• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Testvériségi kaland - 2018. február 1.

Sziasztok! Csak nálam vagy másnál is előfordul hogy nagyon lassú a játék és sok idő elteltével írja jóvá a megszerzett új játékelemeket(varázspálca, kalap)? Illetve csak a játék újratöltésével...
 

DeletedUser

Vendég
Szomorú, hogy ilyen semmiség a díj! :( Miért nem lehet valami rendeset betenni, hogy legyen értelme a küzdésnek.. vagy valamit rosszul látok?

Nem látod rosszul. Sajnos, már a karácsonyi event is elég soványra sikerült jutalmazás szempontjából. (emlékszem, előző karácsonykor szuper jutalmak voltak, egyiknek jobban örvendtünk, mint a másiknak)
A Rőtszakállú is, és bizony, ez is elég gyengére sikerült épület szempontból.
Vélhetően ezzel is lassítani akarják a játékot, túl gyorsak voltunk az előző jutalmak által.
Ahogy haladunk előre, egyre inkább ezt tapasztaljuk, és ezért sokan érthetően elkezdik hanyagolni a játékot.

De szavunk nem lehet, kaptunk eventet, kalandot, s ezzel kell beérjük. :(

nagyon lassú a játék

Valóban az :(. Ráadásul csetem sincs, így meg még bosszantóbb.
Azt írja ki: testvériségi cset nem létesíthető.
És ezt eljátssza napi szinten.... Szomorú, hogy fél éve küzdünk a rossz csettel, és nem kerül javításra.
Ilyenkor micsoda hátrányt jelent, hogy nem lehet kommunikálni rendesen. :(
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
Na most jött el az a játék, ahol a kisebb csapatok elvéreznek. A Fenséges Fabrikálás bűbáj vet véget a játéknak. Ugyanis vagy véletlenül nyerünk, vagy aki tud, gyárt. Nálam 2-4 napi látogatásonként cseppen 1 db. Gyártani 26 óra. Tudom, hogy csapatjáték, de több kell belőle, mint amennyi előállítható 5 nap alatt, ha pont nem nyer senki. És akkor még deszkát is kell szerezni hozzá. Még az első forduló legkönnyebb útját sem fogjuk tudni teljesíteni. És akkor mik a követelmények a többinél???
 

LestaR

Erős harcos
Hát most olyan Ford Fairlanes hangulatba kerültem:oops:, az INNO-nak megint sikerült (ide most egy tapsolós smile jönne):rolleyes::rolleyes:.
Most már ez az esemény is lement a pincébe.:mad::(

SIkerült előállítani, a legocskább szint nyereményeket: utazó kereskedő nem egy, nem kettő, hanem mindjárt 3 (tudom)..
Ha nem ebben a tesóságban játszanék, akkor már abba is hagytam volna az egészet.

Mondjuk nagy az ösztönzés, ha nem végzünk az 1. vagy 2. helyen akkor egy csomó kidobott idő az eredmény és a nyeremény..
(Pedig ma mindenki megjegyezte milyen jó kedvem van, ezt is sikerült elrontani)

Nem akarom elvenni senkinek a kedvét nem ez a célom, csak leírtam a véleményem.
 

Dizel1

Veterán
Hát, akkor nézz körül alaposan egy bajnokságon... :D
Nem tudom, mennyire kell körülnéznem. Én csak egy közepes játékos vagyok, aki előrerohant a fejezetekben egy kis taktikával. A csapatomban én tartok a legmesszebb a játékban. A bajnokságokon olyan messzire (taktikailag) még sosem merészkedtem, hogy találkozhattam volna Fenséges Fabrikálás bűbájjal, ha egyáltalán egyre gondolunk. Még a ládákat is alig tudjuk kinyitni. De ha menne is, akkor szombaton este egyszerre ömlene az ölünkbe, amiből nem lehet annyi Varázspálcát készíteni, ahány bűbájt nyernénk. Tehát vissza az elejére: A kisebb csapatok a Fenséges Fabrikáláson fognak elvérezni.

SIkerült előállítani, a legocskább szint nyereményeket: utazó kereskedő nem egy, nem kettő, hanem mindjárt 3 (tudom)..
Ha nem ebben a tesóságban játszanék, akkor már abba is hagytam volna az egészet.
Nekem még jól jönnének azok a Tudáspontok is, mert döngetek előre a játékban, de amit írtam, a Fenséges Fabrikálás meg fogja akasztani már az első fordulónkat is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3108

Vendég
A bajnokságokon olyan messzire (taktikailag) még sosem merészkedtem, hogy találkozhattam volna Fenséges Fabrikálás bűbájjal, ha egyáltalán egyre gondolunk. Még a ládákat is alig tudjuk kinyitni.
Nem kell annyira messzire merészkedni, mert ha teszem azt, 10 tartományt megcsinálsz, már ott is kapsz bűbájt. Nem csak a ládák kinyitásakor. Amúgy nem tudom, Te mire gondolsz fenséges fabrikálás alatt, számomra az a narancssárga színű, manufaktúrákra tehető bűbáj... :)
Ja, és soha nem gyártok ilyen bűbájt, de van a raktáramban 150 belőle, nagyrészt bajnokságokból...
De a kedvedért csinálok majd egy képernyőfotót, ha ilyet kapok bajnoksági tartomány befejezésekor. :D
 

Dizel1

Veterán
Nem kell annyira messzire merészkedni, mert ha teszem azt, 10 tartományt megcsinálsz, már ott is kapsz bűbájt. Nem csak a ládák kinyitásakor. Amúgy nem tudom, Te mire gondolsz fenséges fabrikálás alatt, számomra az a narancssárga színű, manufaktúrákra tehető bűbáj... :)
Ja, és soha nem gyártok ilyen bűbájt, de van a raktáramban 150 belőle, nagyrészt bajnokságokból...
De a kedvedért csinálok majd egy képernyőfotót, ha ilyet kapok bajnoksági tartomány befejezésekor. :D
Jó nyomon haladsz. Annak a narancssárga manufaktúrákra tehető izének a neve a Fenséges Fabrikálás bűbáj. Nekem is van a raktáramban hetvenakárhány, de mint az közismert, az ilyeneket aktuálisan "szerezni" kell. És ezen a ponton megint visszakanyarodok az elejére, miszerint a kisebbek vagy nem tudnak még termelni a Varázsakadémián, és/vagy nem jutnak el a bajnokságokon (ezek szerint) a 10. tartományig, és rossz esetben nem is nyernek szomszédoláskor. Ráadásul az első fordulóban 7 db Varázspálcát kell készíteni, hogy feljuthass (akár) a legkönnyebb úton. Na ez nem fog menni nagyon sok csapatnak. Elhiszed már, vagy folytatjuk?

A varázsakadémiádon nem készíthető?
Dehogynem. De amint azt írtam, 26 óra alatt készül el 1 db. (Tudom, többen vagyunk a csapatban...)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3108

Vendég
Jó nyomon haladsz. Annak a narancssárga manufaktúrákra tehető izének a neve a Fenséges Fabrikálás bűbáj.
Számomra ez eddig sem volt kétséges, Te vontad kétségbe, hogy egyről beszélünk-e. Azért volt a fenti szóhasználat, hogy egyértelműsítsem...
a kisebbek vagy nem tudnak még termelni a Varázsakadémián, és/vagy nem jutnak el a bajnokságokon (ezek szerint) a 10. tartományig
Nem kell a 10.-ig sem eljutni, mert ha az adott fordulóban bűbájt lehet szerezni, az már az első tartománynál kiderül. Aztán a 4. 7. majd 10. tartománynál ismét bűbájt szerezhetsz, és a 10. tartomány felett már csak azt, az adott fordulóban.
ez nem fog menni nagyon sok csapatnak
Nem a fenti állításodat vontam kétségbe, csak segíteni akartam azzal, hogy emlékeztettelek, hogy bajnokságon is elérhető a kérdéses bűbáj... :)
Elhiszed már, vagy folytatjuk?
Nem, nem akarom folytatni.... Nem élvezem különösebben a Veled való beszélgetést...;)
 

Tyuri

Felderítő
Hát.....Azért a varázspálca nem semmi , első körbe kell legalább 12 fenséges fabrikálás, a varázsakadémia 2 napig csinál 1 db, ....szóval ez már nem csak a tervezésről, szól.......és akkor még ott van a másik két bűbáj hasonló mennyiséggel......szerintem az előző verseny játszhatóbb - nem feltétlenül könnyebb -volt.
 

Dizel1

Veterán
Nem, nem akarom folytatni.... Nem élvezem különösebben a Veled való beszélgetést...;)
Kedves Rekadora!
Őszintén sajnálom, ha valamivel megbántottalak. Elvétve használom a mosoly jeleket, de most kellett volna, hogy jelezzem, nem beszólások a mondataim, de még csak olyan szaguk sincs.
Bár a játékomra nézve sok értelme nem volt, de az állításod ellenőrzése érdekében elmentem a bajnokin a 11. tartományig azért, hogy igazoljam magamnak, amit eddig is állítottam, miszerint a bajnokságon, a tartományok teljesítésének jutalmai nem tartalmaznak Fenséges Fabrikálás bűbájt. Ezt a fajta bűbájt csak a ládákban lehet megnyerni, mondom ezt az alapján, ameddig valaha eljutottam, elhaladtam a bajnokságokon. És ha elég erős lenne a csapatom ahhoz, hogy az összes ládát kinyissuk, akkor is csak egy Varázspálcát tudnék az ölembe hulló sok bűbájból összehozni, mert a bajnokság végeztével az összes egyszerre kerül be a raktáramba, nem pedig egyenként, hogy átpörgethessem a feladatokat. Erre próbálok rávilágítani az első beírásom óta.
Értem én, hogy ez csapatjáték. Ezen kár új vitát nyitni. De hát pontosan ezért írtam, mert hiába csapatjáték, ha a kisebb csapatok az első forduló legkönnyebb útjának a felénél elakadnak. Ez olyan, mint a Forma1 utolsó 3 futama előtt az esélylatolgatás. Matematikailag még akár négyen is elvihetik a VB címet, de úgyis Hamilton nyer. Ki tudom számolni, hogy szerény kis csapatommal hány ládát tudunk kinyitni a bajnokin, hogy kapjunk megfelelő számú FF bűbájt, csak addigra a csapatjáték napjai elfogynak, mire a bajnokiból kipottyan nyereményként. És még az első fejezet leggyengébb útján sem jutunk fel, vagy éppen csak azzal végzünk. És mi lesz a többivel? Esélytelenek vagyunk a csapatjátékra. És újra, csak halkan említem, hogy elég az első ládát kinyitni a bajnokin 1 db FF bűbájért, mert akkor is csak 1 varázspálcát tudok csinálni, meg akkor is ha az összeset elnyerjük, erőnkön felüli teljesítéssel.

Remélem érted már, hogy mi a problémám! És azt is remélem, hogy elfogadod elnézéskérésemet az írásaimból áradó negativitásom miatt! :):):):):)

Nem mellesleg kíváncsi lennék, hogy a miénktől nagyobb, vagy akár sokkal nagyobb csapatok mekkora szervezkedéssel, és milyen áron fogják tudni teljesíteni a csapatjátékot az említett FF bűbáj visszatartó hatása miatt.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1121

Vendég
Hát én eddig vártam a kalandokra lelkesen, de sikeredett elvenni a kedvemet... Persze a csapatom miatt csinálom, de ez inkább kényszer.Nagyon szeretek még mindig Elvenaron élni, de egyre inkább romlik a helyzet... Ez a kaland messze rosszabb, mint az eddigiek. Nekem kapkodásnak tűnik, hogy fenntartsák az érdeklődést, pedig az meglenne egyébként is. Nálam biztosan és a csapatom többi tagjánál is.:)
 

Dizel1

Veterán
Kedves Erica!

Azzal kezdem, hogy ne haragudj, amiért a témakör véleményezésében megszólítalak, de nem értem a kedveléseidet! Felvetettem egy problémát - szerintem eléggé érthetően - amire Rekadora segítő szándékkal reagált. Ebből nézeteltérés jellegű vitánk keveredett ki, melyben az ő hozzászólásait kedvelted. Majd Tyuri az általam felvetett problémát a saját aspektusából szintén szóvá tette, melyet szintén kedveltél. Ezt most nem értem. Megtennéd, hogy kifejted a nézeteidet a problémával kapcsolatban? Őszintén érdekel.

Hát én eddig vártam a kalandokra lelkesen, de sikeredett elvenni a kedvemet... Persze a csapatom miatt csinálom, de ez inkább kényszer.Nagyon szeretek még mindig Elvenaron élni, de egyre inkább romlik a helyzet... Ez a kaland messze rosszabb, mint az eddigiek. Nekem kapkodásnak tűnik, hogy fenntartsák az érdeklődést, pedig az meglenne egyébként is. Nálam biztosan és a csapatom többi tagjánál is.:)
Én eddig minden küldetést az adott pillanatnyi fekészültségemhez mérten tiszta erőből végig csináltam. Megkérdeztem szerény képességű, ráadásul most csökkentett részvételű csapatomat, hogy mi legyen. Csináljuk, mert hajt a játék élménye. De már a körkérdés megírásakor láttam, hogy nem fogunk tudni teljesíteni 1 fordulót sem. Ha valami véletlen nem ezt fogja igazolni, akkor is maximum az első forduló jöhet össze. Sajnálom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1121

Vendég
Nem mellesleg kíváncsi lennék, hogy a miénktől nagyobb, vagy akar sokkal nagyobb csapatok mekkora szervezkedéssel, és milyen áron fogják tudni teljesíteni a csapatjátékot az említett FF bűbáj visszatartó hatása miatt.
Nem tudom, nem néztem meg, nagyobbak vagyunk-e nálatok, de mélységesen egyetértek Veled. Nem is kínlódok ezzel a kalanddal, nem ér annyit. Persze ha a többiek akarják csinálni és lesz elég bűbájuk (nekem tuti nem), mindent megteszek azért, hogy a végére érjünk, de nem sok esélyt látok rá :)

Én eddig minden küldetést az adott pillanatnyi fekészültségemhez mérten tiszta erőből végig csináltam. Megkérdeztem szerény képességű, ráadásul most csökkentett részvételű csapatomat, hogy mi legyen. Csináljuk, mert hajt a játék élménye. De már a körkérdés megírásakor láttam, hogy nem fogunk tudni teljesíteni 1 fordulót sem. Ha valami véletlen nem ezt fogja igazolni, akkor is maximum az első forduló jöhet össze. Sajnálom.
Pontosan így működöm én is, a csapatom "kemény magja" is és hál'istennek az "újoncaink" is. Ahogy mondani szokták, apait-anyait beleadunk, amikor kell, de most nem látom értelmét. Inkább a saját fejlődésemre koncentrálok és mellékesen csinálom a kalandot, az esélytelenek nyugalmával :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent