többeknek ad esélyt, hogy ne legyek mindig egy rohadt mumus, csak mert nem értek egyet valamivel. Nem, nem szándékos ez tőlem, és másoktól sem, akik nem értenek egyet. Egyszerűen mi másképp látjuk, és leírjuk, mert ez a felület erre való. Nem az én hibám, ha többen itt (jelzem te is gyakran) úgy érzik, hogy akkor most Mohács van, és minden veszett, mert valaki nem ért egyet egy ötlettel. Mint látható, olvasható, pontosított az ötleten a téma létrehozója, és ő is fórumos játéknak képzelte el. A 24 óra hiába van, ha egy ilyen játékban 10 másodperc alatt megtalálható, amit elrejtettek, hiszen kevés a felület erre. A sorsolás más tészta, az javítaná az esélyeket, viszont az meg egyeseknek aggályos lehetne.
z már viszont nem jó, hogy nem vitára van bocsájtva valami, hanem "le van kiabálva".
Az, hogy nem támogat valaki, az nem lekiabálás. Pont itt a baj, hogy ennek veszitek. ;) Megindokoltam, hogy szerintem miért nem lenne jó. Ezzel lehet egyetérteni, meg nem érteni egyet. De ez is egy vélemény, így el kell fogadni. :)
Attól nem fog megoldódni semmi, ha izomból le van rohanva valami, és az arra kapott magyarázat, vagy válasz személyes sértésként van feldolgozva.
A személyes sértésekről pont én tudnék mesélni. Én nem személyeskedem, csak megírom, amit gondolok, viszont én sorra ezt kapom vissza ebben az ötletek témában, ha nem értek egyet. Mondd kérlek, miért lovagolunk azon, hogy nem támogattam az ötletet? Mi a túróért mindig engem találtok meg, ha negatív egy ötletre a véleményem?

Az ötletadónak: Szerintem ezt úgy lehetne talán megvalósítani, hogy amikor bekerül egy évszakhoz tartozó háttér, akkorra készül a support csapat egy fórumos játékkal. A support csapat előre beharangozza, hogy x időben indul egy képkereső játék (amikor általában a legtöbben játékban vannak, mondjuk este 7 óra, de ez csak egy ötlet, majd ők eldöntik a statisztikák alapján). Az fontos lenne talán, hogy az új háttér játékba kerülésének napjára kéne időzíteni a képkereső játékot. A játék indulásakor itt a fórumon egy erre létrehozott témában betennének 4 különböző képet a játék hátteréről, a városokon kívüli részről, amelyekbe a support csapat beleszerkesztene több kis apró tárgyat, növényt, ami az eredeti háttérben nem lenne benne (esetleg megkérhetnék a játék grafikusait, hogy ők tegyenek bele, ha hajlandóak erre). Ezek apróságoknak kellene, hogy legyenek, néhány fűszál, pár színes levél, egy nem oda való növény, termés stb., és a játékosoknak a játékbeli háttérrel kellene összehasonlítaniuk a képeket, és minél több ilyen pluszt megtalálniuk. A játékos egy képszerkesztővel (a paint mindenkinek elérhető) bekarikáznák a képeken, ami szerintük találat, és a témába az így módosított képeket feltöltenék. Lehetne a leggyorsabb megtaláló a fődíj nyertese, és akik kevesebbet találtak meg, azok is kapnának némi jutalmat, időrend szerinti feltöltési sorrendben. A játék lezárásáig nem lehetne látni, hogy a többi játékos milyen képet töltött fel, illetve nem lenne tudható, hogy valaki már megtalálta-e az összes tárgyat, növényt, egyebet. Én valahogy így képzelem el ezt a játékot, és ebben a formában támogatnám. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
Minden tisztelettel @Dizel1 , de megint félreviszed az eredeti ötletet a te ötleteddel. Én az eredeti ötletre reagáltam, és próbáltam kitalálni helyette valami hasonlót, ami talán többeknek ad esélyt, hogy ne legyek mindig egy rohadt mumus, csak mert nem értek egyet valamivel. Nem, nem szándékos ez tőlem, és másoktól sem, akik nem értenek egyet. Egyszerűen mi másképp látjuk, és leírjuk, mert ez a felület erre való. Nem az én hibám, ha többen itt (jelzem te is gyakran) úgy érzik, hogy akkor most Mohács van, és minden veszett, mert valaki nem ért egyet egy ötlettel. Mint látható, olvasható, pontosított az ötleten a téma létrehozója, és ő is fórumos játéknak képzelte el. A 24 óra hiába van, ha egy ilyen játékban 10 másodperc alatt megtalálható, amit elrejtettek, hiszen kevés a felület erre. A sorsolás más tészta, az javítaná az esélyeket, viszont az meg egyeseknek aggályos lehetne.
Az, hogy nem támogat valaki, az nem lekiabálás. Pont itt a baj, hogy ennek veszitek. ;) Megindokoltam, hogy szerintem miért nem lenne jó. Ezzel lehet egyetérteni, meg nem érteni egyet. De ez is egy vélemény, így el kell fogadni. :)

