• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Testvériségi kaland - 2018. február 1.

DeletedUser

Vendég
A harmadik szinten 60+30+60 db varázslatos feladat a kék úton, a zöldön pedig 45-45-45?
Ezt tényleg komolyan gondolták a fejlesztők?

Ezt még egy top csapat se könnyen (talán nem is tudja, hiszen 25 fő esetén is 8-8 bűbáj jut 1 főre, aminek egy részét gyártani kell, mert elérni lehetetlenség a bajnokiból) összekotorni, pláne, mivel ma este vége a bajnokinak. (hacsak nem nyúlnak a játékosok mélyen a zsebükbe, és vásárolnak drága pénzért varázsos kellékeket. Vagy direkt erre ment ki a dolog? Csak az teljesítheti, ahol többen vesznek néhány ezresért 1-1 csomagot? Ahol nincs 25, csak 15-20 játékos? Ők honnan szednek össze fejenként 10-15 bűbájt még a legkisebbek is?
Mondhat nekem bárki bármit, ennyi bűbájt nem lehet összehozni 5 nap alatt egy átlag vagy kisebb csapatnak, de még a nagyoknak sem biztos. Még a mellé az 50 db mellé, ami pl. az első két szinthez kellett egy úthoz.

Arról nem is beszélve, hogy egy tech. fa végén lévő játékosnak ad 230 db árut egy utazó kereskedő? Huhhh, hát ez aztán nagyon komoly lendítő erő.
Valljuk be, ezt a kalandot talán jobb lett volna meg sem alkotni. Az tuti, nem tesztelték le, miként tudja egy közepes csapat elkészíteni ezt. Meglátásom szerint nem túl sokan csinálják majd meg. Érdeklődve várom a top lista eredményeket. Eddig egy közepes csapatnak is volt esélye végigvinni a 3 szintet, immár lehetetlenné tették. Abba nem gondoltak bele, hogy egy kicsi-közepes csapatban a tagok nem tudnak fejenként 10-15 tartományokat legyűrni?

Tudom, nekünk akarnak kedveskedni a fejlesztők, de ezzel is csak azt érik el, hogy megint abbahagyják páran, hiszen olyan feladatot kapnak, amit nem könnyű megcsinálni. Mintha azt mondanák, mindenki fekve nyomjon ki 150 kilót. De még a 20 kilós emberkék is, kivétel nélkül mindenki. Ha nem, akkor a nagyobbak vegyék át a terheit, s nyomják ki a többiek helyett.

Imádtam ezt a játékot, de kezdem azt érezni, valami mást kell keresni, mert egyre lehetetlenebbé teszik ezt a valaha jó kis fantasyt. Ha nem tolok bele gyémántot, nem lehet játszani vele lassan.

Kudarcokért pedig nem szeret az ember játszani. Az akad az életben is épp elég. Ide kikapcsolódni jönne az ember, s hogy jól érezze magát.
 

GreenKnight

Veterán
Kedves Mimo!

Egy korábbi bejegyzésben leírtam már, hogy Fenséges fabrikálásból (mert gyártani ezt tart a legtovább) a bajnokságban szerezhető 7 db. Ha ezt beszorzom 25-tel, akkor az 175db. Mellette ugye gyártani is lehet 6 nap alatt kb. 9db-t a 2-es szintű varázsakadémiában. Ezek tükrében pedig nem igazán értem, hogy mi is a problémád.
Ha nem akarjátok megcsinálni az a ti dolgotok, de ettől még a pálya nem teljesíthetetlen gyémánt nélkül. Természetesen itt is sámít a tervezés, szervezés a felkészülés. Ha ez nincs arról nem a játék tehet.
 

DeletedUser

Vendég
Fenséges fabrikálásból (mert gyártani ezt tart a legtovább) a bajnokságban szerezhető 7 db. Ha ezt beszorzom 25-tel, akkor az 175db. Mellette ugye gyártani is lehet 6 nap alatt kb. 9db-t a 2-es szintű varázsakadémiában. Ezek tükrében pedig nem igazán értem, hogy mi is a problémád.
És egy olyan csapatnál, ahol 40 ezer pont az átlag ponthatár, ott is számold ki kérlek, mennyi szerezhető meg... jah, s ne számolj csak 20-22 fővel. Ugyanis nem minden csapatban vannak teltházzal, de ha igen, akkor sem mindenki 2-3-400 ezer pontos játékos. Lehet, hogy a nagyok megoldják, de azok a kicsik, akiknek még van összesen 40-60 felderített tartományuk, azoknak ez lehetetlenség. Amikor eleve 6-8 tartományban tud bajnokizni. Neki hogy is jön ki a megadott szám?
 

Erica

Veterán
Kedves Mimo!

Egy korábbi bejegyzésben leírtam már, hogy Fenséges fabrikálásból (mert gyártani ezt tart a legtovább) a bajnokságban szerezhető 7 db. Ha ezt beszorzom 25-tel, akkor az 175db. Mellette ugye gyártani is lehet 6 nap alatt kb. 9db-t a 2-es szintű varázsakadémiában. Ezek tükrében pedig nem igazán értem, hogy mi is a problémád.
Ha nem akarjátok megcsinálni az a ti dolgotok, de ettől még a pálya nem teljesíthetetlen gyémánt nélkül. Természetesen itt is sámít a tervezés, szervezés a felkészülés. Ha ez nincs arról nem a játék tehet.
Kedves GreenKnight!!
Annyira Tündér vagy,hogy így levezeted,de egy jól felkészült Testvériség ezt tudja.Mindazonáltal @mimo111 -nak engedd meg,hogy igazat adjak,pedig tudom,sokaknak ez sem fog tetszeni.
Mivel tudjuk,hogy sok felnőtt ember játszik itt(vagy csak az??)így tudjuk,hogy dolgozni járnak,mint én is .Namármost drágaéletem,én már a bajnoki elejéről úgy csúsztam le mint disznózsír a tányérról,,így esélyem sem volt egy darab fenséges fabrikálást sem kinyerni a bajnokiból.A végét vártam,mivel nyitottunk max ládát,és akkor kaptam még 1 db-ot.Marad a gyártása.Mivel,hogy megértsd,oda állítottam a feladatot.Mindent megfogunk amit tudunk,de ugye te is belátod,hogy kicsit "véresre"sikeredett ez a mostani Tesósági Bajnoki??
Baráti üdvözlettel:Erica
 

DeletedUser

Vendég
Fenséges fabrikálásból (mert gyártani ezt tart a legtovább) a bajnokságban szerezhető 7 db
Ez azon játékosokra is igaz, akinek pl. csak 10 ezer pontja van?
Nálunk vannak 10-20 ezer pontosak, akik még messze nem tudnak sok tartományt lebajnokizni, hiába megy folyamat a felderítőjük, s szabadítják fel a területeket. Anno neked mennyi területed volt 10 ezer pontosan, GreenKnight? Neked ment volna bajnokiból a 7 db? És aki még nem jutott a fán odáig, hogy építhessen akadémiát? Ez a nagyok kedvére kialakított kaland.

A nagyoknak lehet, hogy nem lehetetlen, de a kicsiknek nem igazán teljesíthető.
 

DeletedUser

Vendég
Jelentem, már most megvan mind3 szint 1-1 útjához szükséges bűbájos cuccunk. Pedig igazán nem vagyunk nagy csapat, megnézhetitek, sok a 20e alatti játékos. Nem is csinálja mindenki, nem is bajnokizik mindenki olyan nagy elánnal. De megterveztem, odafigyelünk a bűbájokra és gyártunk is. Nem lehetetlen. Lehet hogy ez is csak olyan, hogy előre a számokat nézve ijesztő. Bele kell kezdeni, csinálni és aztán kiderül, hogy nem is olyan nehéz. ;) :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
Jó, hogy már nem azzal jöttök, hogy aki tegnap kezdte és egyedül csinált egy testvériséget annak is sikerülnie kell. Mert akkor meg mi lenne benne az élvezet? Mi lenne a kihívás?
Esetleg összeszámoltad a kovácsjelvényeket is? Mert ugye azt is kell egy párat bedobálni. És azt pont 24 óráig tart gyártani 5 műhelyben.
 

GreenKnight

Veterán
Elég jó vagyok matekból, tehát akkor levezetem (gy. k.):
- Ilyen hozzáállással gondolom nem az összes pontot akarjátok teljesíteni, hanem csak a szintet. Ehhez a zöld úton (mert az 1.500 pontot ad a végén) 45 varázspálca kell, tehát 45 FF.
- Feltételezve, hogy a bajnokságban azért a 3. ládáig eljutottatok, azért jár minden tagnak 1db.
- 1db FF legyártása 26 óra a 2-es varázsakadémiában.
- A 45 pálca, ha 15 fővel számolok, akkor 2db FF legyártását jelenti mindenkinek.
- Ez 52óra, tehát kicsivel több, mint 2 nap.
Mi a probléma ezzel? A varázsakadémia dolgozik akkor is, ha a munkahelyen vagy. Akár 24 órás műszak is teljesíthető és akkor is belefér, hogy külön szedd le.
Az EE és MM bűbájok gyártása teljesen felesleges, hiszen azok azért tényleg összeszedhetők a bajnokságból. Ha csak az 5. tartományig jutsz el és azokat is csak a 4. szintig teljesíted, akkor is kapsz 4-4 darabot.

Ez az én matekom. Hol van benne a hiba? Semmiféle extra teljesítmény és "nagyság" nincs benne szerintem.
 

Agimucuru

Felderítő
Sziasztok!Nagyon kíváncsi lennék mások véleményére is a kaland térképpel kapcsolatban.Ugyanis nekem van némi fenntartásom vele szemben.Már az is feltűnt,aminek egyáltalán nem örültem,hogy a második fordulóban sokkal több 2 napos termelésért járó szobrot kérnek az úti pontokon összesen.Tök jók az új cuccok(varázspálca a bájital meg a boszorkánykalap),csak hát az ezekhez szükséges bűbáj megtermelése nem 10 perc!!!A bajnokságból is csak kevés szerezhető,a látogatásokról nem is beszélve,hogy ilyenkor persze tuti nem bűbáj kerül a ládákba!De vannak olyan pontok ahova 10 db-ot is kér.Mit tehet az olyan játékos,aki még túl kicsi területtel és fejlettséggel rendelkezik és még a bajnokságból sem tud bűbájokat szerezni ezekhez a tárgyakhoz?Még nekünk is nehéz nem,hogy nekik!Nem beszélve arról,hogy számomra mekkora csalódás az út végi ajándék a ládákban!Egyáltalán nincs összhangban azzal,hogy mennyit "dolgozok" meg érte! :(
 

Putyika

Veterán
Ilyen hozzáállással
Ez nem hozzáállás kérdése, csak a különbségre akartam felhívni a figyelmed!
De ha már szóba került, akkor elárulom, hogy nem a szintek teljesítése volt a cél, hanem az első kettőn minden útvonal, aztán ami még belefér. De sokak kedvét elvette az ajándékok és a feladatok aránytalansága, és így már tényleg hozzáállás kérdése lett.
 

DeletedUser

Vendég
Megoszlanak a vélemények,,ettől szép!!:pMindig is írtam,,van KÉT réteg...aki dolgozik és aki egész nap itt ül.:rolleyes:Lehet lázadni....:D:D:D:D:D:D:D:D
Én vagyok egyedül a csapatban, aki egész nap gépnél tud lenni. A többiek nagy része ugyanúgy csak esténként. Nem én csinálom az egészet, hanem az egész csapat. :) Egyébként nem is csináltam most olyan feladatokat, amihez gépnél kell lenni egész nap. :) Egyáltalán nem ezen múlik. :)
 

LestaR

Erős harcos
Tedd be fölülre a sörös küldit és akkor mindig alatta fognak megjelenni az aktuális küldik. Ha pedig teljesítetted a söröst, akkor tekerd körbe, hogy az legyen legfölül. ;)
Erre nem akarok csúnyákat írni, tudom ezt is lehet. :)

Nem kell mindent lerakni. Nekem is 3 oldalnyi cucc van a raktáramban. Enni nem kér, helyet nem foglal, jó lehet még valamire.
Én már a 4. oldalon járok..:D

Volt itt sok minden, egy tény ha nem tudsz bajnokizni az FF-es cucc, igen nehézkes, most már csak 3 db van belőle és messze a vége.
A jutalomról meg már írtam, korábban és mivel tartjuk 2. pozíciónkat, így még reménykedem, hogy van értelme csinálni..
 

Dizel1

Veterán
A harmadik szinten 60+30+60 db varázslatos feladat a kék úton, a zöldön pedig 45-45-45?
Ezt tényleg komolyan gondolták a fejlesztők?


Imádtam ezt a játékot, de kezdem azt érezni, valami mást kell keresni, mert egyre lehetetlenebbé teszik ezt a valaha jó kis fantasyt. Ha nem tolok bele gyémántot, nem lehet játszani vele lassan.

.
Csak emlékeztetőül hagytam benn az idézeteket.

