• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Varázsakadémia-Gyűjtőláda

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    10
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Rikari

Veterán
Sziasztok!
A Varázsakadémiában misztikus tárgyat-tudáspontot-gyémántot stb. nyerhetünk ha elérjük a 100 víziópor mennyiségét. A számláló eddig számol. A ládában a végtelenségig lehet gyűjtögetni a vízióport, viszont a számláló nem megy tovább. Szeretném ha a számláló is akként működne, ahogyan a begyűjtési rendszer. Nem szoktam minden egyes 100-as tételkor kipörgetni a gyűjtőláda tartalmát, viszont azt szeretném látni, hogy mennyi vízióport sikerült már beletennem. A sikeresebb pörgetés (gyémántjutalom) érdekében nagyobb eséllyel indulok neki, ha többet tudok pörgetni egyszerre, ehhez viszont látnom kellene mennyi az annyi.
Köszönöm, ha foglalkoztok a kérésemmel.
 

Mihaszna

Veterán
ezt mire alapozod?

(leegyszerűsítve) Szerintem Rikari arra gondolt, hogy lehetne olyan, mit az Eventeknék, hogy annyit gyűjthessünk össze a Vízióporokból, amennyit tudunk, vagyis ne legyen korlátozás, s amikor a ládát kinyitjuk és még mindig van (egy) ládanyitásra lehetőségünk, akkor azt használhassuk ki. (a láda tartalom megváltoztatásának felgyorsítása) A gond csak az, hogy amikor elérjük a 100-at, akkor a számláló megáll. Ha pedig további Vízióporokat adunk hozzá, nem látjuk, hogy hol tart a számláló. Igazság szerint én abba sem vagyok biztos, hogy ha elérem a 100-at, akkor az utána gyűjtött poraim hozzáadódnak, ezért én automatikusan kinyitom a ládát.

(Rikari, ha esetleg nem erre gondoltál konkrétan, akkor elnézést, ha félreértettem valamit) :)

Az ötletet természetesen támogatom.
 

Rikari

Veterán
(leegyszerűsítve) Szerintem Rikari arra gondolt, hogy lehetne olyan, mit az Eventeknék, hogy annyit gyűjthessünk össze a Vízióporokból, amennyit tudunk, vagyis ne legyen korlátozás, s amikor a ládát kinyitjuk és még mindig van (egy) ládanyitásra lehetőségünk, akkor azt használhassuk ki. (a láda tartalom megváltoztatásának felgyorsítása) A gond csak az, hogy amikor elérjük a 100-at, akkor a számláló megáll. Ha pedig további Vízióporokat adunk hozzá, nem látjuk, hogy hol tart a számláló. Igazság szerint én abba sem vagyok biztos, hogy ha elérem a 100-at, akkor az utána gyűjtött poraim hozzáadódnak, ezért én automatikusan kinyitom a ládát.

(Rikari, ha esetleg nem erre gondoltál konkrétan, akkor elnézést, ha félreértettem valamit) :)

Az ötletet természetesen támogatom.
Nem kell 100-nál kinyitnod, ha nem akarod, gyűjti tovább a láda a vízióport. Akkor nyitogatod ki amikor csak akarod és addig gyűjtesz benne ameddig csak akarsz. Nekem a számlálás folytatása lenne a lényeges hogy lássam konkrétan mennyi van már benne.
 

Kobra

Felderítő
Támogatom Rikari javaslatát. Jó lenne tudni, 100 után is, hogy hol áll a vízió por mennyisége.
 

Rikari

Veterán
tehát szerinted ha 5ládát nyitsz 5 különböző alkalommal kisebb eséllyel dob gyémántot mintha 1 percen belül nyitod?
Igen RED. Minél többet nyitsz egymás után, annál inkább nagyobb az esélye annak, hogy nem dobja ugyanazt random és jut a gyémántból is.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok,

Leteszteltem és általában minden 2. ládához dob esélyt arra hogy gyémántot is nyiss, de ez az esély attól nem lesz nagyobb, mert több vízióporod van. Ugyanannyi mintha pont 100 lenne. A valószínűség szabályai alapján természetesen, ha egybe nyitsz ki 10 ládát, nagyobb az esély hogy kapsz gyémántot (akár többször is), mint amikor csak 1-et, és valószínűbb hogy jobban is fogsz emlékezni rá, mint amikor külön nyitogatod. De nincs semmi mechanika rá, ha te többször kaptál, akkor egyszerűen csak szerencsés voltál.

A vízióport valóban lehet gyűjteni, a rendszer számolja tovább is, ha elérted a 100-at.
 

Deleted User - 204368

Vendég
sejtettem h így van furcsállnám is ha lenne egy algo ritmus a játékban ami figyeli hány ládát nyitsz ki rövid időn belül és jutalmazza a türelmedet. köszönöm @Syntex.
ez esetben értelmetlennek tartom ezt a fejlesztést betenni. így nem támogatom
 

DeletedUser4917

Vendég
Nekem így is sokszor ad , pedig mindig azonnal kinyitom , szerintem sincs olyan ha többet összegyűjtesz és egyszerre nyitod akkor arányaiban többet adna , de megértem ha ilyen érzés alakult ki benned .
( egyébként szeretem amikor ötletelsz Rikari :) )
 

Wiccara

Veterán
Támogatom az ötletet; attól, hogy a nyitogatások időrendisége nem befolyásolja a tartalmat, attól még jó lehet látni, hol jár a halmozott víziópor. Ez segítség azoknak is, akik eddig nem tudták, hogy 100 után is tovább számol a gép, nem kell pontosan annyira kihozni a ládanyitáshoz.
 

Rikari

Veterán
Egyáltalán nem az a lényeg itt, hogyan nyitogatok én gyűjtőládát. Ez itt csak magyarázat volt arra nézve, hogy én nem nyitok azonnal, hanem összegyűjtöm. De ez az én dolgom és a valószínűség szerinti tapasztalat alapján így voltam eddig sikeresebb.
Az ötlet az, hogy a számláló ne álljon meg 100-nál, hogy lássam hol tartok a víziópor begyűjtésével, ha már a begyűjtés mehet tovább, akkor a számlálója is menjen vele együtt. A számlálón van a hangsúly!
Azon fórumozó társaimnak köszönöm a bejegyzéseiket, akik meglátták a lényegét az ötletnek.
 

Vicacica1

Erős harcos
Ennek alapból így kellene működnie,ha valamit gyűjteni lehet akkor látni is lehessen a mennyiséget...Támogatom...
 

DeletedUser5848

Vendég
Ha szabad hozzászólnom ez egy nagyon jó és gyakorlatias ötlet. Mindenképpen támogatom ! :)
Kicsit elvonatkoztatva talán érdemes is a vízióport gyűjteni és ezt a számláló is jelzi a tele láda ellemére. Ha csak ez eventekre gondolunk, lehet hogy betesz mondjuk 500 varázslótudást. Ezt általában ki szokta írni a gép az event alatt. Mint a masninál és a cukorkáknál is. S ha tudom hogy van annyi porom hogy 5 ládát is tudok nyitni a számláló alapján akkor ezt a funkciót jó lenne betenni. Mindenképp támogatom ! :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent