• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Csengettyűszó

Dizel1

Veterán
Abban a helyzetben vagyok, hogy egész nap nyitva tarthatom a játékot. Viszont állandóan rohangálok a géphez türelmetlenül, hogy ellenőrizzem a termelések lejártát. Azt javaslom, hogy amikor lejárnak a termelések - bármelyik, mindegyik épületben -, akkor azt egy kis csngettyűszó jelezze, jelezhetné. Mindennek van hangjelzése a játékban, még a kattintásnak is. Akit zavarnak a hangok, annak mindegy, hogy eggyel többet kapcsolt ki, akinek pedig nyitva van a játék, mint nekem, annak még ugyanúgy jól is jöhet, mert szerintem attól, hogy nyitva van, még senki nem ül előtte, és nézi, hogy mikor jár le.
 

DeletedUser2286

Vendég
Vagy fejben lehet tartani, hogy mikor jár le.
Leírni, esetleg órát/telefont beállítani is opció.
 

Dizel1

Veterán
Vagy fejben lehet tartani, hogy mikor jár le.
Leírni, esetleg órát/telefont beállítani is opció.
Mi a probléma? Zavar egy rövid csengettyűszó? Nincs órám, nincs a munkám mellett perc pontosságú időérzékem sőt lehet, hogy a munkám fontosabb, mint hogy a termelések lejártát memorizáljam. Mi a baj egy pici csengettyűszóval? Ha zavarnak a játékhangok, akkor úgyis kikapcsolod, nem? Akkor nem mindegy, hogy eggyel több hangot kapcsolsz ki, vagy kevesebbet?
 

DeletedUser2286

Vendég
Mi a probléma? Zavar egy rövid csengettyűszó? Nincs órám, nincs a munkám mellett perc pontosságú időérzékem sőt lehet, hogy a munkám fontosabb, mint hogy a termelések lejártát memorizáljam. Mi a baj egy pici csengettyűszóval? Ha zavarnak a játékhangok, akkor úgyis kikapcsolod, nem? Akkor nem mindegy, hogy eggyel több hangot kapcsolsz ki, vagy kevesebbet?

Én pedig a te problémáidat nem értem.
Zavar a rövid csengettyűszó? Képzeld el mi lenne, amikor lejár 10-20 termelés egy másodperces késésekkel. Az minden lenne, csak rövid csengettyűszó nem. Ez a baj a pici csengettyűszóval.
Nincs órád. Telefonod se?
Ha a munkád fontosabb, akkor játszani hogy van időd?
Ha nem tudod/akarod memorizálni, arra tényleg jó, ha leírod és odarakod a gép elé (vagy ahol dolgozol). Így munka közben is rá tudsz nézni, hogy hánykor "kell" ránézned a játékra.
Egyébként pedig ez egy játék a szabadidő ki- ill. eltöltésére. Tényleg annyira fontos, hogy pár (vagy akár sok) percet sem lehet veszíteni?
 

Dizel1

Veterán
Én pedig a te problémáidat nem értem.
Zavar a rövid csengettyűszó? Képzeld el mi lenne, amikor lejár 10-20 termelés egy másodperces késésekkel. Az minden lenne, csak rövid csengettyűszó nem. Ez a baj a pici csengettyűszóval.
Nincs órád. Telefonod se?
Ha a munkád fontosabb, akkor játszani hogy van időd?
Ha nem tudod/akarod memorizálni, arra tényleg jó, ha leírod és odarakod a gép elé (vagy ahol dolgozol). Így munka közben is rá tudsz nézni, hogy hánykor "kell" ránézned a játékra.
Egyébként pedig ez egy játék a szabadidő ki- ill. eltöltésére. Tényleg annyira fontos, hogy pár (vagy akár sok) percet sem lehet veszíteni?
Szerintem ne bírálj! Úgy élek, ahogy élek, úgy dolgozom, ahogy dolgozom, és úgy játszom, ahogy játszom. És igen. Nem miattad, hanem csak úgy, elképzeltem egy apró csengettyűszót, amikor lejárnak a termelések. Ezért javasoltam. Szerintem rajtad kívül csak keveseket zavarna. De az nem zavar, amikor elindítod a termelést, és az elképzelt csengettyűszó hangerejéhez és hosszához képest ordít a vas, a márvány, a deszka? Meg amikor potyognak a mogyorók? Vagy le van halkítva a géped, és ezeket nem hallod? Akkor miért lenne útban eggyel több hang? Mindennek van hangja a játékban, csak ennek nincs. De ahogy olvasom az írásaidat, még az is látszik, hogy neked nem ér annyit, nem olyan kedves ez a játék, mint nekem. Akkor meg végképp ne bírálj! És azt is elképzeltem, hogy léteznek olyan játékosok mint én, akik igyekeznek minél több termelést elindítani, de csak hétvégén van erre lehetőségük főzés, kerti munka, vagy bármi közben. Amikor elvész az ember időérzéke. Nekik is jól jönne, ha nem arra kellene koncentrálni, hogy mikor jár le a termelés, hanem egyszer csak jönne a jelzés. De csak Te szóltál hozzá, ők nem. Te is úgy hurrogod le, mintha minimum újraindulna tőle a Windows.
 