A személyes sértésekről pont én tudnék mesélni. Én nem személyeskedem, csak megírom, amit gondolok, viszont én sorra ezt kapom vissza ebben az ötletek témában, ha nem értek egyet. Mondd kérlek, miért lovagolunk azon, hogy nem támogattam az ötletet? Mi a túróért mindig engem találtok meg, ha negatív egy ötletre a véleményem?

Az ötletadónak: Szerintem ezt úgy lehetne talán megvalósítani, hogy amikor bekerül egy évszakhoz tartozó háttér, akkorra készül a support csapat egy fórumos játékkal. A support csapat előre beharangozza, hogy x időben indul egy képkereső játék (amikor általában a legtöbben játékban vannak, mondjuk este 7 óra, de ez csak egy ötlet, majd ők eldöntik a statisztikák alapján). Az fontos lenne talán, hogy az új háttér játékba kerülésének napjára kéne időzíteni a képkereső játékot. A játék indulásakor itt a fórumon egy erre létrehozott témában betennének 4 különböző képet a játék hátteréről, a városokon kívüli részről, amelyekbe a support csapat beleszerkesztene több kis apró tárgyat, növényt, ami az eredeti háttérben nem lenne benne (esetleg megkérhetnék a játék grafikusait, hogy ők tegyenek bele, ha hajlandóak erre). Ezek apróságoknak kellene, hogy legyenek, néhány fűszál, pár színes levél, egy nem oda való növény, termés stb., és a játékosoknak a játékbeli háttérrel kellene összehasonlítaniuk a képeket, és minél több ilyen pluszt megtalálniuk. A játékos egy képszerkesztővel (a paint mindenkinek elérhető) bekarikáznák a képeken, ami szerintük találat, és a témába az így módosított képeket feltöltenék. Lehetne a leggyorsabb megtaláló a fődíj nyertese, és akik kevesebbet találtak meg, azok is kapnának némi jutalmat, időrend szerinti feltöltési sorrendben. A játék lezárásáig nem lehetne látni, hogy a többi játékos milyen képet töltött fel, illetve nem lenne tudható, hogy valaki már megtalálta-e az összes tárgyat, növényt, egyebet. Én valahogy így képzelem el ezt a játékot, és ebben a formában támogatnám. :)
Óriási! Egy kicsit vitatkoztunk, és egy kiváló ötlet kiváló kidolgozásával álltál elő, felhasználva egy-két elhangzó elemet. Erről beszéltem.
Egyébként meg nem személyeskedve fakadtam ki az elkaszálás miatt, és ráadásul nem is a Te hozzászólásodhoz írtam le a gondolataimat az elkaszálásokra, úgy általában. Egy hirtelen felindulásból elkaszálás többet tud ártani egy javaslatnak, mint öt támogatás. Téged a javasolt változtatásaid miatt szólítottalak meg. És látod, mi lett belőle? Szerintem majdnem tökéletesre fejlesztetted az eredeti felvetést. Bár én a fórum bevonásától továbbra is tartok magamból kiindulva. Nem is beszélve azokról, akik nem szeretnek fórumozni, és még egy ilyen játéksorozat miatt sem lépnének be. Ezt fogadd el, hogy így van!
 

DeletedUser4192

Vendég
... és ráadásul nem is a Te hozzászólásodhoz írtam le a gondolataimat az elkaszálásokra, úgy általában. Egy hirtelen felindulásból elkaszálás többet tud ártani egy javaslatnak, mint öt támogatás.
Szia!
Ha itt esetleg rám gondolsz (hiszen nekem válaszoltál), én indoklással írtam a nem támogató hozzászólásomat. Nem izomból, hirtelen felindulásból írtam. Sőt, később még részletesebben is leírtam az indokaimat. És igen, van hogy a felvetett ötlet nem alkalmas a megvalósításra, de rámutatva annak hiányosságaira, esetleg egy jobb ötlet kipattanhat valaki fejéből.
A fórum erre való: mellette és ellene is vannak, lehetnek érvek. Nem szabad csak a pozitívumokat felsorakoztatni, az ellenvéleményt pedig száműzni (vagy a háttérben megbeszélni az ötlet felvetőjével a nyilvánosság kizárásával), mert akkor az lerontja a dolgot. Nem lenne jó, ha ez a fórum átmenne M1 híradóba...
 

Dizel1

Veterán
Szia!
Ha itt esetleg rám gondolsz (hiszen nekem válaszoltál), én indoklással írtam a nem támogató hozzászólásomat. Nem izomból, hirtelen felindulásból írtam. Sőt, később még részletesebben is leírtam az indokaimat. És igen, van hogy a felvetett ötlet nem alkalmas a megvalósításra, de rámutatva annak hiányosságaira, esetleg egy jobb ötlet kipattanhat valaki fejéből.
A fórum erre való: mellette és ellene is vannak, lehetnek érvek. Nem szabad csak a pozitívumokat felsorakoztatni, az ellenvéleményt pedig száműzni (vagy a háttérben megbeszélni az ötlet felvetőjével a nyilvánosság kizárásával), mert akkor az lerontja a dolgot. Nem lenne jó, ha ez a fórum átmenne M1 híradóba...
Igen, szia! De nem téged szándékoztalak elmarasztalni személyeskedve, hanem sokkal inkább az általad pont most leírtakra hívtam fel a figyelmet annyi kiegészítéssel, hogy előbb a negatív észrevételeket vessük már össze a (jó?) ötlettel anélkül, hogy akár indoklással is, de mégis egyeztetés nélkül leírnánk azt a borzalmat, hogy nem támogatom. Rossz a lelkemnek olvasni egy nem támogatást úgy, hogy az ötlethozóval nincs semmi párbeszéd. A legjobb példát @Djyahel utolsó írása szolgáltatja, amit egy újabb vitánk nyomán írt meg. Szerintem teljesen jól kidolgozta az ötletet a felmerült problémák figyelembevételével.

Ennyit kértem. Pontosabban ennek adtam hangot. És nem csak erre az ötletre vonatkoztatva, hanem a jövőre nézve mindenre.
 

DeletedUser683

Vendég
Szia!
Ha itt esetleg rám gondolsz (hiszen nekem válaszoltál), én indoklással írtam a nem támogató hozzászólásomat. Nem izomból, hirtelen felindulásból írtam. Sőt, később még részletesebben is leírtam az indokaimat. És igen, van hogy a felvetett ötlet nem alkalmas a megvalósításra, de rámutatva annak hiányosságaira, esetleg egy jobb ötlet kipattanhat valaki fejéből.
A fórum erre való: mellette és ellene is vannak, lehetnek érvek. Nem szabad csak a pozitívumokat felsorakoztatni, az ellenvéleményt pedig száműzni (vagy a háttérben megbeszélni az ötlet felvetőjével a nyilvánosság kizárásával), mert akkor az lerontja a dolgot. Nem lenne jó, ha ez a fórum átmenne M1 híradóba...
Ha lehetne, ezt a hozzászólás háromszorosan is lájkolnám. :)
Rossz a lelkemnek olvasni egy nem támogatást úgy, hogy az ötlethozóval nincs semmi párbeszéd
Kedves @Dizel1 ! Mindig van párbeszéd, hiszen indoklás is kerül a legtöbb esetben amellé, hogy valaki nem támogatja. Az nem feltétlenül várható el mindenkitől, hogy ő akkor agyaljon is, hogy egy ötletet hogyan lehetne jobbítani. Nem biztos, hogy akarja, vagy van ideje arra, hogy ezeken agyaljon, de azt látja, és leírhatja, hogy szerinte miért nem jó az ötlet. Nem mindenki rendelkezik sok idővel, hogy egy-egy ötlet jobbításán is agyaljon, de a véleményét ettől még leírhatja indoklással. ;)
 

Dizel1

Veterán
Ha lehetne, ezt a hozzászólás háromszorosan is lájkolnám. :)
Kedves @Dizel1 ! Mindig van párbeszéd, hiszen indoklás is kerül a legtöbb esetben amellé, hogy valaki nem támogatja. Az nem feltétlenül várható el mindenkitől, hogy ő akkor agyaljon is, hogy egy ötletet hogyan lehetne jobbítani. Nem biztos, hogy akarja, vagy van ideje arra, hogy ezeken agyaljon, de azt látja, és leírhatja, hogy szerinte miért nem jó az ötlet. Nem mindenki rendelkezik sok idővel, hogy egy-egy ötlet jobbításán is agyaljon, de a véleményét ettől még leírhatja indoklással. ;)
Kedves @Djyahel! Értem én amit írsz, csak úgy látom, hogy nem akarsz elfogadni semmit az én érveimből. Az én olvasatomban ennek az ötletelésnek úgy kellene működnie, hogy felpattint valaki valamit, és mindenki próbálja fejleszteni a saját ötletei, szájíze szerint. És jönnek azok, akik hibát találnak benne, és azonnal elvetik. Nálam az nem fejlesztgetés, és nem is beszélgetés, hogy valaki beindokol egy negatívat, elkaszál, és kiszáll. Érted, hogy mit szeretnék ezzel mondani? Amint írtam, a nem támogatás nagyobb súlyú, mint a támogatás akkor is, ha indoklás társul hozzá. Legyünk már annyira jók egymáshoz, hogy ha nem támogatunk valamit, akkor az ítélet kimondása előtt hallgassuk meg az ötletelőt a felvetett problémánkkal kapcsolatban még akkor is, ha nem akarunk agyalni a megoldáson, mint ahogy azt fentebb tetted! Aztán ha nem jutunk elfogadható megoldásra, akkor mehet a kasza. Ez tényleg ennyire borzalmas dolog?
 

creatin

Erős harcos
Lehetősége van mindenkinek itt a fórumban kulturált keretek között véleményt nyilvánítani, akár tetszik ez valakinek, akár nem. A moderátoroknak van joga csak beleszólni ebbe, ha nem fér be a vélemény egy meghatározott keretbe.

Az én olvasatomban ennek az ötletelésnek úgy kellene működnie, hogy felpattint valaki valamit, és mindenki próbálja fejleszteni a saját ötletei, szájíze szerint.

Az én olvasatomban meg ilyen:
Valaki közzétesz egy ötletet, és arról és csakis arról folyik a vita: támogatom/nem támogatom, indoklással együtt. Aztán Hoshi a beírások és a saját véleménye alapján dönt, hogy az eredeti ötlet alkalmas-e a továbbításra. Ha állandóan változik az ötlet, akkor zavar áll be ebben a rendszerben, a végén sok-sok hozzászólás értelmét veszti, hiszen már régen nem ott tart az ötlet, ahonnan kiindult. Kivéve, ha az ötlet felvetője szól hozzá és egyértelműen pontosítja azt.
Ha az eredeti ötlet csak nagy változtatásokkal, a vita folyamán érlelődik be egy életképes ötletté, ami már messze van az eredeti ötlettől, akkor be kell nyújtani egy új ötletként.

Na, ilyen sokszor még nem írtam le az ötlet szót mostanság. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Joga van mindenkinek itt a fórumban kulturált keretek között véleményt nyilvánítani, akár tetszik ez valakinek, akár nem. A moderátoroknak van joga csak beleszólni ebbe, ha nem fér be a vélemény egy meghatározott keretbe.



Az én olvasatomban meg ilyen:
Valaki közzétesz egy ötletet, és arról és csakis arról folyik a vita: támogatom/nem támogatom, indoklással együtt. Aztán Hoshi a beírások és a saját véleménye alapján dönt, hogy az eredeti ötlet alkalmas-e a továbbításra. Ha állandóan változik az ötlet, akkor zavar áll be ebben a rendszerben, a végén sok-sok hozzászólás értelmét veszti, hiszen már régen nem ott tart az ötlet, ahonnan kiindult. Kivéve, ha az ötlet felvetője szól hozzá és egyértelműen pontosítja azt.
Ha az eredeti ötlet csak nagy változtatásokkal, a vita folyamán érlelődik be egy életképes ötletté, ami már messze van az eredeti ötlettől, akkor be kell nyújtani egy új ötletként.

Na, ilyen sokszor még nem írtam le az ötlet szót mostanság. :)
Szerintem jobb az én olvasatom, amiben összeáll valami jó dolog, és azzal kell kilincselni Hoshinak, mint az, hogy egy fejletlen alapötlet mennyi mínuszt vagy pluszt kap, és megy azonnal a kukába, vagy megvalósításra, amiből valami más jön ki, mint amit a nép szava kifejlesztett volna.

De én ki akarok szállni ebből a szélmalomharcból. Nem érdekelnek már az ötletek.
 

DeletedUser3

Vendég
Úgy látom csak nem bírjátok ki holnapig, muszáj lesz most írnom és tisztáznom pár dolgot általánosságban az ötletekről.
Alapvetően az Ötletek fórum azoknak az ötleteknek szól, amiket a játékon belül szeretnétek látni, amihez kell legalább egy fejlesztő a megvalósításhoz. A fórumos ötletek nem ide tartoznak, de ettől most vonatkoztassunk el, nem ez a lényegi rész ebben a topikban.

Miről szól a támogatás/nem támogatás:
Alapvetően ha egy ötlet felvetődik, az azt jelenti, hogy valakinek igénye van egy dologra a játékban. A nagy számok törvénye és az alacsony fórumozási arány alapján ezt úgy is lehet értelmezni, hogy nem egy játékosnak, hanem többnek lenne erre igénye, csak épp nem foglalkozott vele annyira, hogy ezt megírja. Ez alapján én úgy veszem, hogy a játékosközösség egy részének ez hasznos, jó dolog lenne, érdemes erre figyelmet fordítani. Ezzel együtt az olyan kommentek, amik egy "Támogatom!"-ból állnak, nem igazán hasznosak, semmi információval nem szolgálnak, mert eleve úgy vettük, hogy támogatod.
Ugyanígy a "Nem támogatom!" sem informatív, mert ilyenkor magamban lejátszom a fluimucilos Ábel klipet, és megkérdezem a monitortól, hogy "DE MIÉRT?!" Ha már kb. leírja valaki, hogy miért nem támogatja, az ad egy támpontot, pl. itt maradva: "ez nem puzzle játék, nem támogatom" egy teljesen érvényes komment, mert igen, ez eltér a játék szokásos menetétől, és idegen lenne. (Nem azt mondom, hogy rossz ötlet, hanem hogy a játékon belül ez idegen játékelem, megtöri a játékfolyamatot, olyan, mintha kirángatna a szokásos rutinból.)
Az, hogy X játékosnak egy ötlet nem tetszik, vagy nem támogatja, nem azt jelenti, hogy semmi esély nincs a továbbításra vagy megvalósításra.
És jönnek azok, akik hibát találnak benne, és azonnal elvetik. Nálam az nem fejlesztgetés, és nem is beszélgetés, hogy valaki beindokol egy negatívat, elkaszál, és kiszáll.
Itt nem ez történt. Leírták emberek a véleményüket valamiről, és te ebbe álltál bele. Vagy nagyon félreértettél valamit, vagy nem tudom... De az, hogy valakik nem támogatják, még nem jelent igazából semmit.

Miről szól az ötletelés:
Ha valaki nem támogat egy ötletet abban a formában, ahogy az felkerült, azon lehet változtatni, lehet hozzáfűzni. Persze, korlátokkal, de lehet. Nem mindenki saját szájíze szerint (olyan dolgot lehetetlen csinálni, ami mindenkinek megfelel), de ésszerű határok között lehet eltérni az eredetitől, és majd az eredeti ötletgazda megírja, neki belefér-e a sok beküldött változtatási javaslat. Erre van az egy hetes megbeszélési idő. (Új ötlet -> Megbeszélés alatt [1 hét] -> Továbbítva vagy Új ötlet -> Elutasítva [ha nem fér bele a játékba]) Tulajdonképpen az az egy hetes időszak a lehetőség arra, hogy a beküldött támogató/nem támogató kommentek közül az ötletgazda is és én is kiszűrjük, mely feltevések férnek bele az ötletbe, a játékba, melyek tényleg olyan súlyosak, amik sok játékost érintenek, stb.

Erről az ötletről:
Ahogy leírtam a fórum maga a játékba kerülő ötletekről szól, így ezt az ötletet elutasítottként fogom megjelölni a holnapi nap folyamán. DE!
Nagyon jó ötletnek tartom az eredetit @Siorna, fórumos játékot csinálhatunk belőle (esetleg télen, a mostanit már sokan pixelről-pixelre ismerik).
Pár megjegyzés:
Ez csak versenyként működne jól. Ha minden helyes megfejtést beküldő nyerne, akkor nem sokat érne, ugyanis elég ha egy ember továbbadja a megoldást. Ha meg véletlenszerű sorsolást csinálunk, akkor is játszik az előző lehetőség. A versenyt meg fogjuk hirdetni a játékban, hiszen ez így fair.
Gondolom lesz kérdés, hogy hogy időzítjük majd, hogy mindenkinek jó legyen: Sehogy. Nem lehet. Ezen túl kell lépni. Ha ez a játékon belül működne is ugyanígy lenne, nem lehet teljesen fair play időzítést találni.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent