• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

bere007

Veterán
Nagyon sokszor felmerül a bejegyzéseitekben, hogy ezt, vagy azt nem tudom megcsinálni, nem tudok rá felkészülni, nem leszek vele készen időben...etc,, mert nincsen helyem rá! Hol van az előírva, hogy olyan mértékben építsd tele a városodat, hogy ne tudj megmozdulni?

Ebben igazad van. Eventkor pár épületet kukázok (és sokan vannak így, hogy ha valami jön, kukázzák és event után újra építik), így annyi szabad helyet fel tudok szabadítani, mint amennyi most Neked van. Csak az a gond, hogy a márvány manu 2 kocka az acél meg 4. Eddig nem volt olyan nagy probléma ez, mivel ezt az alapból megkapott hátrányunkat, amiről nem tehetünk, tudtuk némileg kompenzálni a tervezéssel. Most ez itt megbukott, még jobban kiéleződik ezzel ez a fajta hátrány.

Eddig az eventek elvégzése főként gondolkodást és tervezést igényelt. Most bejött a képbe a szerencse is. Ha balszerencséje van valakinek és éppen olyan feladatot dob ki neki a gép, akkor akár napokig is megtorpanhat. Míg ha azt egy másik játékosnak előbb, vagy később dobja ki, könnyedén áthaladhat rajta. És ennek semmi köze a hellyel való gazdálkodásnak. Szerintem nem kellene a szerencse tényezőjét belevenni a feladatok elvégzésébe. A jutalom szerzéshez szerencse kell, az oké. Az extra korall szerzéséhez szerencse kell, az oké. A városod körüli található leesettekhez, hogy éppen 1-2-3 korallt ér az is a szerencsén múlik, az oké. De az, hogy egy feladatot 5 perc alatt, vagy 2-3 nap alatt tudj megcsinálni, azt azért már nem kellene a szerencséhez kötni...

Sokan vagyunk, akiknek tetszik/tetszett az, hogy a jó tervezéssel, előkészítésekkel időt és helyet tudunk/tudtunk spórolni.
 

Rikari

Veterán
Most, hogy nem lesz pontosan kiszámítható /az előre megszerezhető infók nélkül/ az event, azt gondolnánk, hogy a felkészülés is hiábavaló. De erre azt kell mondanom Bere, hogy nem. Annak a lehetősége adott akár az általad is leírt helyek elkészítésével, hogy növelhessük az esélyeinket a teljesíthetőségek terén. Aki nem most kezdi az első eventjét, akkor az jól tudja, hogy mindig kellenek kisműhelyek és T1-es manuk a fejlesztettek mellé. Ebből előzetesen különböző időintervallumokat indítva (nyilván a leghosszabakat előre véve), máris egy kicsit beljebb vagyunk a szerencsénkkel. Tervezni most vaktában lehet csak, de némi rásegítés ezzel a módszerrel sosem árt.
Kényelmesebb és praktikusabb volt a leírt feladatsor szerint mindent előre lepakolni, majd kiagyalni, hogy mikor hogyan zavarjuk le a kisküldetéseket az eventekben. Ez most nem lehetséges, viszont végtelenítettsége miatt, a fent leírt apró előkészülettel annyira leszel benne sikeres, amennyi időt rászánsz. Amint végeztünk a kisfeladatokkal, már csak a napi maradt és ezzel a hatékony gyűjtögetésnek is vége szakadt. Túl sok pörgetés már nem volt, mert nem volt hozzá feladat. Biztosan okoz ez kellemetlen meglepetést is, amikor pl. egymás után ad ilyet, hogy 4 db 1 napos műhelytermelés, viszont kompenzál is, amikor egymás utan azt adja majd, hogy készíts 6 db italt. Többször előfordul, hogy azonos feladattal kínálnak meg a Sellők közvetelnül egymás után. A Bétán így fut és nem lesz annyira rossz ez, majd meglátjátok. ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Eddig az eventek elvégzése főként gondolkodást és tervezést igényelt. Most bejött a képbe a szerencse is. Ha balszerencséje van valakinek és éppen olyan feladatot dob ki neki a gép, akkor akár napokig is megtorpanhat. Míg ha azt egy másik játékosnak előbb, vagy később dobja ki, könnyedén áthaladhat rajta. És ennek semmi köze a hellyel való gazdálkodásnak. Szerintem nem kellene a szerencse tényezőjét belevenni a feladatok elvégzésébe. A jutalom szerzéshez szerencse kell, az oké. Az extra korall szerzéséhez szerencse kell, az oké. A városod körüli található leesettekhez, hogy éppen 1-2-3 korallt ér az is a szerencsén múlik, az oké. De az, hogy egy feladatot 5 perc alatt, vagy 2-3 nap alatt tudj megcsinálni, azt azért már nem kellene a szerencséhez kötni...
Szia! :)
Tudomásom szerint mindenki ugyanazokat a feladatokat kapja, csak más sorrendben, nem pedig random. Márpedig akkor nincs szerencse faktor, csak az van, hogy az egyik hamarabb kapja az 1 napost, mint a másik, de megkapja az is. Így ami időt nyer az egyiknél, a másiknál kompenzálódik, nem lesz veled szemben előnye. ;)
 

bere007

Veterán
Most, hogy nem lesz pontosan kiszámítható /az előre megszerezhető infók nélkül/ az event, azt gondolnánk, hogy a felkészülés is hiábavaló. De erre azt kell mondanom Bere, hogy nem. Annak a lehetősége adott akár az általad is leírt helyek elkészítésével, hogy növelhessük az esélyeinket a teljesíthetőségek terén. Aki nem most kezdi az első eventjét, akkor az jól tudja, hogy mindig kellenek kisműhelyek és T1-es manuk a fejlesztettek mellé. Ebből előzetesen különböző időintervallumokat indítva (nyilván a leghosszabakat előre véve), máris egy kicsit beljebb vagyunk a szerencsénkkel. Tervezni most vaktában lehet csak, de némi rásegítés ezzel a módszerrel sosem árt.

Szia.
Igen, ezeket tudom, csak nem mindegy, hogy a T1es manu 2 kocka, vagy 4 kocka, főleg most, hogy csak vaktában tervezünk előre, tehát mindenből kell bekészíteni. Amúgy manu triót is fog majd kérni? Vagy olyan feladatot még nem láttatok?


Szia! :)
Tudomásom szerint mindenki ugyanazokat a feladatokat kapja, csak más sorrendben, nem pedig random. Márpedig akkor nincs szerencse faktor, csak az van, hogy az egyik hamarabb kapja az 1 napost, mint a másik, de megkapja az is. Így ami időt nyer az egyiknél, a másiknál kompenzálódik, nem lesz veled szemben előnye. ;)

Hali.
Ezt kell majd mondani annak, aki szombat 22:01kor kipörgeti azt a feladatot, hogy x tartomány, vagy x bajnoki és harcolni nem tud, a tárgyaláshoz meg kell ork, ami még neki nincsen. Neki ez kapásból 3 nap nézegetést jelent. Míg ha ezt egy másik játékosnak kedden 19:01kor dobja fel, akkor pár perc alatt ledarálja. Eddig lehet, hogy ha látta, hogy ilyen feladat jön, akkor használt gyorsítót, vagy gyémántot az előzőnél, hogy még pont elcsípje a bajnoki zárást és ne kelljen a falat nézegetnie. Ez aztán tényleg izgalmassá teszi a játékot. A régi rendszerben lehetett neki mondani, hogy ott volt a feladat, siethettél volna és akkor nincs ez.


Mindegy, ezt kaptuk, majd meglátjuk, hogy milyen lesz. Lassan ideér hozzánk is.
 

Rikari

Veterán
Amúgy manu triót is fog majd kérni? Vagy olyan feladatot még nem láttatok?
Trió eddig nem volt. Spékelve van varázsakadémiás gyártásokkal (víziópor, töredék, katalizátor, bűbájhasználat, vagy gyártás). Minden olyan, amit már ismerünk régebbről. Nem tartalmaz semmi ördöngőset és hogy a szintednek megfelelően adja a feladatokat, akkor elvileg mindent meg tudsz csinálni. Vannak most is olyan feladatok, amelyiket vagylagosan is be lehet vállalni.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
De az, hogy egy feladatot 5 perc alatt, vagy 2-3 nap alatt tudj megcsinálni, azt azért már nem kellene a szerencséhez kötni
Nincs is a szerencséhez kötve, ugyanis nem minden küldetést minden küldetéssel fog variálni a rendszer, hanem az azonos nehézségűeket (teljesítési idő, nyersanyagbefektetés stb.) fogja random adni. Tehát Lehet, hogy lesz olyan, hogy neked a 18. küldetés az lesz, hogy "fogadj el egy ajánlatot a kereskedőnél" nekem meg "tegyél ki egy ajánlatot a kereskedőnél". A 19 meg neked "toborozz közepes mennyiségű egységet" nekem meg "termelj közepes mennyiségű márványt". Nem pontos példák, de nem is az volt a cél, hanem hogy lásd, nem az 5 perces feladat lesz randomizálva a 2 napossal.

a tárgyaláshoz meg kell ork, ami még neki nincsen.
használt gyorsítót, vagy gyémántot az előzőnél
Meg is válaszoltad a problémát.
Illetve feketén fehéren nem kevésszer leírtuk, hogy nem érdemes rohanni a térképen, hogy ne a törp fejezetben kérjen orkokat a játék.

Plusz: eddig az volt a probléma, hogy a listával volt aki 3 nap alatt ledarálta az egész eseményt, rögtön elköltötte az összes kapott cuccát a ládákra, és utána csak nézett, hogy akkor most mi van.
Így kicsit egyenletesebben lesz elosztva a korallok száma, legalábbis a lehetőség végig ottlesz az újabbak gyűjtésére, így a végső napokon sem kell majd azt mondani, hogy "de drága egy láda", hisz a küldetések ott lesznek.
 

kovigyu

Felderítő
Nem tudom, hogy az eddigi hozzászólók hol tartanak a játékban, de én 2 napja nem haladok, mert az a feladat, hogy fejlessz ki egy technológiát - amit én nem tudok, mert végig értem a kutatás-fán -, vagy fejlessz tovább 2 épületet 14. szintre. Miután minden épületem a maximumon van, el kellet adnom egy Ősi csodát, hogy a helyére építsek 2 épületet és most 2 napja várom, hogy elérjem a 14. szintet. Ez idő alatt a kisebb városok jó sok feladatot tudnak teljesíteni. Ez így fair?
 

GreenKnight

Veterán
Nem tudom, hogy az eddigi hozzászólók hol tartanak a játékban, de én 2 napja nem haladok, mert az a feladat, hogy fejlessz ki egy technológiát - amit én nem tudok, mert végig értem a kutatás-fán -, vagy fejlessz tovább 2 épületet 14. szintre. Miután minden épületem a maximumon van, el kellet adnom egy Ősi csodát, hogy a helyére építsek 2 épületet és most 2 napja várom, hogy elérjem a 14. szintet. Ez idő alatt a kisebb városok jó sok feladatot tudnak teljesíteni. Ez így fair?
Én 2 darab eventes épületet húztam fel a max. szintre, amihez azért kellett némi Királyi Restauráció, de 20 másodpercen belül készen volt.
Azt pedig elég régen tudni, hogy a területet nem érdemes teljesen beépíteni, hiszen akkor mit fogsz csinálni, ha jön a következő faj?
 

DeletedUser3513

Vendég
fejlessz tovább 2 épületet 14. szintre
Ha már az építményeknél tartasz, akkor a kultik fejlesztését is elfogadja, mivel az építmény a 14. szint - és az 8mp.
Másik lehetőség, hogy lebontod 2 házadat és ugyanazt építed vissza.

Nekem a terület foglalás miatt fáj a fejem a térképen, mivel az már 70 óra felett van :(,

de minden előzetes rémüldözésem ellenére, eddig nagyon bejön ez a végtelenített feladatsor :)
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Azért az elég szomorú, hogy sikerült olyan hangulatot kialakítani, hogy egyetlen bétán játszó játékos sem érzi úgy, hogy érdemes megosztani azt ott szerzett információkat. :(
A varázsakadémiát jelentősen átszabják a kövi frissítéssel, itt meg erről egy mondatot se lehet olvasni. Akit érint, érdemes a béta fórum 1.88 frissítés hírét átolvasni!
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Ha úgy érzed, érdemes megosztani, akkor nyugodtan oszd meg.
én a bétán nem játszom, csak a fórumot olvasom, ha van időm, ami igen változó
mostanság épp nem volt, csak azután tévedtem oda, hogy itt egy posztra reagálva jelezted, hogy a kövi frissítésben lesz akadémiás változás
ezért is javasoltam, hogy mindenki olvassa el ott a frissítés infót
többet nem tudok hozzá tenni, első kézből nincs tapasztalatom
 

bere007

Veterán
Köszönjük az infót. Remélem a múltkoriból okulva a tartományos feladat vagy ki lesz véve, vagy lesz alternatíva mellé, mivel akkor méghamarabb végetér sokunknak ez az event, mint az előző.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Köszönjük az infót. Remélem a múltkoriból okulva a tartományos feladat vagy ki lesz véve, vagy lesz alternatíva mellé, mivel akkor méghamarabb végetér sokunknak ez az event, mint az előző.
lesz ennél sokkal cifrább is (ha így marad):
- tartomány felfedezés, alternatíva nélkül!
- 3 (!) szerszámos doboz (1 napos!) készítés a kutatási szintednek vagy egy korral korábbi műhelyben
- hasonló manus feladat szintén a korodnak vagy egy korral korábbi kornak megfelelő (!) manuban
vagyis akik harccal teljesítik a bajnokit, tornyot, tartományokat és amiatt csak raktárra termelnének, így nincs vagy alig van fullra húzott manujuk, azokat most jól befenyíti az IMMO; plusz azokat is, akik szerint az eventes árutermelő épületek részben vagy egészében kiváltják a manukat és szépen lecserélték az árutermelést manuról eventes épületre/épület együttesre
(ja és még csak az első 30 feladat látott napvilágot ;)
 

GreenKnight

Veterán
- hasonló manus feladat szintén a korodnak vagy egy korral korábbi kornak megfelelő (!) manuban
Manus feladatból én csak 3 és 9 órásat láttam, ne ijedjen meg aki már csak ezeket tudja termelni.

még csak az első 30 feladat látott napvilágot
Kinn van már az eddig előfordult összes feladat. Az első 29 mindenkinek egyforma. 30 és 60 között véletlenszerűen kapsz feladatot egy elég széles körből. 60 felett pedig látszólag csak pár feladat ismétlődik. (de az is lehet, hogy csak nem volt elég idő a feladatok összeszedésére)

Nem érzem "befenyítésnek", inkább a következőkről lehet szó:
- a majdnem 1 hónapos eventet ne csináld meg 3 nap alatt
- ne tudjál annyi cuccot összeszedni a 60 fölötti ismétlődő feladatokból
- egy csomó 1-es manu és műhely lerakásával ne lehessen megoldani az eventet
- T1-es áruk termelése nem váltható ki T2-es és T3-as árukkal (felborult a piac)

Az event várható kezdetéig van még kb. 2 hét, ismertek a feladatok, van idő felkészülni.
 

DeletedUser3

Vendég
tartomány felfedezés, alternatíva nélkül!
1, azaz EGY (!) ilyen küldetés van, afféle pihenőnek berakva, amíg a felderítés megy, tudsz készülni a többire.

- 3 (!) szerszámos doboz (1 napos!) készítés a kutatási szintednek vagy egy korral korábbi műhelyben
Igen, ilyen van, a random küldetések között, elég alacsony százalékkal dobja be, a fentihez hasonló ok miatt került be.

hasonló manus feladat szintén a korodnak vagy egy korral korábbi kornak megfelelő (!) manuban
Igen, 3 és 9 órás termelés, nem több.

azokat most jól befenyíti az IMMO;
Nem, még mindig nem fenyít, és nem, még mindig nem immo. Elhiszem, hogy az m és n olyan közel van egymáshoz, de arra elég kicsi az esély, hogy mindig elgépeled. Nehéz lenne normálisan leírni?

@GreenKnight leírta a lényeget, az eventet nem kellene két-három nap alatt kimaxolni, nem hiába van rá egy hónap. Ez is bőven elég lesz arra, hogy sok-sok nyereményt összeszedjetek.
 
Fent