DeletedUser2286

Vendég
Próbálok bírálás nélkül hozzászólni. Bár te kezdted a "Mi a probléma? Zavar egy rövid csengettyűszó?" mondataiddal.
Szerinted rajtam kívül keveseket zavarna a csengettyűszó. Én pedig nem látom, hogy sokan reklamálnának a csengettyű hiánya miatt. Senki nem szólt hozzá, csak én, pedig már több, mint egy hete kint van. Senki nem támogatta eddig, senki nem kedvelte a felvetést, sem egyik magyarázatot sem, hogy miért lenne rá szükség. Azt sem értem, hogy ha nem lehet ellenvéleménnyel hozzászólni, akkor miért írtad a fórumra.
Személyeskedés nélkül: Tényleg nem értem, hogy miért kellene.
A manufaktúrák min. 3 óráig termelnek, ahhoz képest 10-20 perces késés, mert nem azonnal mentél oda lejárat után újat indítani, nem akkora kiesés. Ha annyit jelent a játék, akkor nem lesz több, mert úgysem megy ki a fejedből, hogy órákig ne nézz rá. Műhelynél már érthetőbb a dolog, mert 20 perc kiesés alatt 4x is tudnál termelni (5 perceset).
De!
Velem úgy van (nem bírálok, saját példát hozok), hogy csak akkor csinálok 5-15 perces termelést, ha sűrűn rá tudok nézni. Mint a napokban: bűbáj + Italok termelés, hogy felhalmozzak egy kis alapanyagot. Ebből is az jön le, hogy nekem nem ér annyit a játék?
Ha pedig vmit csinálok közben/mellette, akkor úgyis csak akkor tudok ránézni, amikor az adott cselekvés engedi. Nem fogok eldobni semmit, mert befejeződött a termelés. Ha két mozdulatsor között épp van egy percem, akkor megyek a géphez új termelés indítani.

Ezt a részt nem tudom az általad felvetett helyzet idézése nélkül. Ha a konyhában vagyok (pláne, ha a kertben lennék), a gép egy másik szobában (vagy bent a házban), akkor szerintem úgysem hallanám meg a csengettyűszót. Ha pedig hordozható készüléken játszom, akkor pedig ott van előttem és látom, amikor ránézek a képernyőre, hogy lejárt-e a termelés. Egyik esetben sem látom értelmét a csengettyűszónak.

Hozzászólásaim befejezve. További jó játékot!
 

Dizel1

Veterán
Kedves Saint!
Örülök, hogy kibékülni látszunk. Így mindjárt érdemi beszélgetést tudunk folytatni. Leírom röviden, hogy miért jutott eszembe.
Én saját vállakozásomban reggel 8-tól estig, éjszakáig (mint például még most is) kinn, a műhelyemben, a hidegben, melegben dolgozom. Nagyon szeretem a játékot. Nem vagyok fanatikus rajongója, de azért be kell vallanom, hogy annak a határán billegek. Sok esetben napi 24 órában tudok termelni, többszöri 3, és egy 9 órában. Hallanám a csengettyűszót, ha lenne, és "eldobnám" az éppen aktuális mozdulatot, ha nem járna veszteséggel, hogy gyorsan elindíthassam a következő kört. Amikor bűbájt használok, ott kifejezetten fontos a gyorsaság. Igaz ugyan, hogy látszólag bőven van idő újraindításra, de ha az ember belefeldkezik a munkába kétszer, akkor már el is veszítettem egy bűbájos kört. Ami pedig elég nagy veszteség. :) Nem csak magam miatt ötlött fel ez a gondolat bennem, hanem más, hasonló lehetőségek közt játszó játékostársak miatt is. Sajnos, ezek szerint ők nem fórumoznak, így hiába vetettem fel az ötletet már egy hete, ahogy megjegyezted. Időnként engem is kifejezetten zavarnak a játékhangok, és olyankor rövid időre kikapcsolom. Ezt bárki megteheti, akit zavar. Ráadásul feltételezem, hogy többen vannak olyanok, akik a játékot akkor nyitják meg, amikor már a lejárt termelések fogadják őket. Azokat megint nem fogja zavarni, mert nekik már nem szól. Semmi baj nincs azzal, hogy neked nincs rá szükséged. Értelek. Csak ha rögtön ezzel kezdted volna a hozzászólásodat, nem pedig kioktatás szagú tanáccsal, akkor a középső rész kimaradhatott volna. Utálok megbántani másokat. Viszont szeretek komoly, érvekkel alátámasztott megbeszéléseket folytatni, mert hiszem, tudom, hogy attól mennek előrébb a dolgok. Szerintem az érveinkkel kielemeztük a felvetést. Nem gondolnám a Te érveid alapján, hogy ördögtől való gondolat lenne. Kárt sem okozna. És megint érvelek ezzel is: Mindennek van hangja a játékban, csak ennek nincs. Remélem, hogy lesz még legalább egy valaki, aki jónak találja, és be is ír!
És látod?! Idézlek (nem szó szerint). Akkor csinálsz rövidebb termelést, ha sűrűn rá tudsz nézni. Mennyivel praktikusabb, ha nem rohangál az ember a géphez ilyen esetekben, hanem csak a pavlovi csengettyűszóra? Na az ilyen esetekre találtam ki.

Remélem nem bántottalak meg semmivel! Távol áll tőlem.
 

DeletedUser683

Vendég
Engem is zavarna a csengettyűszó, főként mikor sorban elkezdené 15-20 manufaktúra lejárása esetén. Bocsánat, de 3 év telt el, és mindenki jól elboldogult a játékban csengő nélkül is. Amit indítok, azt tudom, hogy mikor jár le, nem kell segítség. Ha tudok, beszedek, ha 3-5 perc múlva csak, hát nem ért egetverő veszteség. Sokan rá se tudnak napközben nézni 9-10 órán át, amíg dolgoznak, és ők is elboldogulnak. Ne automatizáljuk a játékot, mert abban nincs semmi élvezet. Aki rá tud napközben nézni, az örüljön ennek az előnynek azokkal szemben, akik meg nem tudnak. Ne várja el, hogy még jelezzen is a rendszer. ;)
Tudom, értem, minél többet szeretnél termelni, de más is odaül a gép mellé, vagy ha hosszabb a termelés, akkor benéz. :)
 

Dizel1

Veterán
Engem is zavarna a csengettyűszó, főként mikor sorban elkezdené 15-20 manufaktúra lejárása esetén. Bocsánat, de 3 év telt el, és mindenki jól elboldogult a játékban csengő nélkül is. Amit indítok, azt tudom, hogy mikor jár le, nem kell segítség. Ha tudok, beszedek, ha 3-5 perc múlva csak, hát nem ért egetverő veszteség. Sokan rá se tudnak napközben nézni 9-10 órán át, amíg dolgoznak, és ők is elboldogulnak. Ne automatizáljuk a játékot, mert abban nincs semmi élvezet. Aki rá tud napközben nézni, az örüljön ennek az előnynek azokkal szemben, akik meg nem tudnak. Ne várja el, hogy még jelezzen is a rendszer. ;)
Tudom, értem, minél többet szeretnél termelni, de más is odaül a gép mellé, vagy ha hosszabb a termelés, akkor benéz. :)
Azt hiszem, hogy Saint-nek írt válaszomban részben neked is válaszoltam. Azt viszont nem hiszem, hogy itt beszélhetünk olyan előny szerzésről, ami más témakörök felvetéseiben fellelhető. Amit adott esetben én sem támogattam. Indokokkal alátámasztva. Így is a maximumot játszom, meg úgy is azt játszanám. Vagy játsszak kevesebbet csengettyűszó nélkül, hogy másokkal egyenragú legyek? És Téged is idézlek, mint Saint esetében tettem. "...vagy ha hosszabb a termelés, akkor benéz. :)" Miért ne lehetne célirányosan benézni??

Csak halkan jegyzem meg mindkettőtöknek, hogy az egyik játékmesterrel folytatott levelezésemben felvetettem neki a gondolatot, és neki tetszett. Ő javasolta, hogy írjam ki ide.
Szintén halkan: A lehulló mogyorók akkorát ordítanak, hogy leviszi a fejemet. Na annak aztán tényleg mindegy, hogy van-e hangja vagy nincs. Mégis ordít.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2062

Vendég
Majd jól kikapsz a játékmestertől,hogy takarónak használod! :D ( tessék viccnek venni)
Az ötlettel kapcsolatban csak annyit szeretnék írni,hogy én ezt nem látom annyira szükségesnek.. Mert mi van akkor,ha éppen amikor lejárnak a termelések ott sem vagy? Ha mondjuk éppen kimész valahová,vagy csak másik helységbe mész.. Akkor mit teszel? Visszamész és ránézel a játékra. Tehát ugyanott vagy. :)
Mondjuk nem is tudom..nekem ez a 3 óra úgy beállt. Ha van időm,akkor tudom,hogy mikor szedem le. Ha meg nincs,akkor kolompolhatna estig is,mert akkor sem tudnám újraindítani őket. Elég ha azt megjegyzed amikor reggel az elsőt indítod. ;)
Esetleg ha egyetlen kattintással lehetne az összes manut indítani és leszedni,még akkor talán látnám értelmét( bár akkor sem tennék rá hangot). Sajnálom,de nem támogatom.
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Jól van. Elfogadom. Bár akkor sem értek egyet veletek. Én sem látom annyira szükségesnek, mint inkább praktikusnak. Mert mint azt írtam, vannak olyan napok, amikor 24 órában tudom nyomni. Csak túl sokszor keringek a gép körül. Feltételezem, hogy ezzel nem vagyok egyedül. És sokadszor is leírom: Mindennek van hangja a játékban, csak ennek nincs. És egyébként meggyőződésem, hogy ha lenne ez a hang, egyikőtöket sem zavarná, csak itt elméletben. Ez olyan, hogy nagyjából tudod, mikor lesz kész az ebéd, de csak nagyjából, és állandóan besündörögsz, hogy kész van-e már. Vagy tudod hogy szólnak, és akkor majt tutira mész. De mindegy. Ne legyen!
 

DeletedUser683

Vendég
És egyébként meggyőződésem, hogy ha lenne ez a hang, egyikőtöket sem zavarná, csak itt elméletben.
Ez nem így van. Engem zavarna. Az iskolai csengő is zavart, Vannak még hasonló hangok, amik zavarnának. Az se megoldás, hogy "ha zavar, akkor kapcsoljuk ki!", mert azzal minden más hangot is kiiktatnánk a játékból. Ez egy játék, és mindenki szeretné élvezni. :)
Nem, nem mindegy. :) Leírtál egy javaslatot. Az is lehet, hogy lesz, aki támogatja. Az is egy vélemény. A többi hozzászóló leírta, hogy ő miért nem támogatja. Az is egy vélemény. Fogadd el, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, mint te! ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
Ez nem így van. Engem zavarna. Az iskolai csengő is zavart, Vannak még hasonló hangok, amik zavarnának. Az se megoldás, hogy "ha zavar, akkor kapcsoljuk ki!", mert azzal minden más hangot is kiiktatnánk a játékból. Ez egy játék, és mindenki szeretné élvezni. :)

Nem, nem mindegy. :) Leírtál egy javaslatot. Az is lehet, hogy lesz, aki támogatja. Az is egy vélemény. A többi hozzászóló leírta, hogy ő miért nem támogatja. Az is egy vélemény. Fogadd el, hogy nem mindenki úgy, gondolkodik, mint te! ;)
Már írtam. Elfgogadom. De azért feltennék egy pótkérdést: Engem borzasztóan zavar, hogy a harcoknál beleordít az arcomba a győzelmi himnusz. Hozzájárulnál, hogy szűnjön meg, vagy legfeljebb legyen helyette valami pici hangjelzés?
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Sziasztok
Na nekem "csengethetne" amikor 12 órás szolgálatban vagyok.....és utána már igy is úgy is csengetnek a fülemben,annyiszor hallom a segélyhívót...(álmomban is)..Nem támogatom.De köszönöm,ez is egyötlet volt.

Kiegészítés:hozzá tenném,hogy,minden ötletet nagyon szívesen fogadok,ha a játék élményt előre viszi.Köszönöm az ötleteket mindenkitől,élmény olvasni!
Legyen szép napotok!
Erica
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3213

Vendég
Személy szerint nekem mindegy, hogy van akármilyen új zaj akárhol. Hang nélkül játszom, mert még a gombra kattintás zaja is zavar ;)
 

Dizel1

Veterán
Mindenféle bántó szándék nélkül ezúton szeretném üzenni a félreértésből, zsigerből, dacból vagy csak úgy, a csengettyűszós javaslatom ellen harcoló játékostársaimnak, a játékmestereknek, és a fejlesztőknek, hogy semmi ördögtől való dolgot nem javasoltam, mint inkább egyfajta hiányosságot találtam. Ezt mi sem bizonyítja jobban mint az, hogy a mobil alkalmazás visszavonhatatlanul, és megállíthatatlanul üzenetet küld, ha lejártak termelések, illetve ha az összes termelés lejárt. {Kapcsos zárólelben jegyzem meg, hogy ez számomra még mindig nem megoldás.} Továbbra is úgy gondolom, hogy egy halk hangjelzés elfér a játékban erre.
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Bevallom, 4 hónap után bekapcsoltam a hangot.... 5 percre :)
A játék elején lekapcsoltam a zenével együtt, hamar rájöttem újra, hogy nekem zavaró.
Félreértés ne essék, az aláfestő zene kellően meditatív ( a macskám be is aludt..) ; de nekem jobb úgy játszani, hogy mellette mást is csinálok.
Első körben azt gondoltam, csupán aláfestő effektek, amiket én zongorázok ki, amikor a játékban alkotok. Aranyos a csilingelés, kopácsolás.. de amikor felépült valami, akkor épp kanyarba se voltam, és oda kellett kapjak a géphez( nem ijedtség, kíváncsiság :p ). A mogyisüvítésről lemaradtam, biztos jó buli lehetett, egy erőteljes mogyizápor :)
Ha már az a kérdés, minek legyen vagy ne legyen hangja, akkor épületenként lehetne kis hangszóró aktivátor, attól függően, ki mit szeretne hallani. Ezzel mindenki saját kedvének, fülének hangolhatna ( tudom, hogy ez túlzás lenne és kellően felesleges).
 

Dizel1

Veterán
Bevallom, 4 hónap után bekapcsoltam a hangot.... 5 percre :)
A játék elején lekapcsoltam a zenével együtt, hamar rájöttem újra, hogy nekem zavaró.
Félreértés ne essék, az aláfestő zene kellően meditatív ( a macskám be is aludt..) ; de nekem jobb úgy játszani, hogy mellette mást is csinálok.
Első körben azt gondoltam, csupán aláfestő effektek, amiket én zongorázok ki, amikor a játékban alkotok. Aranyos a csilingelés, kopácsolás.. de amikor felépült valami, akkor épp kanyarba se voltam, és oda kellett kapjak a géphez( nem ijedtség, kíváncsiság :p ). A mogyisüvítésről lemaradtam, biztos jó buli lehetett, egy erőteljes mogyizápor :)
Ha már az a kérdés, minek legyen vagy ne legyen hangja, akkor épületenként lehetne kis hangszóró aktivátor, attól függően, ki mit szeretne hallani. Ezzel mindenki saját kedvének, fülének hangolhatna ( tudom, hogy ez túlzás lenne és kellően felesleges).
Ez lenne az ideális, de ilyet már meg sem mertem kockáztatni.
 

DeletedUser3

Vendég
Nem kerül bevezetésre.
A játékosok nagy része teljesen hang nélkül játszik, így nem érné meg a befektetett időt és energiát.
 
Fent