Én rögtön a csapatjáték elején a bűbájokból keletkezett teljesíthetetlenség miatt "ordítottam". Azt tippeltem, hogy még egyetlen utat sem fogunk tudni megcsinálni. Igaz ugyan, hogy ez az állításom megdőlt, mert az egyik tagunknál valami véletlen folytán bepottyant több Fenséges Fabrikálás bűbáj is, így két és fél nap alatt (az 5-ből !!) meglett az első fejezet. Aztán abba is hagytuk. A másodikhoz ezen az alapon kb. 5-6 nap kellene. (Mondom a másodikhoz.) Egyébként szerény angol tudásommal belenéztem a fészbuk oldal hozzászólásaiba. Még a betűk is rezegnek a véleményektől.
 

Dizel1

Veterán
Bele kell kezdeni, csinálni és aztán kiderül, hogy nem is olyan nehéz. ;) :)
Ügyesek vagytok. És ezt most nem cikizésből írom. Sajnos nálam az történt, amit az első pillanatban felismertem. Igaz, hogy mégis meglett az első fejezet, de az is igaz, hogy különleges szerencsével. És az is igaz, hogy közepes csapat vagyunk csökkentett létszámmal. Viszont az is igaz, hogy vannak tőlünk kisebb csapatok teljes felkészültséggel, ugyanekkora teljesítőképességgel. És az is igaz, hogy nem kötelező teljesíteni a küldetéseket, de akkor meg minek vagyunk itt? Csak azért hogy mások küldetésezhessenek, mi meg csak termeljünk magunknak, és sóvárogjunk?
Egyébként halkan jegyzem meg, hogy ezek a csapatjátékok a teljesíthetőség szempontjából úgy lennének igazságosak, ha a éppúgy, mint a nagy küldetésekben, figyelembe venné a játék a részvevők létszámát, és a ranglistán való elhelyezkedésüket. Vagyis a három útból kellene lennie egy sokkal könnyebbnek, és egy sokkal nehezebbnek. Aztán aki akkora nagy csapat, az küzdjön mindhárom útért, küzdjön a pontokért, ezáltal küzdjön több bónusz nyereményért! És nekünk is jusson egy kis sikerélmény az alap nyereményekért!
 

Dizel1

Veterán
Jó, hogy már nem azzal jöttök, hogy aki tegnap kezdte és egyedül csinált egy testvériséget annak is sikerülnie kell. Mert akkor meg mi lenne benne az élvezet? Mi lenne a kihívás?
Esetleg összeszámoltad a kovácsjelvényeket is? Mert ugye azt is kell egy párat bedobálni. És azt pont 24 óráig tart gyártani 5 műhelyben.
Részben igazad van. De erősen csak részben. Válaszaidban többször érzékelteted a testvériséged és a magad nagyságát, amit én elismerek, és nem vitatok. DE!
Királynőnek írt válaszomban megírtam. Ha több bónusz nyeremény lenne, valamint egy sokkal nehezebb és egy sokkal könnyebb útvonal, akkor a játék benneteket is motíválna és kiszolgálna, meg bennünket is.
 

DeletedUser

Vendég
Királynőnek írt válaszomban megírtam. Ha több bónusz nyeremény lenne, valamint egy sokkal nehezebb és egy sokkal könnyebb útvonal, akkor a játék benneteket is motíválna és kiszolgálna, meg bennünket is.
Vannak könnyebb utak. Mi is azokat választottuk és ezért végzünk ma a 3. szinttel is. :)
A nyereményekben egyetértek, és @Hoshi is írta már, hogy szól emiatt a feljebbvalóknak. :)
 

Dizel1

Veterán
Vannak könnyebb utak. Mi is azokat választottuk és ezért végzünk ma a 3. szinttel is. :)
A nyereményekben egyetértek, és @Hoshi is írta már, hogy szól emiatt a feljebbvalóknak. :)
Igen, emlékszem erre a levelezésre. Azt hiszem, hogy amit javasoltam, az a játék teljesíthetősége és érdekessége szempontjából minden "rétegnek" pozitív változást hozhatna.
 

DeletedUser3672

Vendég
Sziasztok. A testvériségemben csak én vagyok aktív, én csinálom egyedül a kalandot. Ha most kilépek belőle akkor az nem hoz nagy változást, mert hiába csinálom nem fogok érte kapni semmit? Nem igazán jutok előre mert nem vagyok olyan jó szinten és egyedül ez nehéz.
 
Fent