• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Kezdeményezés

  • Témaindító DeletedUser1519
  • Kezdés ideje

Támogatjátok-e a harcbéli kezdeményezésnek az alábbiakban leírt reformját?


  • Összes szavazó
    13

DeletedUser1519

Vendég
A csaták lefolyását szerintem izgalmasabbá lehetne tenni a következők bevezetésével...

Ugye a csatát az az egység kezdi, melynek a legnagyobb a kezdeményező készsége. Vagyis először ezzel a csapattal léphetsz/támadhatsz. Ám kezdeményezés lehet az is, hogy ez a csapat kivárja a többi lépését és csak a kör végén él a lehetőséggel. Ha több egység is lemond erről, akkor nyilván kezdeményezésük sorrendjében kerülnek a kör végére és lépnek. Tudom a kört ki lehet hagyni egy egységgel , de lássuk be, ez nem ugyanaz. Sok stratégiai/taktikai játékban meg van ez a lehetőség a csapatoknak, itt miért ne lehetne?
Több taktikázásra lehetne ezzel lehetőség egy-egy csatában.

Várom a kommenteket! :)
 

bere007

Veterán
Jó lenne, ha ezt lehetne itt is alkalmazni, mint sok más játékban. Sejtem erre a választ, de attól még jó lenne.
 

DeletedUser

Vendég
A csaták lefolyását szerintem izgalmasabbá lehetne tenni a következők bevezetésével...

Ugye a csatát az az egység kezdi, melynek a legnagyobb a kezdeményező készsége. Vagyis először ezzel a csapattal léphetsz/támadhatsz. Ám kezdeményezés lehet az is, hogy ez a csapat kivárja a többi lépését és csak a kör végén él a lehetőséggel. Ha több egység is lemond erről, akkor nyilván kezdeményezésük sorrendjében kerülnek a kör végére és lépnek. Tudom a kört ki lehet hagyni egy egységgel , de lássuk be, ez nem ugyanaz. Sok stratégiai/taktikai játékban meg van ez a lehetőség a csapatoknak, itt miért ne lehetne?
Több taktikázásra lehetne ezzel lehetőség egy-egy csatában.

Várom a kommenteket! :)
Támogatom!. Ugyanez járt a fejemben már rég óta. :)
 

DeletedUser1519

Vendég
Ha több egység is lemond erről, akkor nyilván kezdeményezésük sorrendjében kerülnek a kör végére és lépnek.

Innen egy szó kimaradt, tehát helyesen: Ha több egység is lemond erről, akkor nyilván kezdeményezésük fordított sorrendjében kerülnek a kör végére és lépnek.
 

DeletedUser3

Vendég
Tehát, csaka tisztázás kedvéért kérdezem, hogy jól értem/értjük-e:

Van egy 10-es, egy 8-as meg egy 5-ös kezdeményezésű egység. a csapatodban, az ellenfélnél meg egy 9, egy 7 és egy 6-os.
Jelenleg csak ilyen sorrendben mehet a harc:
10 9 8 7 6 5 | 10 9 8 7 6 5
De ha a 10-essel úgy döntünk, akkor beszúrhassuk az 5-ös utánra még az első körbe, és utána a második kör elejére, tehát kétszer támadhasson? Vagy esetleg más? Kérlek, hozz példát.
Érdekes elgondolás, akár meg is valósítható valamilyen formában.
 

DeletedUser

Vendég
Tehát, csaka tisztázás kedvéért kérdezem, hogy jól értem/értjük-e:

Van egy 10-es, egy 8-as meg egy 5-ös kezdeményezésű egység. a csapatodban, az ellenfélnél meg egy 9, egy 7 és egy 6-os.
Jelenleg csak ilyen sorrendben mehet a harc:
10 9 8 7 6 5 | 10 9 8 7 6 5
De ha a 10-essel úgy döntünk, akkor beszúrhassuk az 5-ös utánra még az első körbe, és utána a második kör elejére, tehát kétszer támadhasson? Vagy esetleg más? Kérlek, hozz példát.
Érdekes elgondolás, akár meg is valósítható valamilyen formában.
Nem támad 2-szer az egység. Csak úgy tűnik. Mert az 1. kör eleje helyett a végére tartogatja, majd a 2. kör elején nem pihen és így ott az elején támad. Csak ezért tűnik kettőnek, mert egymás után következik. Attól még 1 körben ugyanúgy 1-et támad csak. De ezt a gép, mint ellenfél ugyanúgy tudja alkalmazni. :)
 

DeletedUser1519

Vendég
Tehát, csaka tisztázás kedvéért kérdezem, hogy jól értem/értjük-e:

Van egy 10-es, egy 8-as meg egy 5-ös kezdeményezésű egység. a csapatodban, az ellenfélnél meg egy 9, egy 7 és egy 6-os.
Jelenleg csak ilyen sorrendben mehet a harc:
10 9 8 7 6 5 | 10 9 8 7 6 5
De ha a 10-essel úgy döntünk, akkor beszúrhassuk az 5-ös utánra még az első körbe, és utána a második kör elejére, tehát kétszer támadhasson? Vagy esetleg más? Kérlek, hozz példát.

Maradva a te példádnál. A játékos egységei J10, J8, J5, a gépé G9, G7 és G6. Eddig egy körben valóban csak így mehetett a harc: J10, G9, J8, G7, G6, J5. És ezzel a kör le is tudva. Az általam javasolt esetben a kezdeményezésben soron következő (felfoghatjuk a kezdeményezést a helyzet felfogásának is) kivárhatja a többiek lépését (hiszen a várakozás is lehet kezdeményezés). Tegyük fel, hogy a fenti szituban a játékos úgy dönt, hogy a J10-es kivár, a másik kettő a normál módon lép. A gép pedig a G7-es csapat esetében vár ki, a többivel normál módon lép. A kör lefolyása tehát így fog kinézni: G9, J8, G6, J5, G7, J10. Tehát a normál esetben a kezdeményezésről lemondó csapatok a kör végére kerülnek fordított sorrendben (a kisebb kezdeményezésű előbbre kerül, hisz a "felfogó képessége" alacsonyabb, így semmiképpen nem támadhat a gyorsabban kezdeményező után), vagyis az eredetileg leggyorsabb lesz az utolsó.

Ezt a módszert számos számítógépes játék alkalmazza (pl. Heroes Might and Magic sorozat), de ha valaki ismerős az asztali szerepjátékok (pl. Dungeons and Dragons, MAGUS, Ars Magica stb.) világában, akkor tudja, hogy ott is teljesen bevett gyakorlat. S igen előfordulhat, hogy a következő körben a J10-es csapat nem mond le a kezdeményezésről, s így (ahogy Eysea írta) LÁTSZÓLAG kétszer támad, de az a támadása már a következő körben zajlik.
 

DeletedUser

Vendég
Ezt a módszert számos számítógépes játék alkalmazza (pl. Heroes Might and Magic sorozat), de ha valaki ismerős az asztali szerepjátékok (pl. Dungeons and Dragons, MAGUS, Ars Magica stb.) világában, akkor tudja, hogy ott is teljesen bevett gyakorlat. S igen előfordulhat, hogy a következő körben a J10-es csapat nem mond le a kezdeményezésről, s így (ahogy Eysea írta) LÁTSZÓLAG kétszer támad, de az a támadása már a következő körben zajlik.
Pont ezért szeretem a Heroes-t, (meg főleg a M.A.G.U.S.-t! :D), mert abban még akkor is akad esély, ha az ellen túlerős. Mert sokkal szélesebb skálán lehet taktikázni. Ilyen pl a kezdeményezésről való lemondás (azaz pihenés a kör végéig), harc kezdete előtt a pályán megadott nagyságú területen az egységek tetszőleges elhelyezése (persze ehhez tartozik képzettség, amit meg kell tanulni!)...stb. Az ilyen stratégiai játékokban jó harcolni. Ott tényleg nem csak az a dolga az embernek, hogy "kattintgat". Bár ez csak személyes vélemény. :D
 

DeletedUser1519

Vendég
Nem hagyom elmerülni az ötletet! :)
S csodálkozom, hogy a harcot preferálók közül oly kevesen szóltak hozzá...
 
Fent