• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Inspiráló meditáció bűbáj halmozása

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser1271

Vendég
Sziasztok!

Nem tudom mekkora részét érinti ez a felhasználóknak, és ki milyen használja az 'Inspiráló meditáció' bűbájt. Annyit tudok, hogy én folyamatosan. :)
Telhetetlen vagyok, nem érem be 10 TP hellyel és sajnos néha előfordul, hogy csak nagyobb kihagyással tudok ránézni a játékra. Ilyenkor elég kellemetlen amikor az emberfia számít a TP áldásra, de időközben lejárt a bűbáj és csak 10 TP árválkodik a gyűjtőhelyen.
Így hát arra gondoltam, hogy esetleg ezt a bűbájt is halmozhatnánk, ahogy például a 'Fenséges fabrikálás' bűbáj is többször kiosztható egy manufaktúrára így összeadva az időket.
Várom a megjegyzéseket, ötleteket, kiegészítéseket ezzel kapcsolatban.

További szép napot mindenkinek :)
bemero
 

DeletedUser683

Vendég
A nyaralás közben piszok jól jönne. ;)
Igyekszem olyan helyekre menni, ahol még térerő sem nagyon van..
Nem lehetséges, hogy félreértetted az ötletet? Nem a tp tár megnöveléséről szól az ötlet, azt úgyse fogják bevezetni, hanem, hogy a már futó bűbájra lehessen tenni egy újabbat, mielőtt az lejárna, ezzel megnövelve a bűbáj hatásának az időtartamát. Ha nyaralni mész, rádobod előtte, és lesz 20 tp-d, mire hazaérsz (esetleg valamivel több, ha közben pl. támogatott csodát fejlesztenek, vagy ha a bajnoki eredménykiosztás előtt veszed nyakadba a nagyvilágot) ;)
 

DeletedUser1432

Vendég
Nem támogatom
Kivenne egy tényezőt, amivel most számolni kell és stratégiát építeni rá, mert ahogy a felvetés írja is, egyébként hátrány érhet
Meg is indoklom: pontosan ugyanilyen alapon lehetne kérni a halmozását a pacsi látogatásoknak is, hogy pl. a 18. órában (mert épp akkor érek rá) körbemehessek a szokásos pacsizásra és majd a 23 óra letelte után aktiválja automatikusan, mert épp nem leszek gépnél.
Vagy a termelés indításokat is halmozhassam, stb.

Az az okfejtés, hogy ezt is lehessen halmozni, ha már a többi bűbájt lehet, szerintem logikailag hibás érvelés.

A mágikus műveltség, a fabrikálás és az ellátás bűbájok esetében, amik halmozható bűbájok, ott a halmozás hátrányt okoz(hat), mégpedig azt, hogy előbb elfogyasztja a játékos kihasználatlanul.
Hiszen szüretelni úgyis be kell lépni és előtte rá lehetne tenni, tehát a halmozás, ha valaki használja inkább hátrányt képes okozni, mert csak "bukhat" vele, ha akármiért nem tud belépni szüretelni és ketyeg a bűbája.
 

DeletedUser

Vendég
Ha nyaralni mész, rádobod előtte, és lesz 20 tp-d, mire hazaérsz
Csakhogy ezért felesleges többet rádobni, egy is elég. Most kipróbáltam, 11 volt benne nekem, mikor lejárt a bűbáj és megmaradt a 11. Tehát ha hosszabb időre elmész, előtte ráteszed a bűbájt, 20 fog fogadni, mikor visszaérsz.
Inkább akkor lehet értelme, ha folyamatosan használod, folyamatosan játszol, de épp nem vagy online, mikor lejár és 10-nél több van, mert akkor a termelődés megáll. Annyit buksz, ahány órát ehhez képest kihagysz. De ez meg benne van a játékban amúgy is...
 

DeletedUser683

Vendég
A mágikus műveltség, a fabrikálás és az ellátás bűbájok esetében, amik halmozható bűbájok, ott a halmozás hátrányt okoz(hat), mégpedig azt, hogy előbb elfogyasztja a játékos kihasználatlanul.
Te mindig megfontolt szoktál lenni, de most ezt szerintem nem jól látod. ;)
Mért okozna hátrányt, ha valaki több bűbájt dob egy manufaktúrára, ha egyébként van ideje rá, hogy rendre begyűjtse a megnövelt termelését? :)
amivel most számolni kell és stratégiát építeni rá,
Mégis milyen stratégiát tudsz építeni egy olyan bűbájra, aminek 2 napig tart a hatása? :) Nem lehet tudni előre mindig, hogy két nap múlva x órában be tudsz-e lépni, és begyűjteni a tp-t! Ha olyan időpontban jár le a bűbáj hatása, ami órákra van attól az időponttól, amikor újra játékban tudsz lenni, akkor igenis veszteség ér, és a bűbáj csak egy részét tudtad kihasználni, hisz ha aközben, amíg távol vagy, és valakinek betelik egy olyan csodája, amit te is támogattál, akkor az automatikus pontok mennek a levesbe. Itt van több tényező is, amit nem lehet előre kiszámítani: a támogatott játékosnak mikor telik meg a csodája, a csodatámogatásod szintje (itt a tp jutalomra gondolok, hisz ez lehet eltérő), illetve az, hogy 2 nappal nehezebb előre tervezni, ezt felboríthatja bármi, és mindez nem feltételezi azt, hogy a játékos nem akar a játékba belépni, csak nem mindegy, hogy mikor tud. Lássunk egy példát: Jóskapista csodáját aktívan támogatom, és már csak néhány tp hiányzik a csodájába, akkor feltételezem, hogy aznap be fog telni, de én 10 órát távol leszek a játéktól, kiürítem ugyan a tp tárat, de mivel nem tudom, hogy a kérdéses csoda fél óra múlva, vagy 8 óra múlva telik-e be, akkor dobnék a tp tárra egy bűbájt, hogy annak, amiért küzdöttem (beraktam egy rakás tp-t a csodába), annak a jutalomnak az egyik része ne menjen kárba (mondjuk 20 tp). Okés, dobnék rá, de nem tudok, mert most még nem járt le az előző bűbáj, de hamarosan el kell mennem dolgozni. Ha a csoda betelik hamar, akkor akár 10 tp is mehet a levesbe, mert amint betelik a tár, nem megy bele az óránkénti automatikusan képződő tp. Mindenki maga dönti el, hogy mikor használja a bűbájait, de egy 10-13 óra hatású bűbájjal sokkal könnyebb számolni, azt sokkal könnyebb kihasználni, mint a 2 napost, még ha amúgy aktív is vagy, de dolgozni meg kell, nem minden munkahelyen azonos a munkarend, ez előfordulhat, hogy borul (betegség, egyéb miatt) vagy bármi lehet, amivel nem lehet számolni 2 nappal előre...
Szerk- Kiegészíteném azzal a szerencsétlen esettel, amikor a bajnokság lezárása előtt jár le a bűbáj hatása, és közbejött valami, el kell menned, akkor ugyanúgy a levesbe mennek az auto tp-k.;)
Amúgy nem halok bele, ha nem vezetik be, de néha jól jönne. :)
Csakhogy ezért felesleges többet rádobni, egy is elég.
Ez csak egy lehetőség volt, feltételezve azt, hogy az előttem szóló a nyaralásra gondolt, és én is csak 1 bűbájra gondoltam. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1432

Vendég
Te mindig megfontolt szoktál lenni, de most ezt szerintem nem jól látod. ;)
Mért okozna hátrányt, ha valaki több bűbájt dob egy manufaktúrára, ha egyébként van ideje rá, hogy rendre begyűjtse a megnövelt termelését? :)
Mi hasznod van a halmozásból, amikor ha lejár úgyis belépsz a szüret miatt és ráteheted szüret előtt 10 másodperccel?

Szemléltetésképpen:
Én nem halmozom, , te pedig halmozod
Tegyük fel, egyszerre csináltuk a teszt kedvéért.
Épp lejárna a bűbáj, ránk csörögnek az asszonyok, hogy most azonnal spuri menteni, mert eltörött a város másik végén a cipője sarka. Oda-vissza 2 óra. Aztán hazaérve marha szerelmes lesz, a segítőkészség okán. Ebbe meg bele lehet fáradni és elaludni.
Lássuk közben elvenart:
Neked már a 3. halmozott kalapács bűbájod ketyeg le kihasználatlanul.
Nekem nem veszett kárba egy sem, mert belépek reggel, rádobom és szüretelek.

A fenti példa a képzelet szüleménye és mindennemű hasonlóság pusztán a véletlen műve :D
 

DeletedUser683

Vendég
Én nem halmozom, , te pedig halmozod
Tévedés, én nem halmozom, viszont akaratlanul is kicsikartam egy lehetséges esetet, amikor lejárhat a meditáló bűbáj, és jól jöhet, ha rárakja az emberfia.
Nem is a többi bűbáj a kérdés itt, hanem az Inspiráló Meditáció bűbáj használata, hogy a hatás lejárta előtt is rá lehessen dobni a következőt, speciális esetekben. Amúgy arra nem reagáltál, pedig arról szól ez a téma igazán. :D
 

DeletedUser1432

Vendég
Tévedés, én nem halmozom, viszont akaratlanul is kicsikartam egy lehetséges esetet, amikor lejárhat a meditáló bűbáj, és jól jöhet, ha rárakja az emberfia.
Nem is a többi bűbáj a kérdés itt, hanem az Inspiráló Meditáció bűbáj használata, hogy a hatás lejárta előtt is rá lehessen dobni a következőt, speciális esetekben. Amúgy arra nem reagáltál, pedig arról szól ez a téma igazán. :D
De megírtam, csak mégsem küldtem el :)
Nem tudtam finoman megfogalmazni :D

Szerk.:
A példád eredendően hibás, mert akármennyi bűbájt halmozhatsz, ami akármennyi ideig aktív ez miatt, ha a 20 tp 1 perccel a kilépésed után beesik, akkor halmozás ide, vagy oda bukni fogod az óránkénti tp-ket.

De ilyen alapon szüretelni se kelljen és termelést indítani se, legyen automata az is, mert ha nem tudok belépni, kár ér. Sőt a felderítő is induljon magától új világok felfedezésére, mert ha épp nem tudok belépni, kár ér.
Az épületek fejlesszék magukat egy 20-as előre állítható kista alapján, mert ha nem tudok belépni, kár ér.
Majd karácsonykor belépünk, mindenféle jókat kívánunk egymásnak, addig meg passziánszozunk :D

Ez most finomabbra sikerült, de még így sem elég diplomatikus, na mindegy :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
Én is finomítok: nagyon...hmmm, érdekes megközelítés, csak sántít egy kicsit! ;)
Sosem voltam a "munka" ellen, azt vallom, hogy szorgalommal többet el lehet érni. Adott a tp tár, ami auto termel, és adott egy bűbáj hozzá speciális esetekre, de annak nem 3, vagy 9 órás a működése, hanem 48 órás, és ahhoz nehezebb igazodni. Ez nem ugyanaz, hogy nem gyűjtöm be a 3 órás, vagy netán a 9 órás termelést, és szerintem senki se szeretne automatizálni, de ha nem akarod, akkor úgyse érted meg. :D
Nekem nem életbevágó, hogy lehetővé tegyék, hogy rá lehessen dobni időnap előtt a következőt, csak támogattam, mert miért ne lehetne, ha a többit lehet, és érveltem mellette. Majd ki-ki eldönti, hogy mit szeretne. A győzködést nem folytatom, mert kihoztál a sodromból, is inkább meditálok, hogy az a bizonyos asszony mért volt ilyen vadóc, amikor hálálkodott. :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent